• Dzień "Pluszowego Misia"

            Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie  od XIX wieku!  Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 
                   Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, pochodzi od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. 

 • OZOBOTY

  OZOBOTY - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii w dydaktyce.Mianowicie mieli możliwość w programowaniu wykorzystania  OZOBOTÓW, robotów dla dzieci.         Dzięki robotowi w namacalny sposób przekonali się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  21 listopada odbył się "Szkolny Turniej Tenisa Stołowego", który został zorgaznizowany przez p. Tomasza Kiwiora. Walka była niezwykle zacięta i uczestnicy walczyli do ostatniego punktu. Spośród wielu wspaniałych graczy tylko nieliczni dostali się do finału. Uczestnicy zawodów byli podzieleni na grupę dziewczyn i chłopców.
  Oto wyniki rozgrywek.

  Dziewczęta:                                    

  1. Wiktoria Dulińska                            


  2. Wiktoria Matwij                            

  3. Natalia Krzywańska 

  Chłopcy:   

  1. Załucki Sławomir    

   2. Bartnik Rafał                

  3. Groch Sebastian

 • Zabawa Andrzejkowa

     Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Andrzejkowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy.

  Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa za rok :-) 

 • Spotkanie z Panią Marią Markiewicz- Naspińską

 • Wizyta naszych najmłodszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu

    Dnia 10.11.2017r. uczniowie z oddziału przedszkolnego i  zerówki wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu. Na początku wizyty p. bibliotekarka wprowadziła dzieci w świat biblioteki.  Następnie poprzez zabawę w pociąg pokazywała uczniom poszczególne miejsca w budynku. Na koniec spotkania przeczytała opowiadanie pt. ,,Niesforny Jaś". 
  Największą atrakcją było oglądanie bajki pt. ,,Księżycowy Miś", która uwieńczyła wyjazd do biblioteki.

 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

  11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów,  niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
                Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem wychowawców przygotowali „żywe obrazy”. Zadanie uczniów polegało na upodobnieniu się do postaci przedstawianych na obrazach historycznych Jana Matejki oraz na pozyskaniu informacji o tych osobach i prezentowanym fragmencie historii Polski. Uczniowie podzieleni na sześć grup przedstawiali następujące dzieła wielkiego malarza: Rejtan – Upadek Polski, Hołd pruski, Unia lubelska, Stefan Batory pod Pskowem, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, Kazanie Skargi.

   Zadanie realizowane było w formie konkursu, który odbył się na sali gimnastycznej 9 listopada 2017 roku. Podczas prezentacji wybranego dzieła Jana Matejki uczniowie stali nieruchomo, jak na obrazie, ale jednocześnie każdy z nich po kolei opowiadał kim jest i co właśnie robi. Trzyosobowe jury (Dyrektor szkoły oraz nauczycielki historii i języka polskiego) oceniało podobieństwo do obrazu, strój uczestników oraz ich wiedzę historyczną. Zmaganiom przyglądali się wszyscy uczniowie szkoły. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami również oceniali uczestników i głosowali na najlepszą ich zdaniem prezentację.

  Konkurs wygrali uczniowie klasy III gimnazjum przedstawiający obraz Kazanie Skargi. Przyznano również drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

   Nietypowa akademia poświęcona Świętu Niepodległości niewątpliwie poszerzyła wiedzę wszystkich uczniów szkoły na temat ważnych wydarzeń i postaci historycznych w naszym kraju oraz na temat życia i twórczości Jana Matejki.

 • PIERWSZY BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH

         26 października 2017r. został zorganizowany przez Annę Hołowacz „ I BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH”. W imprezie wzięło udział 41 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach. Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy. Grupa najmłodsza – klasy 1, 2, 3 szkoły podstawowej - miała do pokonania dystans 400 m. Druga grupa – klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej -  miała do pokonania dystans 700 m. Najstarsza grupa – klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum - miała do pokonania dystans 1000 m.

  Wielkie brawa dla uczniów!!!

   

  Klasyfikacja końcowa biegów:

   

  Bieg na 1000 m: startowało 8 osób z klas 7 SP, 2 Gim i 3Gim.

  1. Rafał Bartnik              czas 3 min 44 s
  2. Dawid Stęchły           czas 3 min 50 s
  3. Wiktoria Dulińska      czas 4 min 45 s
  4. Natalia Krzywańska
  5. Hubert Bogusz
  6. Jakub Bukowy
  7. Krzysztof Janas
  8. Michał Duliński

   

  Bieg na 700 m: startowało 17 osób z klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej

  1. Daniel Szylar              czas 2 min 41 s
  2. Olga Krzywańska       czas 2 min 58 s
  3. Zuzanna Dyjor           czas 3 min 09 s
  4. Dawid Malec
  5. Katarzyna Rogoża
  6. Rafał Stęchły
  7. Julia Mazur
  8. Paweł Stęchły
  9. Katarzyna Płoszaj
  10. Natalia Mazur
  11. Aleksandra Matwij
  12. Patryk Kowal
  13. Michał Kasiak
  14. Hubert Kulpa
  15. Julia Pelc
  16. Emilia Bukowy
  17. Konrad Gardziel

   

  Bieg na 400 m: startowało 16 osób z klas 1, 2, 3 szkoły podstawowej

  1. Milena Kołodziej        czas 1min 29 s
  2. Anna Fiałek                czas 1min 37 s
  3. Kacper Grunt             czas 1min 40 s
  4. Dominik Stęchły
  5. Maja Michno
  6. Julia Motyka
  7. Mateusz Kasiak
 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA LOGO I HYMN SZKOŁY

  Konkursy na logo i tekst hymnu Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach zostały rozstrzygnięte.

  Do konkursu na logo zostało złożonych ponad 20 prac. Wszystkie projekty  były stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej.Komisja konkursowa na logo uznała, że najlepsze prace przedstawiły 2 uczennice:

  Dyjor Zuzanna kl. V i Dyrda Julia kl. VII

  Na bazie tych dwóch projektów powstanie logo naszej szkoły, które zostanie oficjalnie przedstawione  po  obróbce grafiką komputerową.

  Do  konkursu na tekst hymnu szkoły zostało złożonych 6 tekstów. Jeden tekst przez ucznia kl. VI, 3 teksty przez uczniów kl. IIIG, jeden przez nauczycielkę szkoły i jeden przez mieszkańca Pełkiń.

  Komisja konkursowa do tekstu hymnu  uznała, że najlepszy tekst  przedstawiła

  Pani Lucyna Węgrzyn- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Pełkiniach

  Po stworzeniu melodii  hymn będzie oficjalnie przedstawiony.

  Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursach.

  Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody, które zostaną wręczone po oficjalnym przedstawieniu wzoru logo i hymnu szkoły wraz z melodią.

   

         Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach

                                                                                            Leszek Szczybyło

 • „ Cała Polska czyta dzieciom”

     W ramach propagowania codziennego, głośnego czytania dzieciom, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji: „ Cała Polska czyta dzieciom”. Inauguracja akcji odbyła się w oddziałach przedszkolnych z udziałem uczniów klasy I, Dyrektora szkoły i nauczycieli.
    Dziś dzieci miały możliwość wysłuchania wierszy Juliana Tuwima. Czytanie rozpoczął pan Dyrektor- Leszek Szczybyło wierszem „Spóźniony słowik”.
     W dalszej części pani Monika  Mosiak przeczytała wiersz „Rzepka”, który przedszkolaki zainscenizowały, wesoło się przy tym bawiąc. Następnie dzieci wsłuchiwały się w inne wiersze J. Tuwima, które sprawiły im dużo radości. Czytanie zakończyła pani Maria Kot wierszem „Lokomotywa”, po którym nastąpiła ogólna zabawa w „Jedzie pociąg z daleka”.
     
  Przedszkolakom życzymy wytrwałości
  w słuchaniu, a nauczycielom inspiracji do czytania.

 • I TURNIEJU JAZDY NA ROLKACH, WROTKACH, DESKOROLCE LUB NA HULAJNODZE

    18  października 2017  roku  chętni  uczniowie  naszej  szkoły  wzięli  udział  w  I  TURNIEJU  JAZDY  NA  ROLKACH,  WROTKACH,  DESKOROLCE  LUB  NA  HULAJNODZE.  Zawodnicy  wystąpili  na  specjalnie  wytypowanej  trasie  na  boisku  szkolnym. Z  wielkim  zacięciem i  sportową  rywalizacją  pokonywali  przeszkody  i  wspaniale  się  przy  tym  bawili.  Najlepsza  zawodniczka,  Klaudia  Sidor,  zgromadziła    na  swoim  koncie  24 punkty i  swoim  artystycznym slalomem pokonała  rywalki.  Zaprezentowała  również swoje  umiejętności   na  deskorolce.  Pozostali  zawodnicy:  Patrycja  Grunt,  Aleksandra  Bojarska,  Maja  Mulawka,  Maja  Michno,  Milena  Kołodziej, Nikolas  Czerwiński  uzyskali po 18  punktów.  Z  wielkim  zainteresowaniem  zwłaszcza  u  pierwszaków   cieszyła  się  jazda  na  hulajnodze . Gratulujemy  wszystkim  zawodnikom  i  cieszymy  się,  że nasi  uczniowie  zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, wiedzą,  że sportowy tryb życia jest modny i, że korzyści płynące z jazdy na rolkach, wrotkach,  deskorolkach  czy  hulajnodze takie  jak:  zgrabna sylwetka, dobra kondycja, zdrowy wygląd i wzmocnione mięśnie nóg   są  potrzebne  każdemu.

 • CHOINKI JEDYNKI

  Polskie Radio S.A. Program 1 Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" ogłaszają kolejny konkurs plastyczny " CHOINKI JEDYNKI - TAJEMNICE ŚWIĄT BOZEGO NARODZENIA" . Do 6 listopada 2017r. wykonujemy własnoręcznie prace plastyczne w dowolnej technice, formacie A4 - A2 , przedstawiające TAJEMNICE ŚWIĄT BOZEGO NARODZENIA (symbole, emocje, radość) czyli swoje wyobrażenie. Prace należy składac w pokoju nauczycielskim.

 • ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

    Nasza szkoła włącza się do akcji,, Światełko Pamięci" i do 20 października zbieramy znicze w kolorach białym i czerwonym, które zostaną przekazane i rozbłysną na polskich grobach rozsianych na lwowskich cmentarzach.

 • PIERWSZY BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH

  TERMIN I MIEJSCE DZIECIĘCEGO BIEGU ULICZNEGO

  • 24 października 2017 r.
  • Start- Pełkinie
  • Meta- Szkoła Podstawowa w Pełkiniach

  CEL

  • popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, każdej grupy wiekowej,
  • promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja pokoleń,
  • sprawdzenie swoich możliwości na tle dużej grupy rówieśników,
  • nauka zachowań fair play ,
  • integracja środowiska szkolnego.

  ORGANIZATORZY                                                    

  • Wójt Gminy Jarosław - pan Roman Kałamarz
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach – pan Leszek Szczybyło
  • Otylya Catering – pan Hubert Hołowaty
  • Anna Hołowacz

   

  TRASA I DYSTANS, WIEK

  Klasy I, II, III- dystans 400 m

  Klasy IV,V,VI- dystans 700 m

  Klasy VII, II Gimnazjum, III Gimnazjum- dystans 1000 m

   

  BIURO ZAWODÓW  - WARUNKI UCZESTNICTWA

  • każde dziecko w dniu biegu otrzyma numer startowy, który należy przykleić
   do koszulki,
  • rodzice (lub opiekunowie) biorą pełną odpowiedzialność za dziecko przed, w trakcie
   i po biegu i są przekonani, że zgłoszone dziecko jest w stanie przebiec wyznaczony dystans,
  • rodzice (lub opiekunowie) dostarczą podpisane następujące dokumenty:

  - zgoda na uczestnictwo,

  - oświadczenie,

  • opiekun prawny dziecka oświadcza, że zapoznał się z regulaminem biegu,
  • zgłaszający do biegu opiekunowie prawni oświadczają, że start dzieci jest na ich wyłączną odpowiedzialność, i że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w biegu,

  ZGŁOSZENIA

  • Zgłoszenia do I Biegu Ulicznego Szkoły Podstawowej w Pełkiniach będą się odbywać w biurze zawodów, który mieści się w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.
  • Godziny otwarcia biura zawodów poniedziałek 16.10.17. w godz. 11.00- 12.00,
   oraz w czwartek  19.10.17 w godz. 11.00- 12.00.
 • "WAWRZYNEK" - KONKURS RECYTATORSKI

  „Wawrzynek – konkurs recytatorski wierszy o jesieni”

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się konkurs recytatorski „Wawrzynek”. W tym roku uczestników w kategorii klas I – III z całego powiatu jarosławskiego było bardzo wielu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Maja Mulawka oraz Klaudia Sidor które po raz pierwszy wystąpiły na dużej scenie i przed tak liczną widownią. Gratulujemy odwagi i życzymy wytrwałości w rozwijaniu umiejętności interpretowania utworów poetyckich.

   

  "WAWRZYNEK" - KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 1

  "WAWRZYNEK" - KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 2

 • Akademia z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"

    Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

  Dzień 13  października 2017 roku  to bardzo ważna data dla uczniów klasy I.
  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. O. Michała  Czartoryskiego w Pełkiniach  oraz  akademia  z  okazji  Dnia  Edukacji  Narodowej.

  Przewodnicząca  szkoły Wiktoria  Dulińska  powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- uczniów klasy I.

  Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem „Poloneza”. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję  przez  wychowawczynię  Barbarę  Lemiech. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie
  z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do uroczystego ślubowania. Po złożeniu przyrzeczenia Dyrektor szkoły Leszek  Szczybyło dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie prezentów, pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych przez  dyrektora  szkoły i wychowawcę.  Przewodnicząca rady rodziców Emilia  Bała  życzyła  sukcesów  w  nauce.  Drugoklasiści  i  trzecioklasiści  wraz  ze  swoimi  wychowawcami  J. Chmurą   i  A. Filar  gratulowali  i  wręczyli  pierwszoklasistom  własnoręcznie  wykonane  prezenty, które  sprawiły  uczniom  ogromną  radość. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
  Następnie   uczniowie  kl. V i  VI  przedstawili  program  artystyczny  i  wraz 
  z  przedstawicielami   Samorządu Uczniowskiego złożyli p. dyrektorowi,   wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Szkoły Podstawowej  i  Gimnazjum   życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


  W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, życzymy dużo wytrwałości i dalszych sukcesów zawodowych.

 • Wizyta naszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu

  W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.  Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej ofertą, obejrzeli film i mogli też założyć kartę czytelnika.

 • Zabawa z okazji "Dnia chłopaka"

 • EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA

  29.09.2017

    W  ostatni  piątek  września  po  raz  kolejny  młodsi  uczniowie Szkoły  Podstawowej  im. bł. o. Michała  Czartoryskiego  uczestniczyli  w  Światowym  Dniu  Tabliczki  Mnożenia, którego  celem  jest  przypomnienie  dzieciom  i  dorosłym,  że  matematyka  to  królowa  nauk.  Pod  czujnym  okiem  Nauczycieli -Koordynatorów:  Artura  Filara  i  Barbary  Lemiech,  zgodnie  z  hasłem:  „Młodsi  sprawdzają  czy  starsi  tabliczkę  mnożenia  znają”  sprawdzali,  czy  ich  starsi  koledzy,  rodzice ,  dziadkowie, nauczyciele,  pracownicy  szkoły radzą  sobie  z  tabliczką  mnożenia.  Pokazali  w  ten  sposób,  że  nauka  matematyki  nie  musi  być  trudna  i  nudna.  Dla  niektórych uczniów  była  to  stresująca  niespodzianka,  ale  nie  dla  dyrektora  Leszka  Szczybyły,  który  jako  pierwszy  zdał  egzamin.  Jego  wyniki  potwierdziły,  że  doskonale  zna  matematyczne  działania  z  zakresu  mnożenia,  a  szczególnie  dzielenia.  I,  że  należy  mu  się  certyfikat eksperta.  Bez  zająknięcia  prawidłowo  na  wszystkie  pytania  patrolu  tabliczki  mnożenia  odpowiadali  rodzice,  dziadkowie.  Zdaniem  nauczycieli,  taka  edukacja  przez  zabawę  jest  bardzo  potrzebna  i  ubolewali  nad  tym,  że  wiele  osób  uważa  znajomość  tabliczki  mnożenia  za  zbędną wiedzę.

 • Bądź widoczny, czyli bezpieczny na drodze!

    Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze, dlatego rowerzyści i piesi powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. W dniu 28.09.2017 r. w naszej szkole zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pod hasłem ,,Bądź widoczny, czyli bezpieczny na drodze”. Pogadanka, propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze oraz używanie elementów odblaskowych, została uświetniona filmem zaprezentowanym przez gości: ,,Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Dzieci z najmłodszych klas, za bardzo dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego, otrzymały w prezencie od policjantów  odblaski.

   W tym dniu uczniowie klasy V również spisali się  ,,na medal”. Wszyscy popisali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zdali egzamin praktyczny na Kartę Rowerową.  Gratulujemy uczniom, którzy pozytywnie zdali egzamin, a tym samym stali się pełnoprawnymi  uczestnikami  ruchu drogowego i otrzymali swoje pierwsze ,,prawo jazdy”.  Życzymy bezpiecznej jazdy !!!

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
  Pełkinie 198
  37-511 Wólka Pełkińska
 • 16 621 26 08

Galeria zdjęć