• Sztandar szkoły

  W dniu 19.02.2018r. odbyło się spotkanie pana dyrektora Leszka Szczybyło z rodzicami uczniów.  W wyniku głosowania rodzice zadecydowali o wyborze wzoru sztandaru szkoły. Sztandar zostanie ufundowany przez rodziców naszych uczniów, a następnie przekazany społeczności szkolnej.

  Poniżej znajduje się wybrany wzór sztandaru.

  Sztandar szkoły - Obrazek 1

 • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej

    Dzisiaj uczniowe naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych w piłce siatkowej.
  Dziewczęta w swojej kategorii zajęły I miejsce, pokonując Muninę: 25:21, 25:14 oraz Wólkę Pełkińską: 25:7, 25:21. 
  Miło nam również poinformować, że nasze uczennice będą reprezentować Gminę Jarosław w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 01.03.2018. Gratulujemy i życzymy powodzenia :-)

     Chłopcy natomiast w swojej kategorii zajęli II miejsce, pokonując Wólkę Pełkińską w dwóch setach: 25:15, 25:20.
   Im również bardzo serdecznie gratulujemy :-)

 • PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

 • Wyjazd na lodowisko

  31.01.2018

  Dzisiaj nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko do Wólki Pełkińskiej. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, mimo, że prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden :-) Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi i zrelaksowani wrócili do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

 • Dyżury nauczycieli na feriach zimowych

  DYŻURY NAUCZYCIELI NA FERIACH ZIMOWYCH – 29.01 – 09.02.2018 R.

   

  L.p.

  Data

  Godzina

  Nauczyciel/e

  Uwagi

  1.

  29.01.2018 r. (poniedziałek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Monika Żelazko

  Małgorzata Orłowska

  Piłka siatkowa

  2.

  30.01.2018 r.
  (wtorek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Katarzyna Nycz

  Anna Sołtys

  Próba – przedstawienie „Ballady i Romanse”

  3.

  31.01.2018 r. (środa)

   

  9 00 – 12 00

   

  Anna Hołowacz

  Teresa Grzesik

  Wyjazd na lodowisko do Wólki Pełkińskiej

  4.

  01.02.2018 r. (czwartek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Jolanta Pelc

  Barbara Lemiech

  Zajęcia komputerowe

  Kreatywność

  5.

  02.02.2018 r. (piątek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Bernadeta Witkowska

  Lucyna Węgrzyn

  Piłka siatkowa

  6.

  05.02.2018 r. (poniedziałek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Artur Filar

  Joanna Chmura

  Sala gimnastyczna

  7.

  06.02.2018 r. (wtorek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Mariola Szul

  Ewa Jankowska

  Film – mini kino

  Klasopracownia informatyczna

  8.

  07.02.2018 r. (środa)

   

  9 00 – 12 00

   

  Daniel Jaroni

  Monika Mosiak

  Klasopracownia informatyczna

  Sala gimnastyczna

   

  9.

  08.02.2018 r. (czwartek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Sybilla Gielarowiec

  Maria Kot

  Agata Fudali

  Zajęcia plastyczno – muzyczne

  Kreatywność

  10.

  09.02.2018 r. (piątek)

   

  9 00 – 12 00

   

  Anna Hołowacz

  Teresa Grzesik

  Piłka siatkowa

  Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

   

 • Ogłoszenie

  Szanowni Mieszkańcy Pełkiń, Absolwenci, Sympatycy Szkoły Podstawowej w Pełkiniach im. bł. ojca Michała Czartoryskiego.

     Rok 2018 jest wyjątkowy dla naszej szkoły, ponieważ w tym roku przypada 140. rocznica istnienia szkoły w Pełkiniach. Główne obchody jubileuszowe planujemy na jesień ( październik lub listopad).

  Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale zarazem obowiązek pokazania dokonań i sukcesów ludzi związanych ze szkolnictwem w Pełkiniach .

  Mamy obowiązek zebrania i przekazania historii 140 lat szkoły w Pełkiniach  dla następnych pokoleń.

  Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, jak wielka odpowiedzialność i ogrom pracy spoczywa na barkach uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i dyrektora szkoły.

  Oprócz różnych elementów obchodów jubileuszowych  chcemy pokazać historię naszej szkoły w postaci  wystaw, pokazów, ekspozycji i publikacji.

  Zwracam się do Państwa  z uprzejmą prośbą o przekazanie do szkoły rzeczy związanych z historią szkoły w Pełkiniach. Mogą to być zdjęcia, tarcze szkolne, mundurki szkolne, notatki o szkole, świadectwa – słowem wszystko, co przyczyni się do pokazania historii szkolnictwa w Pełkiniach. Każdy drobiazg jest dla nas bezcenny. Postaramy się wszystko wykorzystać do obchodów jubileuszu naszej szkoły. Każdą rzecz, w  nienaruszonym stanie, zwrócimy Państwu.

  Jeżeli Państwo chcielibyście opowiedzieć jakąś niezapisaną  historię o szkolnictwie w Pełkiniach, to także bardzo serdecznie zapraszam do szkoły.

  Wszystkie rzeczy  proszę przynosić do sekretariatu lub do dyrektora Szkoły Podstawowej w  Pełkiniach.

  Liczę na Państwa pomoc.

                                                                 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach

                                                                     Leszek Szczybyło

  Pełkinie,  26.01.2018

 • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Surochowie

  20 stycznia 2018 r. uczennice nasze szkoły Karolina Fila, Klaudia Grunt i Amelia Kołodziej wzięły udział w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu” w Surochowie.

  Konkurs podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza to występy dorosłych, druga to młodzież powyżej 12 roku życia. W tej właśnie kategorii wystąpiło wielu uczestników gimnazjów i szkół średnich. Nasze dziewczyny wystąpiły jako grupa wokalna, prezentując przed komisją dwa utwory: kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i pastorałkę „Kolędnicy”.

  Po długich obradach jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Zespół nasz zajął II miejsce, za co bardzo im dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Miłość i wdzięczność wnucząt

       Magiczny wieczór 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Pełkiniach stał się okazją do wyrażenia miłości  Kochanym Babciom i      Dziadkom. To był naprawdę wyjątkowy wieczór pełen uśmiechu, radości i dumy.
       Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, z ogromną pomocą  rodziców, przygotowali wspaniałą uroczystość, by odwdzięczyć się  Babciom i Dziadkom za ich poświęcenie w wychowywaniu wnuków.
       Zaproszonych gości powitał  Dyrektor szkoły pan Leszek Szczybyło.
     Uczniowie z klas: I – III zaprezentowali Babciom i Dziadkom niezwykłe jasełka, wzruszając ich do łez. Dzieci z ,,zerówek” przedstawiły inscenizację i zaśpiewały piosenki. Były też życzenia oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.  Własnoręcznie wykonane laurki, upominki, pamiętniki  dopełniły całą uroczystość. Nie brakowało też serdecznych uśmiechów, uścisków i pocałunków. Miłość można okazywać na różne sposoby, a dzieci potrafią ją okazać najpiękniej i najczulej.
      Po części oficjalnej  Dyrektor pan Leszek Szczybyło zaprosił wszystkich gości na wykwintną kolację, przygotowaną przez Radę Rodziców, na czele z przewodniczącą Emilią Bałą.  Przy dźwiękach muzyki, śpiewie kolęd, wśród  miłych rozmów upłynął wieczór.
     W takie dni każdemu robi się cieplej na sercu. Takie spotkania wzmacniają emocjonalne więzi z rodziną, dlatego trzeba je kultywować, gdyż  rodzina jest  naszą przyszłością.

 • Taneczne Debiuty 2018

 • Koncert profilaktyczny

  17.01.2018

  Dzisiaj nasi uczniowie mieli okazję poznać ciekawego człowieka – Grzegorza  Stępnia- gitarzystę  zespołu Oddział Zamknięty. Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi poglądami, przemyśleniami na temat zagrożeń współczesnego świata, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy. W sposób bardzo przystępny dla młodzieży opowiadał o życiu muzyków rockowych, bardzo często uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki to droga donikąd. Warto rozwijać swoje pasje, zainteresowania, inwestować w siebie. 

 • Zabawa Karnawałowa

  11.01.2018

   Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Karnawałowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania a  inni budzili podziw.Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy. 

  Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa już za  rok :-) 

 • Jasełka Szkolne 2017

  Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 1-3 jasełka, które zostały wystawione dnia 22.12 2017 r. Uczniowie do występu zostali przygotowani przez swoich wychowawców. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołki i diabełki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pan dyrektor Leszek Szczybyło podziękował wykonawcom i przy okazji złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 • Zaproszenie na Jasełka w Szkole Podstawowej w Pełkiniach

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej
  w Pełkiniach serdecznie zapraszają na Jasełka Bożonarodzeniowe, które odbędą się dnia 22 grudnia 2017 r. 
  o godzinie 9:40 na sali gimnastycznej szkoły.

   

 • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał św. Mikołaj. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów dzielnie pomagały  Aniołki i Diabełek:-) Paczkę z niespodzianką otrzymali uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Krótkie przedstawienie o Mikołaju przygotowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej,     a po występie wszyscy obejrzeli specjalny film z pozdrowieniami od Mikołaja. W paczkach najczęściej znajdowały się słodycze i świąteczne dekoracje. Były również kosmetyki, książki i świeczki zapachowe. Wizyta św. Mikołaja sprawiła uczniom i nauczycielom dużą przyjemność. Wszyscy lubimy dawać i dostawać prezenty :-) 

 • Dzień "Pluszowego Misia"

            Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie  od XIX wieku!  Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 
                   Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, pochodzi od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. 

 • OZOBOTY

  OZOBOTY - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii w dydaktyce.Mianowicie mieli możliwość w programowaniu wykorzystania  OZOBOTÓW, robotów dla dzieci.         Dzięki robotowi w namacalny sposób przekonali się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  21 listopada odbył się "Szkolny Turniej Tenisa Stołowego", który został zorgaznizowany przez p. Tomasza Kiwiora. Walka była niezwykle zacięta i uczestnicy walczyli do ostatniego punktu. Spośród wielu wspaniałych graczy tylko nieliczni dostali się do finału. Uczestnicy zawodów byli podzieleni na grupę dziewczyn i chłopców.
  Oto wyniki rozgrywek.

  Dziewczęta:                                    

  1. Wiktoria Dulińska                            


  2. Wiktoria Matwij                            

  3. Natalia Krzywańska 

  Chłopcy:   

  1. Załucki Sławomir    

   2. Bartnik Rafał                

  3. Groch Sebastian

 • Zabawa Andrzejkowa

     Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Andrzejkowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy.

  Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa za rok :-) 

 • Spotkanie z Panią Marią Markiewicz- Naspińską

 • Wizyta naszych najmłodszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu

    Dnia 10.11.2017r. uczniowie z oddziału przedszkolnego i  zerówki wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu. Na początku wizyty p. bibliotekarka wprowadziła dzieci w świat biblioteki.  Następnie poprzez zabawę w pociąg pokazywała uczniom poszczególne miejsca w budynku. Na koniec spotkania przeczytała opowiadanie pt. ,,Niesforny Jaś". 
  Największą atrakcją było oglądanie bajki pt. ,,Księżycowy Miś", która uwieńczyła wyjazd do biblioteki.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
  Pełkinie 198
  37-511 Wólka Pełkińska
 • 16 621 26 08

Galeria zdjęć