• Wizyta naszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu

  W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.  Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej ofertą, obejrzeli film i mogli też założyć kartę czytelnika.

 • Zabawa z okazji "Dnia chłopaka"

 • EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA

  29.09.2017

    W  ostatni  piątek  września  po  raz  kolejny  młodsi  uczniowie Szkoły  Podstawowej  im. bł. o. Michała  Czartoryskiego  uczestniczyli  w  Światowym  Dniu  Tabliczki  Mnożenia, którego  celem  jest  przypomnienie  dzieciom  i  dorosłym,  że  matematyka  to  królowa  nauk.  Pod  czujnym  okiem  Nauczycieli -Koordynatorów:  Artura  Filara  i  Barbary  Lemiech,  zgodnie  z  hasłem:  „Młodsi  sprawdzają  czy  starsi  tabliczkę  mnożenia  znają”  sprawdzali,  czy  ich  starsi  koledzy,  rodzice ,  dziadkowie, nauczyciele,  pracownicy  szkoły radzą  sobie  z  tabliczką  mnożenia.  Pokazali  w  ten  sposób,  że  nauka  matematyki  nie  musi  być  trudna  i  nudna.  Dla  niektórych uczniów  była  to  stresująca  niespodzianka,  ale  nie  dla  dyrektora  Leszka  Szczybyły,  który  jako  pierwszy  zdał  egzamin.  Jego  wyniki  potwierdziły,  że  doskonale  zna  matematyczne  działania  z  zakresu  mnożenia,  a  szczególnie  dzielenia.  I,  że  należy  mu  się  certyfikat eksperta.  Bez  zająknięcia  prawidłowo  na  wszystkie  pytania  patrolu  tabliczki  mnożenia  odpowiadali  rodzice,  dziadkowie.  Zdaniem  nauczycieli,  taka  edukacja  przez  zabawę  jest  bardzo  potrzebna  i  ubolewali  nad  tym,  że  wiele  osób  uważa  znajomość  tabliczki  mnożenia  za  zbędną wiedzę.

 • Bądź widoczny, czyli bezpieczny na drodze!

    Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze, dlatego rowerzyści i piesi powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. W dniu 28.09.2017 r. w naszej szkole zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pod hasłem ,,Bądź widoczny, czyli bezpieczny na drodze”. Pogadanka, propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze oraz używanie elementów odblaskowych, została uświetniona filmem zaprezentowanym przez gości: ,,Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Dzieci z najmłodszych klas, za bardzo dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego, otrzymały w prezencie od policjantów  odblaski.

   W tym dniu uczniowie klasy V również spisali się  ,,na medal”. Wszyscy popisali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zdali egzamin praktyczny na Kartę Rowerową.  Gratulujemy uczniom, którzy pozytywnie zdali egzamin, a tym samym stali się pełnoprawnymi  uczestnikami  ruchu drogowego i otrzymali swoje pierwsze ,,prawo jazdy”.  Życzymy bezpiecznej jazdy !!!

   

 • Eliminacje do konkursu recytatorskiego

  28.09.2017

    W szkole odbyły się eliminacje do  konkursu recytatorskiego wierszy o jesieni ,,Wawrzynek 2017”. Komisja oceniająca, po wysłuchaniu  recytacji chętnych uczniów z klas I-III wybrała 2 osoby: Klaudię Sidor oraz Maję Mulawkę, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas finału w MOK w Jarosławiu. 

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

  21.09.2017

  Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez dzieci, od blisko 49lat. Wyróżnienie to otrzymało do tej pory ok. 920 osób na całym świecie. Z tej okazji w naszej szkole dzieci z klasy pierwszej przygotowały ordery i cytrynę :-) Kto zjadł cytrynę i się uśmiechnął dostał wspaniały order :-) 

  • Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968 redakcja „Kuriera Polskiego”, którego redaktorem naczelnym był Cezary Leżeński. Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci Jacek i Agatka, gdzie pisarka opowiedziała o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego pod Warszawą, który chciał nadać jakieś odznaczenie od dzieci. Dziennikarze uznali, że to może być inicjatywa samych dzieci, żeby nagradzać dobrą pracę dorosłych, więc ogłoszono ogólnopolski konkurs na projekt odznaczenia.
  • Odznaczenie – w formie medalu przedstawiającego uśmiechnięte słoneczko – przyznawane jest w Polsce przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu, mieszczącą się w Warszawie, której sekretariat znajduje się w Świdnicy. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  Program:

  25-28.09.2017. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

  29.09.2017. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

 • PIKNIK NAUKOWY

  18.09.2017

  18  września  2017 uczniowie  klas I-III z naszej szkoły uczestniczyli w  szczególnym  wydarzeniu , które  miało  miejsce w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa, a  był  to  Festiwal Nauki,  który związany był  z obchodami 80-lecia istnienia Pratt&Whitney Rzeszów, dawnego WSK „PZL-Rzeszów” S.A.   Dzieci  obejrzały  spektakularne pokazy naukowe i strefę pikniku naukowego, w której znajdowało  się ponad 50 stanowisk, zobaczyły wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznały tajniki nowoczesnych technologii I IT, spróbowały swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązywały łamigłówki i bawiły się nauką, mogły  porozmawiać  z robotem Eu Genius ​

 • Spotkanie z Panem Piotrem Lubertowiczem

  15.09.2017

  Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Piotrem Lubertowiczem, muzykiem rockowym, gitarzystą oraz autorem tekstów. Artysta opowiedział młodzieży o własnych przeżyciach z okresu walki z narkomanią i alkoholizmem. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zrobił to w sposób prosty i dobitny, przeplatając swoje wypowiedzi śpiewem, do którego akompaniował sobie na gitarze akustycznej.

   

 • Świetlica szkolna dla uczniów

  W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole została otwarta świetlica szkolna dla uczniów.

  Zajęcia świetlicowe są zajęciami pozalekcyjnymi i dają możliwość kształcenia
  i wszechstronnego rozwoju bez obciążeń związanych z rygorem lekcyjnym. Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i znacznej swobody w trakcie realizacji własnych upodobań
  i zainteresowań co jest gwarancją nie tylko dobrego samopoczucia dzieci, ale i większej efektywności działań wychowawczych.

  Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:20- 16:00

   

   

 • Nowy oddział przedszkolny

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pełkiniach pożegnali dzisiaj rok szkolny 2016/2017 uroczystą galą na sali gimnastycznej. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów, które wręczył Pan Dyrektor Leszek Szczybyło. 

  Świadectwa rozdane, dlatego śmiało można więc już zakrzyknąć WAKACJE WITAJCIE!

   

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

  13.06.2017

       Święto Patrona Szkoły to zawsze szczególny dzień w życiu całej społeczności szkolnej. Jednak, kiedy Patron wywodzi się z lokalnej miejscowości, to ten dzień przybiera podniosły charakter.

        Tak też się stało 13 czerwca  2017 r. w Szkole Podstawowej w Pełkiniach, kiedy  odbyła się podniosła uroczystość z okazji 11. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Pełkiniach imienia Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego.

      W tym dniu do Pełkiń przybyli, na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Leszka Szczybyło, dostojni  goście jak:  Pani Barbara Czartoryska, bratanica Ojca Michała,  ojciec dominikanin Paweł Pobuta,  wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław Stanisław Skorupski, Radny Rady Gminy Jarosław Piotr Perykasza, Sołtys wsi Dariusz Czereba, Dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, Dyrektor Muzeum w Jarosławiu Jarosław Orłowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach Emilia Bała, Dyrektor Gimnazjum w Pełkiniach Mariola Szul.           

       Zaproszeni goście swoją obecnością uświetnili obchody Święta Patrona.

      Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Patrona oraz całej społeczności szkolnej, którą koncelebrowali: ojciec dominikanin Paweł Pobuta,ks. proboszcz parafii Pełkinie –  Roman Cieśla i ks. proboszcz parafii Pełkinie-Wygarki, skąd pochodził Ojciec Michał Czartoryski –  Władysław Dubiel.

     We mszy świętej uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach, rodzice, absolwenci szkoły oraz mieszkańcy wsi.

     Po mszy świętej, w szkole, odbyła się  druga część uroczystości, podczas której wszystkich gości powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach mgr  Leszek Szczybyło.

     W dalszej części został zaprezentowany przez uczniów program artystyczny poświęcony Patronowi – Ojcu Michałowi Czartoryskiemu i jego rodzinie.

      Wszyscy przybyli goście mieli możliwość odtworzenia sobie ważniejszych momentów z życia rodziny Czartoryskich i z życia Patrona, od czasów dziecięcych aż do męczeńskiej śmierci. Inscenizacja wywarła na widzach ogromne wrażenie, a zwłaszcza ostatni moment z życia Ojca Michała Czartoryskiego – jego śmierć. Przedstawienie wzbogacone zostało odpowiednimi kostiumami, dekoracjami, muzyką i śpiewem.

    Na zakończenie, przedstawicielka rodziny Czartoryskich Pani Barbara Czartoryska, skierowała ciepłe słowa do uczniów i przybyłych na tę uroczystość. Podzieliła się swoimi wrażeniami i osobistymi wspomnieniami o stryju Michale Czartoryskim.

   

    

 • KONKURS NA HYMN I LOGO SZKOŁY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach organizuje konkursy na hymn i logo szkoły. Oba konkursy mają otwarty charakter. Prace należy składać do dnia 06.10.2017 u Dyrektora Szkoły, lub przesłać pocztą na adres Szkoły.

  Szczegóły dostępne w  zakładce OGŁOSZENIA

 • CZYTELNICZY FLASH MOB W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

      Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła w dniu 23 maja 2017 r.  na boisku wielofunkcyjnym nauczycieli i uczniów SP oraz Gimnazjum w Pełkiniach na I. czytelniczym flash mobie.

    Chcąc podkreślić, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa książka, nauczyciele SP i Gimnazjum w Pełkiniach we współpracy z bibliotekarką szkolną zorganizowali plenerową akcję czytania książek jako drugi etap promocji czytelnictwa wśród uczniów  po miesiąc wcześniej przeprowadzonej w szkole akcji: ,,Przyłapani na czytaniu”.

     Zebranych uczniów i nauczycieli powitała szkolna bibliotekarka Lucyna Węgrzyn.

  Przedstawiła ona zasady i cel akcji czytelniczej oraz zachęciła wszystkich do udziału w niej. Uczniowie zaś zaprezentowali wymyślone przez siebie hasła promujące bibliotekę i czytelnictwo.

    Akcję czytelniczą obserwował i nadzorował Dyrektor Szkoły mgr Leszek Szczybyło.

    W ten niecodzienny sposób nauczyciele pragną  kształtować u dzieci i młodzieży nawyk czytania w różnych miejscach, warunkach i w różnym czasie. Książkę można czytać prawie wszędzie pod warunkiem, że ma się ją przy sobie.

    Aby osiągnąć ten cel, należy już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do zabierania książek ze sobą na wycieczki, rodzinne wyjazdy czy wakacje.  Zawsze gdzieś znajdzie się chwila, by móc przeczytać chociażby parę kartek.

    Mając na uwadze, iż czytanie książek należy wpajać od wczesnego dzieciństwa, akcję czytelniczego flash mobu rozpoczęły dzieci z klas I – III. Czytały one swe ulubione bajki i baśnie. Kolejną grupą kontynuującą akcję byli uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej, którzy przynieśli ze sobą ciekawe książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na koniec gimnazjaliści wtopili się w karty swych pasjonujących opowieści w towarzystwie również czytających nauczycieli.

    ,,I czytelniczy flash mob” spotkał się z przychylnym i ciepłym przyjęciem zarówno przez uczniów, nauczycieli jak i Dyrektora Szkoły. W dobrych humorach i w wesołych nastrojach uczestnicy akcji powrócili na zajęcia szkolne.

     Mamy nadzieję, iż ta akcja czytelnicza wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych i będzie kontynuowana w następnych latach.

 • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego 25.05 – 26.05.2017 r.

  26.05.2017

     Tradycyjnie, tak jak co roku, na przełomie maja i czerwca uczniowie naszej szkoły z klas  IV – VI wyjeżdżają na kilkudniowe wycieczki. Tym razem odbyliśmy dwudniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Poznawaliśmy zabytki Krakowa – dawną siedzibę Królów Polski. Kraków przywitał nas małym deszczykiem, ale ,,turystom” to wcale nie przeszkadzało. Zwiedzanie zaczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, Katedry, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta, Kościoła Mariackiego oraz poznawaliśmy uroki Starego Miasta. Pobyt w Krakowie oczywiście zakończył się zakupem pamiątek J. Pod wieczór dotarliśmy do Zakopanego na wspaniały posiłek i nocleg.

     Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z p. przewodnikiem pod Wielką Krokwią i wyruszyliśmy na górski szlak do Doliny Strążyskiej. Wszyscy bardzo dzielnie pokonali trudy wędrówki i zobaczyli bardzo urokliwe miejsca w Tatrach u podnóża Giewontu. Po zejściu z gór czekał nas wyjazd na Gubałówkę i znów podziwialiśmy tatrzańskie widoki. Następnie obowiązkowy spacer po Krupówkach J. Po spacerze udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną,

  Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do ukochanych Pełkiń. Foto w albumie.

 • ZABAWA CHOINKOWA ORAZ WALENTYNKI

  Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne, oraz proponował atrakcyjne zabawy.

  Tegoroczna zabawa choinkowa była połączona z walentynkami, podczas której zostały rozdane walentynki oraz wybrany został król i królowa wlentynek.

  Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili, kolejna zabawa choinkowa za nami.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Tym razem na tą  wyjątkową uroczystość  zaproszone Babcie i Dziadkowie udali się do Domu Kultury w Pełkiniach, gdzie to uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniały występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Na zakończenie goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i Pełkińskie Stowarzyszenie Kobiet. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 • PODZIĘKOWANIE

 • Konkursu Plastycznego „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół”

         Nasz uczennica Klaudia Sidor została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół” organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie. W dniu 9 grudnia 2016 r. została zaproszona na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce koło Rzeszowa. Uroczystość odbyła się podczas X edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2016.

  Laureatami konkursu zostali autorzy 5 prac.

  I. Nagroda Klaudia Sidor kl. II Szkoła Podstawowa w Pełkiniach

  II. Nagroda Natalia Dziura kl. III Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie

  III. Nagroda Kamila Borkowska kl. III Szkoła Podstawowa w Przecławiu

  IV. Nagroda Milena Paśko kl. III Szkoła Podstawowa w Tuszymie

  V. Nagroda Konrad Rusznica kl. II Szkoła Podstawowa w Borku Starym Magdalena

   Komisja podkreśliła wysoki poziom nadesłanych na konkurs prac. Laureatom konkursu oraz ich opiekunów podziękowano oraz wręczono nagrody oraz dyplomy.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
  Pełkinie 198
  37-511 Wólka Pełkińska
 • 16 621 26 08

Galeria zdjęć