• DZIEŃ RODZINY

      • Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Tymi słowami rozpoczęła się niezwykła uroczystość- Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło, gospodarz dzisiejszej uroczystości, przywitał przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka oraz najważniejsi w tym dniu- Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci w podzięce za okazaną im troskę i miłość przygotowały dla rodziców niezwykłą niespodziankę- zabrały nas wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy Francję, Maroko, Kongo, Szwecję, nie mogło  również zabraknąć polskiego morza. Wiersze, piosenki i tańce przeniosły nas w klimat odwiedzanych miejsc. Część artystyczna była  podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Małe podróże, które kształcą”, realizowanej w zerówce. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia, przy akompaniamencie odśpiewały uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia  Mamy  i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • Momoty Dolne

      • 11 maja 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Agro-Rekreo w Momotach Dolnych. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione liczne atrakcje takie jak olimpiada sportowa, zawody w paintball oraz ekstremalny off-road po janowskich lasach. Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z całego dnia oraz zjeść smaczną kiełbasę. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce 😊

      • Święto Konstytucji 3 Maja

      •   W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Była to wspaniała          lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • "Chłopiec o niebieskim sercu"

      • 27 kwietnia 2023 r. odwiedzili nas uczniowie klas VII I VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku. Przedstawili spektakl pt. "Chłopiec o niebieskim sercu". Celem tego pięknego przedstawienia było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie oraz pokazanie młodym ludziom , że „inny” nie znaczy gorszy.

       Dziękujemy naszym gościom za wzruszającą i pouczającą lekcję o autyzmie.