• DZIEŃ RODZINY

      • Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Tymi słowami rozpoczęła się niezwykła uroczystość- Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło, gospodarz dzisiejszej uroczystości, przywitał przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka oraz najważniejsi w tym dniu- Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci w podzięce za okazaną im troskę i miłość przygotowały dla rodziców niezwykłą niespodziankę- zabrały nas wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy Francję, Maroko, Kongo, Szwecję, nie mogło  również zabraknąć polskiego morza. Wiersze, piosenki i tańce przeniosły nas w klimat odwiedzanych miejsc. Część artystyczna była  podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Małe podróże, które kształcą”, realizowanej w zerówce. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia, przy akompaniamencie odśpiewały uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia  Mamy  i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • Momoty Dolne

      • 11 maja 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Agro-Rekreo w Momotach Dolnych. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione liczne atrakcje takie jak olimpiada sportowa, zawody w paintball oraz ekstremalny off-road po janowskich lasach. Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z całego dnia oraz zjeść smaczną kiełbasę. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce 😊

      • Święto Konstytucji 3 Maja

      •   W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Była to wspaniała          lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • "Chłopiec o niebieskim sercu"

      • 27 kwietnia 2023 r. odwiedzili nas uczniowie klas VII I VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku. Przedstawili spektakl pt. "Chłopiec o niebieskim sercu". Celem tego pięknego przedstawienia było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie oraz pokazanie młodym ludziom , że „inny” nie znaczy gorszy.

       Dziękujemy naszym gościom za wzruszającą i pouczającą lekcję o autyzmie.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

       Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.