Nawigacja

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pełkiniach pożegnali dzisiaj rok szkolny 2016/2017 uroczystą galą na sali gimnastycznej. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów, które wręczył Pan Dyrektor Leszek Szczybyło. 

  Świadectwa rozdane, dlatego śmiało można więc już zakrzyknąć WAKACJE WITAJCIE!

   

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

  13.06.2017

       Święto Patrona Szkoły to zawsze szczególny dzień w życiu całej społeczności szkolnej. Jednak, kiedy Patron wywodzi się z lokalnej miejscowości, to ten dzień przybiera podniosły charakter.

        Tak też się stało 13 czerwca  2017 r. w Szkole Podstawowej w Pełkiniach, kiedy  odbyła się podniosła uroczystość z okazji 11. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Pełkiniach imienia Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego.

      W tym dniu do Pełkiń przybyli, na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Leszka Szczybyło, dostojni  goście jak:  Pani Barbara Czartoryska, bratanica Ojca Michała,  ojciec dominikanin Paweł Pobuta,  wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław Stanisław Skorupski, Radny Rady Gminy Jarosław Piotr Perykasza, Sołtys wsi Dariusz Czereba, Dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, Dyrektor Muzeum w Jarosławiu Jarosław Orłowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach Emilia Bała, Dyrektor Gimnazjum w Pełkiniach Mariola Szul.           

       Zaproszeni goście swoją obecnością uświetnili obchody Święta Patrona.

      Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Patrona oraz całej społeczności szkolnej, którą koncelebrowali: ojciec dominikanin Paweł Pobuta,ks. proboszcz parafii Pełkinie –  Roman Cieśla i ks. proboszcz parafii Pełkinie-Wygarki, skąd pochodził Ojciec Michał Czartoryski –  Władysław Dubiel.

     We mszy świętej uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach, rodzice, absolwenci szkoły oraz mieszkańcy wsi.

     Po mszy świętej, w szkole, odbyła się  druga część uroczystości, podczas której wszystkich gości powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach mgr  Leszek Szczybyło.

     W dalszej części został zaprezentowany przez uczniów program artystyczny poświęcony Patronowi – Ojcu Michałowi Czartoryskiemu i jego rodzinie.

      Wszyscy przybyli goście mieli możliwość odtworzenia sobie ważniejszych momentów z życia rodziny Czartoryskich i z życia Patrona, od czasów dziecięcych aż do męczeńskiej śmierci. Inscenizacja wywarła na widzach ogromne wrażenie, a zwłaszcza ostatni moment z życia Ojca Michała Czartoryskiego – jego śmierć. Przedstawienie wzbogacone zostało odpowiednimi kostiumami, dekoracjami, muzyką i śpiewem.

    Na zakończenie, przedstawicielka rodziny Czartoryskich Pani Barbara Czartoryska, skierowała ciepłe słowa do uczniów i przybyłych na tę uroczystość. Podzieliła się swoimi wrażeniami i osobistymi wspomnieniami o stryju Michale Czartoryskim.

   

    

 • KONKURS NA HYMN I LOGO SZKOŁY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach organizuje konkursy na hymn i logo szkoły. Oba konkursy mają otwarty charakter. Prace należy składać do dnia 06.10.2017 u Dyrektora Szkoły, lub przesłać pocztą na adres Szkoły.

  Szczegóły dostępne w  zakładce OGŁOSZENIA

 • CZYTELNICZY FLASH MOB W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

      Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła w dniu 23 maja 2017 r.  na boisku wielofunkcyjnym nauczycieli i uczniów SP oraz Gimnazjum w Pełkiniach na I. czytelniczym flash mobie.

    Chcąc podkreślić, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa książka, nauczyciele SP i Gimnazjum w Pełkiniach we współpracy z bibliotekarką szkolną zorganizowali plenerową akcję czytania książek jako drugi etap promocji czytelnictwa wśród uczniów  po miesiąc wcześniej przeprowadzonej w szkole akcji: ,,Przyłapani na czytaniu”.

     Zebranych uczniów i nauczycieli powitała szkolna bibliotekarka Lucyna Węgrzyn.

  Przedstawiła ona zasady i cel akcji czytelniczej oraz zachęciła wszystkich do udziału w niej. Uczniowie zaś zaprezentowali wymyślone przez siebie hasła promujące bibliotekę i czytelnictwo.

    Akcję czytelniczą obserwował i nadzorował Dyrektor Szkoły mgr Leszek Szczybyło.

    W ten niecodzienny sposób nauczyciele pragną  kształtować u dzieci i młodzieży nawyk czytania w różnych miejscach, warunkach i w różnym czasie. Książkę można czytać prawie wszędzie pod warunkiem, że ma się ją przy sobie.

    Aby osiągnąć ten cel, należy już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do zabierania książek ze sobą na wycieczki, rodzinne wyjazdy czy wakacje.  Zawsze gdzieś znajdzie się chwila, by móc przeczytać chociażby parę kartek.

    Mając na uwadze, iż czytanie książek należy wpajać od wczesnego dzieciństwa, akcję czytelniczego flash mobu rozpoczęły dzieci z klas I – III. Czytały one swe ulubione bajki i baśnie. Kolejną grupą kontynuującą akcję byli uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej, którzy przynieśli ze sobą ciekawe książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na koniec gimnazjaliści wtopili się w karty swych pasjonujących opowieści w towarzystwie również czytających nauczycieli.

    ,,I czytelniczy flash mob” spotkał się z przychylnym i ciepłym przyjęciem zarówno przez uczniów, nauczycieli jak i Dyrektora Szkoły. W dobrych humorach i w wesołych nastrojach uczestnicy akcji powrócili na zajęcia szkolne.

     Mamy nadzieję, iż ta akcja czytelnicza wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych i będzie kontynuowana w następnych latach.

 • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego 25.05 – 26.05.2017 r.

  26.05.2017

     Tradycyjnie, tak jak co roku, na przełomie maja i czerwca uczniowie naszej szkoły z klas  IV – VI wyjeżdżają na kilkudniowe wycieczki. Tym razem odbyliśmy dwudniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Poznawaliśmy zabytki Krakowa – dawną siedzibę Królów Polski. Kraków przywitał nas małym deszczykiem, ale ,,turystom” to wcale nie przeszkadzało. Zwiedzanie zaczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, Katedry, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta, Kościoła Mariackiego oraz poznawaliśmy uroki Starego Miasta. Pobyt w Krakowie oczywiście zakończył się zakupem pamiątek J. Pod wieczór dotarliśmy do Zakopanego na wspaniały posiłek i nocleg.

     Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z p. przewodnikiem pod Wielką Krokwią i wyruszyliśmy na górski szlak do Doliny Strążyskiej. Wszyscy bardzo dzielnie pokonali trudy wędrówki i zobaczyli bardzo urokliwe miejsca w Tatrach u podnóża Giewontu. Po zejściu z gór czekał nas wyjazd na Gubałówkę i znów podziwialiśmy tatrzańskie widoki. Następnie obowiązkowy spacer po Krupówkach J. Po spacerze udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną,

  Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do ukochanych Pełkiń. Foto w albumie.

 • ZABAWA CHOINKOWA ORAZ WALENTYNKI

  Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne, oraz proponował atrakcyjne zabawy.

  Tegoroczna zabawa choinkowa była połączona z walentynkami, podczas której zostały rozdane walentynki oraz wybrany został król i królowa wlentynek.

  Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili, kolejna zabawa choinkowa za nami.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Tym razem na tą  wyjątkową uroczystość  zaproszone Babcie i Dziadkowie udali się do Domu Kultury w Pełkiniach, gdzie to uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniały występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Na zakończenie goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i Pełkińskie Stowarzyszenie Kobiet. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 • PODZIĘKOWANIE

 • Konkursu Plastycznego „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół”

         Nasz uczennica Klaudia Sidor została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół” organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie. W dniu 9 grudnia 2016 r. została zaproszona na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce koło Rzeszowa. Uroczystość odbyła się podczas X edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2016.

  Laureatami konkursu zostali autorzy 5 prac.

  I. Nagroda Klaudia Sidor kl. II Szkoła Podstawowa w Pełkiniach

  II. Nagroda Natalia Dziura kl. III Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie

  III. Nagroda Kamila Borkowska kl. III Szkoła Podstawowa w Przecławiu

  IV. Nagroda Milena Paśko kl. III Szkoła Podstawowa w Tuszymie

  V. Nagroda Konrad Rusznica kl. II Szkoła Podstawowa w Borku Starym Magdalena

   Komisja podkreśliła wysoki poziom nadesłanych na konkurs prac. Laureatom konkursu oraz ich opiekunów podziękowano oraz wręczono nagrody oraz dyplomy.

 • MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

  Jak co roku 6 grudnia 2016 r. był dla wszystkich uczniów naszej szkoły wyjątkowym dniem. Każde dziecko marzyło o spotkaniu z Mikołajem, a zwłaszcza o prezentach. Już od samego rana w szkole panował nastrój niecierpliwego oczekiwania na wizytę Świętego. Dotarł on do nas wraz w asyście Aniołków z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali występ z tej okazji który był bardzo ciepło odebrany przez widownię.

 • NAKRĘCANIE NA POMAGANIE

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych. W ostatnim czasie uczestniczyli w zbiórce nakrętek które zostały przekazane na pomoc dla chorej Marysi.

                                                                                                                                          .

 • Wyjazd do „SKANSENU  ARCHEOLOGICZNEGO  KARPACKA  TROJA” 

  19.10.2016

  W  ramach  projektu  „COOL-TURA”  realizowanego  przez Stowarzyszenie  Na  Rzecz  Powiatu  Jarosławskiego  w  partnerstwie  z  Fundacją  PZU.

  W  dniu  19.10.2016  odbyła  się  jednodniowa  wycieczka  do  „SKANSENU  ARCHEOLOGICZNEGO  KARPACKA  TROJA”   w  Trzcinicy  koło  Jasła.  Jest  to  obiekt  o  szczególnej  wartości  historycznej  i  kulturowej  położony  tuż  nad  doliną  rzeki  Ropy,  na  wzgórzu  posiadającym  z  trzech  stron  wyjątkowo  strome  stoki,  które  były  nazywane  „Wałami  Królewskimi”.  Historię  najstarszej  osady  obronnej, a  także  najlepiej  zachowanego  słowiańskiego grodziska  wczesnośredniowiecznego przedstawił  nam  przewodnik,  który  przybliżył  nam  historię  grodziska,  zajęcia  ludności  przedstawiając  ekspozycję  muzealną  i  multimedialną  i  oprowadził  nas  po  terenie  grodziska,  na  którym  podziwialiśmy  zrekonstruowane  fragmenty  wałów  obronnych  i  domostwa,  fragment  obwarowań,  bramę.  Z  wieży  widokowej  podziwialiśmy  panoramę  Pogórza  Karpackiego.

  Dodatkową  atrakcją  był  udział  w  zajęć warsztatowych. Dzieci  mogły własnoręcznie uszyć   ozdobną  sakiewkę inspirowaną rzemiosłem pradziejowym.  Podczas  warsztatów  ceramicznych  poznały historię wytwórczości ceramicznej, podstawową technikę lepienia i zdobienia oraz  poszczególne formy naczyń. Powstałe w czasie zajęć naczynia pozostawiono do wypalenia w piecu ceramicznym i  zostaną  nam do szkoły przysłane.

 • KONKURSU "BEZPIECZNE WAKACJE 2016"

  18.10.2016

  POWIATOWY ETAP KONKURSU "BEZPIECZNE WAKACJE 2016" ROZSTRZYGNIĘTY

  Rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2016”. Do Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu napłynęła rekordowa ilość prac wykonanych przez uczniów ze szkół z Jarosławia i z naszego powiatu. Wpłynęło 356 prac z 32 szkół. Adresaci konkursu pokazali w swoich pracach, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. W różnych technikach plastycznych, autorzy prac ilustrowali czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia. Wykonane prace często opatrzone były ciekawymi hasłami i przestrogami. W rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Najlepsze prace, wyłonione w trzech kategoriach wiekowych, wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

  Uczeń naszej szkoły Michał Duliński zdobył wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. W świetlicy komendy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Bezpieczne Wakacje 2016".

 • PROJEKT "COOL- TURA"

  06.10.2016

        Uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły uczestniczą w projekcie „COOL-TURA” realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego w partnerstwie z Fundacją PZU. W ramach tego projektu w dniach 6.10.2016r. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zamku w Krasiczynie oraz do Przemyśla. W wyjeździe tym wzięło udział 40 dzieci wraz z opiekunami z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu- opiekun grupy Pani Barbara Wojtuś
  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Jarosławiu- opiekun  grupy Pani Barbara Jańczak
  • Szkoła Podstawowa w Pełkiniach- opiekun grupy Pani Barbara Lemiech
  • Szkoła Podstawowa w Roźwienicy- opiekun grupy Pani Izabella Mroczka

  Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Zamku w Krasiczynie. Historię XVII wiecznego zamku przedstawił przewodnik, który oprowadził po Dziedzińcu Zamkowym, Kryptach w Baszcie Boskiej, Gabinecie Myśliwskim w Baszcie Szlacheckiej, Kaplicy Zamkowej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Salach ekspozycyjnych.

  Dodatkową i wywołującą największe emocje atrakcją dla dzieci były Lochy Zamkowe.

  Na zakończenie zwiedzania wszyscy udali się do przyzamkowego parku, gdzie podziwialiśmy pomniki przyrody, oraz karmili kaczki pływające w stawie. Następnie wszyscy przejechali do Przemyśla gdzie zwiedzali Muzeum Ziemi Przemyskiej.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  30.09.2016

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia World Multiplication Table Day to akcja edukacyjna która odbyła się w naszej szkole 30 września 2016 roku, tak jak i w innych szkołach z różnych stron świata będących uczestnikami w tym wydarzeniu.
   

  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Mała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

   Główną osobą, która odpowiadała za organizację i przeprowadzenie w szkole Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, a zarazem  Koordynatorem  Lokalnym była wychowawczyni klasy trzeciej Barbara Lemiech. Uczniowie pełnili rolę egzaminatorów jak i egzaminowanych. Dzięki temu Uczniowie przypomnieli sobie trudne przypadki tabliczki mnożenia.

  Zdjecia z przebiegu akcji można obejżeć w naszej galerii zdjęć.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

         W dniu 1 września 2016 r. przy Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego i Gimnazjum w Pełkiniach odbyła się gminna inauguracja nowego roku szkolnego 2016/17 oraz uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

  Po mszy św. zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców na placu szkolnym powitał dyrektor Gimnazjum Leszek Szczybyło, który również złożył życzenia dla uczniów i nauczycieli na nowy rok szkolny.

  Wśród zaproszonych gości byli:  Wójt Gminy Jarosław Roman Kałamarz, była dyrektor ZEAS-u Maria Jakubowska, dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, księża proboszczowie Roman Cieśla i Władysław Dubiel oraz sołtys wsi Dariusz Czereba.

  Po powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Roman Kałamarz –pomysłodawca budowy boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja ta była współfinansowana przez Gminę Jarosław. Nowo powstałe boisko przystosowane jest do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny. Dodatkowo przy boisku znajduje się bieżnia.

   Na wstępie przemówienia Wójt Gminy podziękował Pani dyrektor ZEAS-u  Marii Jakubowskiej za długoletnią pracę dla oświaty na terenie Gminy Jarosław. Następnie wskazał na ogromną rolę sportu oraz szkoły w rozwój młodego człowieka. Podkreślał, że absolwenci szkół Gminy Jarosław przynoszą chlubę nie tylko w swoim regionie, ale w całej Polsce i poza jej granicami. Stwierdził, że w realizacji życiowych celów niewątpliwie pomogły im różnorodne zajęcia sportowe. Mówił również że, dzięki działalności sportowej szybciej się uczymy i zapamiętujemy, toteż sport powinien stać się niezbędną częścią każdego człowieka, i to nie tylko młodego. Budując boisko wielofunkcyjne w Pełkiniach ma nadzieję, iż przyczyni się ono do pełniejszego rozwoju uczniów, młodzież będzie aktywniej spędzać swój wolny czas. Z nowo otwartego boiska może korzystać każdy amator sportu, który dba o swój rozwój oraz kondycję fizyczną.

  Następnie zaproszeni goście, nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele uczniów dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Pełkiniach. Nowo otwarte boisko poświęcił ksiądz Proboszcz Parafii Pełkinie Roman Cieśla.

  Słowa podziękowania dla Wójta oraz wszystkich uczestników tego okolicznościowego spotkania skierowała p.o. dyrektor Szkoły Podstawowej Sybilla Gielarowiec, która również złożyła życzenia dla nauczycieli, uczniów i rodziców u progu nowego roku szkolnego 2016/17.

  W dalszej części uroczystości Pan Wójt, który jest miłośnikiem i zagorzałym kibicem piłki nożnej dokonał pierwszego kopnięcia piłki na nowo otwartym boisku. Zebrani mogli podziwiać również popisy piłkarskich umiejętności nie tylko Wójta, ale  i księży oraz gości. Było na co popatrzeć J.  Wszyscy uczniowie w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/17.

 • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA - KAZIMIERZA DOLNEGO oraz w GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

  24.05.2016

  W dniach 23.05. - 24.05.2016r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce ,,Wisła i spichlerze czyli okolice Sandomierza i Kazimierza Dolnego oraz w Góry Świętokrzyskie. W programie oprócz zwiedzania miast był Wąwóz Królowej Jadwigi w Sandomierzu oraz Góra Trzech Krzyży, Baszta i Zamek w w Kazimierzu Dolnym. Atrakcją w Kazimierzu Dolnym był rejs statkiem i przejazd  ,,ciuchcią" do Janowca.
  W drugim dniu wiele przeżyć dostarczył nam  Park Miniatur w Krajnie , Osada Średniowieczna w Hucie i  Łysa Góra. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do ukochanych Pełkiń.

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

  06.01.2016

        Dnia 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego, określane potocznie jako „Święto Trzech Króli" ulicami miasta Jarosławia przeszedł, organizowany już po raz piąty Orszak Trzech Króli. W Orszaku można było zobaczyć  barwne korowody - europejski, afrykański i azjatycki, które wyruszyły jednocześnie w samo południe w procesjach prowadzonych ulicami miasta z przed jarosławskich kościołów: Chrystusa Króla, Ojców Reformatów i Miłosierdzia Bożego. Każdy korowód , oznaczony był innym kolorem, którym kierował jeden z królów. Wśród uczestników Orszako znaleźli się także uczniowie naszej szkoły z Pełkiń. Zdjęcia z orszaku do obejrzenia w Albumie.

 • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

  27.04.2016

  W naszej szkole 27.04.2016r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do eliminacji zostało zgłoszonych 10 drużyn z Gminy Jarosław  (7 szkoły podstawowe, 3 gimnazja).

   W trakcie turnieju wszyscy uczestnicy musieli nie tylko rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, ale wykazać się umiejętnością pokonania niełatwego toru przeszkód, który wymagał dobrej techniki jazdy.  Za błędy popełnione na torze zawodnicy otrzymywali punkty karne. Następnym zadaniem było fachowe udzielenie pierwszej pomocy. Suma punktów całej drużyny, składającej się z czterech zawodników w szkole podstawowej i trzech zawodników w gimnazjum, zdecydowała o  miejscach. W kategorii szkół podstawowych I miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Surochowie, natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum z Pełkiń. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach powiatowych.

 • Dzień Babci i Dziadka

  22.01.2016

  22 stycznia, w mroźny piątkowy dzień w naszej szkole było wyjątkowo ciepło - zapełnili ją najserdeczniejsi goście na świecie - nasi dostojni Dziadkowie i przepiękne Babcie.

  Zaprosiliśmy ich na przedstawienie, które odegrali uczniowie zerówek oraz klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.  Na przybyłych seniorów czekały również niespodzianki w postaci upominków wykonanych własnoręcznie przez wnuki.

  Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie i za czas, który spędzili wspólnie z nami.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bł. O. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
  Pełkinie 198
  37-511 Wólka Pełkińska
 • 16 621 26 08

Galeria zdjęć