• ROBOTYKA

• Robotyka w naszej szkole.

W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, od września w naszej szkole odbywają się darmowe zajęcia robotyki dla klas I-III.

Zajęcia prowadzone są przez Pana Artura Filara dwa razy w tygodniu w grupach tj. klasa I i część klasy drugiej oraz druga grupa cześć klasy drugiej z klasą III. Głównym celem jest stymulowanie rozwoju sprawności manualnej i intelektualnej dzieci poprzez wdrażanie ich do pracy w zespołach metodą projektów wg zasad: rozpocznij, zbuduj, rozwiąż, zastosuj. Uczestnicy pracują indywidualnie i grupowo mając do dyspozycji zestawy edukacyjne LEGO EDUCATION SPIKE , roboty edukacyjne DOC. Uczniowie uczą się podstaw programowania, przy okazji realizując tematy przyrodnicze i techniczne. Biorąc pod uwagę możliwości uczniów poziom zaawansowania w zakresie konstruowania i programowania robotów, będzie co roku podwyższany.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" i usunęli śmieci zalegające w okolicy. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od zbierania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

• Dzień Sportu!

• „Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi…”

– John Carlin

Trzynastego września uczniowie naszej szkoły mogli poczuć tę niesamowitą moc, bowiem obchodziliśmy Dzień Sportu. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz integracja społeczności szkolnej. Jednakże ważnym aspektem tego przedsięwzięcia było również kształtowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych  oraz budowanie poczucia własnej wartości poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo.

Wszyscy chętni mieli okazję wziąć udział w kolejnym, już VIII biegu ulicznym organizowanym przez naszą szkołę. Można było także spróbować swoich sił pokonując arcytrudny tor przeszkód wybranym przez siebie pojazdem. Swoją gratkę mieli również miłośnicy piłki nożnej, którzy rozegrali wspaniały turniej. Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji dały wszystkim zawody w przeciąganiu liny. W tak ważnym dniu, nie mogliśmy zapomnieć o naszych wspaniałych przedszkolakach, którzy tak jak ich starsi koledzy, cieszyli się sportem uczestnicząc w rozmaitych zajęciach ruchowych.

Moc radości sprawiły harce na dmuchanym placu zabaw, który był jedną z największych atrakcji. Po tak intensywnym wysiłku fizycznym, każdy mógł posilić się kiełbasą z grilla i skosztować waty cukrowej. W murach szkoły można było odpocząć przy wykonywaniu prac plastycznych lub modelując balonowe zwierzęta.

Dzień Sportu nie odbyłoby się bez naszych wspaniałych sponsorów. Gorące podziękowania kierujemy w stronę firmy Sibelco, którą reprezentowały panie Dorota Boruta i Dominika Tkocz. Dzięki ich hojności każdy z uczestników biegu ulicznego otrzymał medal a jego zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali wspaniałe nagrody. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

• NARODOWE CZYTANIE

•   Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja ta została zapoczątkowana w 2012 r. z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w ,,Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie. W bieżącym roku odbywa się już 12. edycja Narodowego Czytania. Na lekturę akcji czytelniczej została wybrana powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami również dołączyli do tego wielkiego  wydarzenia kulturalnego, promującego czytelnictwo oraz klasykę polskiej literatury, odczytując fragmenty powieści, m.in. ,,Legendę o Janie i Cecylii”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Narodowego Czytania w naszej szkole.

• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Czwarty września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2023/2024. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pana dyrektora. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
              Tego dnia pożegnaliśmy  panią  Dorotę Wotę, wieloletnią pracownicę szkoły,  która  odeszła na zasłużoną emeryturę. Z uśmiechem wykonywała swoje obowiązki dbając o czystość w naszej szkole. Swoją pracę wykonywała z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem służąc drugiemu człowiekowi. Pani Doroto, życzymy zdrowia, szczęścia oraz powodzenia  i zapraszamy w odwiedziny. Drzwi szkoły i naszych serc są dla Pani zawsze otwarte.
              W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.