• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W świecie zwyczajnych ludzkich spraw, każdy gdzieś pędzi, każdy gna, tam niezwykłą wartość w sobie ma Babcia z Dziadkiem, a ja kocham ich co dnia…”- tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Kultury w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło skierował kilka ciepłych słów i życzenia do przybyłych Babć i Dziadków oraz przywitał zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
              Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław, Sołtys Wsi Pełkinie Pan Dariusz Czereba, Radny Gminy Jarosław Pan Krzysztof Łukasik oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. W podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi dziadkowie otaczają swoje wnuczęta, przedszkolaki przygotowały dla nich humorystyczne przedstawienia. Najmłodsza grupa Tropicieli zaprezentowała się w „Kabarecie o młodej Babci i młodym Dziadku”, grupa Bystrzaków wystąpiła w scence „Wścibskie wnuczęta”, zaś najstarsza grupa Odkrywców odegrała skecz „Maryna gotuj pierogi”. Uwieńczeniem części artystycznej było wzruszające wystąpienie trio wokalnego w piosence „Dla kochanych Dziadków” oraz odśpiewanie przez wszystkich „Sto lat”. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły prezenty, które samodzielnie wykonały. Rodzice przedszkolaków w podzięce za pomoc w wychowaniu przygotowali przyjęcie nawiązujące do młodzieńczych lat dziadków. Święto Babci i Dziadka w Pełkiniach kultywuje tradycje spotkań w gronie rodzinnym, łącząc pokolenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspólne przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

• Kolędnicy z Pełkiń

• Uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w XXIX Przeglądzie Teatrów Jasełkowych, który odbył się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy i pastorałek, piękną scenografię oraz barwne kostiumy. W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie. Po udanym występie uczniowie mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Dzięki życzliwości panów Strażaków mogliśmy oglądać wozy strażackie, wyposażenie pojazdów strażackich oraz niezbędne do pracy urządzenia. Wysłuchaliśmy również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

• Uczniowie klas I - III  zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją  miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą  i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
              Pod koniec uroczystości pan dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "Magia świąt Bożego Narodzenia- najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa".