• WYCIECZKA DO BAŁTOWA

• Uczniowie z klas I-III brali udział w atrakcyjnej wycieczce do Bałtowa, gdzie spacerowali ścieżkami edukacyjnymi wśród dinozaurów, poznawali burzliwą historię rozwoju życia. Wielu atrakcji dostarczyło safari wśród dzikich zwierząt na powierzchni ok. 60 ha. Emocji też nie zabrakło w kinie 5D, niesamowite efekty dźwiękowe, ruchowe. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domów po dniu pełnym intensywnych wrażeń.

• KONSTYTUCJA 3 MAJA

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

• OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

• W środę, 24 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełkiniach. Strażacy zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz z procedurami postępowania w razie wybuchu pożaru. Zaprezentowali również swój sprzęt, który wzbudził ogromne zainteresowanie,  zwłaszcza,  że każdy mógł go dotknąć i wypróbować. Uczniowie mogli również założyć strój strażacki i poczuć  się jak prawdziwi bohaterowie w akcji.  Spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń  i wywołało niepowtarzalne emocje. Na pewno na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia!

• POSADŹ SWOJE DRZEWO

• W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji „POSADŹ SWOJE DRZEWO”. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, korzystnie wpływają na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Bezdyskusyjną kwestią jest również to, że lasy są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów oraz zwierząt. Drzewa dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec jakim jest drewno, z którego tworzymy domy również dla nas. Uczniowie naszej szkoły otrzymali sadzonki klonu, jawora, buka oraz dębu. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo zasadzić je wraz z dziećmi w dowolnym miejscu. Mile widziane będą również zdjęcia przedstawiające podjęcie przez Was inicjatywy. Znajdą się one na szkolnej stronie Facebook. Fotografie można przesyłać pod adres: sppel@jaroslaw.itl.pl

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Pamiętajmy, że natura to nasz wielki skarb. Jeśli zniszczymy las, nie będzie i nas!

• SZKOŁA Z PASJĄ

• 12 kwietnia w naszej szkole był dniem pełnym emocji i wrażeń, bowiem odwiedzili nas niesamowici goście. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kolejnym już spotkaniu w ramach projektu „Szkoła z pasją”.Tym razem gwiazdą była Iga Klesyk - mistrzyni Polski w akrobatyce sportowej i artystycznej a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję, ponad 6 metrowej konstrukcji, zaprezentowała ekwilibrystykę powietrzną, czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole - kilka metrów nad ziemią. Wszyscy byli zachwyceni tym niesamowitym występem. Całe wydarzenie poprowadził Krystian Herba - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie, sześciokrotny rekordzista Guinnessa. Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, uczniowie mogli dowiedzieć się jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki. Celem spotkania było też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, do rozwijania swoich pasji oraz zachęcenie ich do wiary we własne możliwości. Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.