• Święto książki!!

      •   Co roku, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Święto  zostało proklamowane w 1995 roku, na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO.  Historycznie idea Święta Książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów święta związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.  Światowy Dzień Książki  ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych oraz ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.  Nasza szkoła również dołącza do obchodów Święta Książki poprzez zachęcanie uczniów do czytelnictwa. Czytać  można prawie w każdym miejscu, dlatego wychodzimy z książką także na zewnątrz budynku szkolnego.  Dlaczego warto czytać?Czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, koncentrację i umiejętności komunikacyjne, kształtuje charakter, uspokaja oraz poszerza horyzonty!A więc, czytajmy!

        

      • WESOŁEGO ALLELUJA!!!

      • W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem – pani Jolanty Pelc. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Szczybyło podziękował za piękny występ i życzył wszystkim radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał „Kiermaszu Wielkanocnego”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne oraz słodkości. Były również pyszne tosty, które wszystkim bardzo smakowały. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie wprowadziło całą naszą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc jest tuż, tuż. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali domowe wypieki i ozdoby wielkanocne oraz za zorganizowanie i aktywny udział w kiermaszu :-)