• Powiatowe igrzyska młodzieży

      • W czwartek (23.09.2021r.) nasi uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce na stadionie w Pruchniku. Milena Kołodziej zdobyła I miejsce w biegu na 600m i tym samym pobiła swój rekord życiowy z czasem 1,51,64. Marcelina Czerniakowska osiągnęła II miejsce w skoku wzwyż – 1,20m. Rafał Stęchły, Dawid Malec i Kacper Grunt w skoku wzwyż zdobyli ex aequo VI miejsce. Oskar Mazur i Wiktor Misztal brali udział w pchnięciu kulą i zdobyli VII i VIII miejsceAleksandra Matwij uzyskała IX miejsce w biegu na 300m.

       Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a Milenie i Marcelinie życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 29.09.2021r.,w Rzeszowie na stadionie Resovii.

      • Akcja "Sprzątanie Świata" w naszej szkole !

      • 😊Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły usunęli śmieci zalegające wokół szkoły i placu zabaw. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające 😊

      • Dzień sportu w naszej szkole!

      •     15 września w szkole minął jako Dzień Sportu i Rekreacji. Było głośno, gwarno i radośnie.

           V Bieg Uliczny rozpoczął zmagania i rywalizację uczniów i klas. Choć i tak najważniejszy okazał się udział w nim. Nie zabrakło też współzawodnictwa uczniów w meczach piłki nożnej, w rowerowym torze przeszkód oraz  innych zabawach ruchowych na boisku.

          Po zaciętych sportowych bojach przyszedł czas na relaks! 

       Dmuchany zamek i zjeżdżalnia przyciągały tłumy, chętnych do zabawy uczniów, młodszych i starszych. A w przerwach znalazł się czas na posiłek, czyli grillowane kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały oraz rozmowy z przyjaciółmi. Byliśmy wreszcie razem!

         Cały czas towarzyszyła grom i zabawom rytmiczna muzyka.

         Dopisała też słoneczna pogoda, w sam raz na zabawę na świeżym powietrzu! Oby takich, pięknych dni znalazło się w szkolnym kalendarzu więcej!

        

      • 77 rocznica męczeńskiej śmierci bł.o.Michała Czartoryskiego

      • Uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział
       w uroczystej mszy świętej z okazji 77 rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego. Msza odbyła się w kościele Pełkinie-Wygarki, w miejscowości gdzie urodził się błogosławiony Michał, patron naszej szkoły.

      • Nowy Rok Szkolny 2021/2022!

      • Pierwszy września był w naszej szkole dniem szczególnym
       i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pana dyrektora. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

       Dzisiaj doszło do pożegnanie  pani Marty Matusz wieloletniej zasłużonej pracownicy szkoły,  która po 30 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Z uśmiechem wykonywała swoje obowiązki dbając o czystość w naszej szkole. Swoją pracę wykonywała z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem służąc drugiemu człowiekowi. Pani Marto, życzymy zdrowia, szczęścia i powodzenia na nowej drodze życia i zapraszamy w odwiedziny.
       Drzwi szkoły i naszych serc są dla Pani zawsze otwarte.

       W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

      • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie siódmej klasy przedstawili swój program artystyczny, którym serdecznie pożegnali ósmoklasistów. Akademię uświetnił występ absolwentów, którzy po raz ostatni zaprezentowali się przed rodzicami, nauczycielami i młodszymi kolegami.   

       Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród, świadectw
       z wyróżnieniem oraz dyplomów. Podziękowania otrzymali również wspierający naszą szkołę rodzice.

       Młodzież pożegnała się ze szkołą – na czas wakacji oczywiście 😊

       Uczniom klasy VIII życzymy powodzenia w nowych szkołach.

       Drodzy Uczniowie – niech Wasze wakacje będą słoneczne, beztroskie
       i bezpieczne!!!

       Do zobaczenia 🙂

      • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

       Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

       I miejsce w etapie rejonowym oraz wyróżnienie w etapie wojewódzkim zdobył Mateusz Kasiak z klasy IV. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali także Anastazja Żak i Hubert Wawro
       z klasy II.

       Nagrodę Mateuszowi wręczyła Pani Małgorzata Pyra z KRUS-u.

       Serdecznie gratulujemy :-)

        

      • Certyfikat dla naszej szkoły za udział w programie "Trzymaj formę"

      • Pomimo pandemii nasza szkoła jak co roku przystąpiła do programu „Trzymaj formę”. Jest to program rekomendowany przez Sanepid, którego głównym celem jest zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego żywienia, uświadomienie młodzieży potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie oraz dostarczenie wiedzy na temat zaburzeń odżywiania.

      • Wyniki konkursu MÓJ WYMARZONY ZAWÓD!

      • Komisja konkursowa biorąc pod uwagę różne kryteria oceny, m.in. oryginalność ujęcia tematu, ogólne wrażenia estetyczne, samodzielność wykonania pracy wyłoniła następujących zwycięzców:a) z grupy I (0A, 0 B, klasa 1) - Martyna Cholewa, Marcin Kasiakb) z grupy II  (klasa 2, klasa 3, klasa 4) - Jakub Sławińskic) z grupy III (klasa 5, klasa 6, klasa 7) - Klaudia Sidor, Aleksandra Matwij.Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które będą rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego.Bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem, a co za tym idzie rynkiem pracy i własną przyszłością zawodową. Konkurs pokazał, że chłopcy w większości marzą zostać piłkarzami, policjantami, strażakami, żołnierzami, ale też są wśród nich tacy, którzy chcą być kosmonautami, rolnikami, kurierami czy informatykami. Dziewczynki natomiast marzą o karierze piosenkarki, instruktorki jazdy konnej, kosmetyczki, lekarki, nauczycielki, aktorki. Pojawiają się także zawody malarki, baletnicy, youtuberki oraz pani leśniczej.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy, aby Wasze marzenia się spełniły, a wybrany zawód okazał się strzałem w 10!

      • DZIEŃ DZIECKA

      • We wtorek 1 czerwca hucznie i wesoło obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Na każdego ucznia czekało mnóstwo atrakcji. Można było wziąć udział w zawodach sportowych, pojeździć na rolkach, rowerze lub deskorolce. Najmłodsi bawili się na boisku szkolnym, przy muzyce puszczali bańki mydlane, tańczyli i rysowali. Starsi grali w piłkę nożną i ręczną. Wszyscy mogli porysować i wspólnie uzupełnić planszę: Cieszę z powrotu do szkoły, ponieważ… Bardzo wielu uczniów wzięło udział w biegu ulicznym, który odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wiele radości sprawił uczniom Kącik Kulinarny, w którym serwowano kiełbasę z grilla, gyros, ciastka i lody. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Ten dzień był pełen zabawy, muzyki i radości.

       Za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom, którymi byli:

       Krynicki Recykling S.A.

       Fabryka Pieczywa Cukierniczego SAN – Pajda

       Zakłady Mięsne Sokołów S.A

       Delikatesy Centrum ul. Zamkowa

       MAAW Sport

       Artur Bańka – Smaczek Bar

       PPHU BIT Jarosław

       Gospodarstwo Ogrodnicze Anny i Stanisława Żygi z Nizin

       Gospodarstwo Ogrodniczo – Sadownicze Mariana Szeligi z Żurawicy

       Firma Maratex z Radymna

        

      • Wizyta Pani Barbary Czartoryskiej

      • Naszą szkołę odwiedziła Pani Barbara Czartoryska, cieszymy się , że o nas  pamięta i odwiedza pomimo trudnych warunków, jakie niesie za sobą panująca pandemia. Dla Dyrekcji, nauczycieli i uczniów to wielki zaszczyt, że bliska krewna naszego patrona błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego przybyła do nas. Śmiało możemy Panią nazwać Przyjacielem Szkoły.

       Ze swej strony zapewniamy, że wciąż pamiętamy o wartościach, które cenił i wcielał w życie błogosławiony ojciec Michał. Czerpiemy wzór z jego postawy, starając się naśladować jego miłość, poświęcenie i patriotyzm.

       Wciąż wcielamy w życie hasła zapisane na naszym sztandarze: Nauka, Bóg, Honor, Ojczyzna.

       Mamy nadzieję, że miło spędziła Pani czas w naszym gronie, że odwiedzi nas jeszcze wiele razy i na zawsze zostanie Przyjacielem Naszej Szkoły.

      • DZIEŃ MAMY

      • ,,Dzień Mamy i Taty'' to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty i piękny program artystyczny: były wiersze, piosenki, a także układy taneczne. Wielka trema, trochę łez... ale występ był wspaniały. Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali laurki, kwiaty, upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Następnie rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Mamy i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
       w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.