• Akademia Puchatka

      • Uczniowie klasy I naszej szkoły realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było pokazanie uczniom, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Na zakończenie realizacji programu każdy z uczniów wykonał samodzielnie TEST BEZPIECZEŃSTWA. Dzięki temu wszyscy uczniowie klasy I  otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył każdemu uczniowi Dyrektor naszej szkoły Pan  Leszek Szczybyło. Szkoła realizując wszystkie elementy programu otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

      • Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza pochodzi. Na początku dzieci wykonały ,,matematyczną pizzę’’ – utrwalając dodawanie i odejmowanie w zakresie cyfry 6. Pod koniec zajęć dzieci zajadały się przepyszną pizzą, którą zamówili rodzice.

      • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

      • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 naszej szkoły Kinga Smyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Wcześniej na szkolnym i rejonowym etapie pokonała wielu zdolnych uczniów. Bardzo się cieszymy z jej osiągnięcia. Tym samym znalazła się w setce najlepszych uczniów województwa podkarpackiego plasując się na 58 miejscu.

       Etap wojewódzki konkursu odbędzie się w marcu. Trzymamy kciuki za Kingę i życzymy powodzenia!!!

      • Wyjazd przedszkolaków do Sali Zabaw "Korona"

      • Dzień 08.02.2022r. przedszkolaki radośnie spędziły w Sali Zabaw ,,Korona’’ w Jarosławiu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie przez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Niezwykłą atrakcją okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini-pojazdów, koników, skakały na piłkach i trampolinie. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się doczekać następnej wycieczki.

      • BIEG CHARYTATYWNY

      • Uczniowie naszej szkoły a zarazem sportowcy ze szkolnego klubu UKS Pełkinie, 30 stycznia wzięli udział w biegu charytatywnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg został zorganizowany przez JGB „Sokół”, a trasa licząca 1 km wiodła przez park Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Mimo niesprzyjającej pogody w sercach młodych biegaczy widać było radość i podekscytowanie. Impreza miała charakter towarzyski, dlatego też wszyscy byli zwycięzcami. Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny medal, ciepła herbatka i słodki poczęstunek. Uczestnictwo w takim wydarzeniu jest dla naszych uczniów niezwykle ważnym doświadczeniem, pozwala bowiem rozwijać nawyki prozdrowotne oraz wzbudza motywację do aktywności fizycznej.

       Uczniowie byli pod opieką pani Małgorzaty Michno, która jest przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole oraz     członkiem   grupy „Jarosławski Biegacz”.
       Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom!

      • BAL KARNAWAŁOWY

      • W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. To niezwykłe wydarzenie dostarcza dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Już od rana  w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super bohaterowie :Spiderman, Batman, Harry Potter, policjant, strażak... Nie sposób wymienić wszystkich postaci. W trakcie zabawy wybrano Króla i Królową balu. Przy uroczystych fanfarach i kolorowym konfetti nałożono królewskie korony. Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci "słodkiego poczęstunku". Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Życzymy Wam, aby każdy Wasz dzień był ciepły, radosny, szczęśliwy i taki wyjątkowy jak Wy. Dziękujemy Wam za to, że jesteście! 

      • DZIEŃ POPCORNU

      • Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Dzieci miały również okazję spróbować popcornu podczas seansu filmowego. Jak się okazało, można go użyć nie tylko do jedzenia, ale także do zabawy i wykonywania prac plastycznych :-)

      • Konkurs plastyczny pt. "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc"

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu pt. „Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc”.

       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

       Klasy IV-VI: I miejsce- Oliwia Machała kl. VI

                            II miejsce- Kacper Sidor kl. IV

                            III miejsce- Zuzanna Malec kl. IV

        

       Klasy VII-VIII: I miejsce- Kinga Smyk kl. VII

                               II miejsce- Maja Michnik kl. VII

                               III miejsce- Klaudia Sidor , kl. VII

        

       Nagrody wręczyła pani Elżbieta Kot, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

       Serdecznie gratulujemy 😊

      • KALENDARZ NA ROK 2022

      • Miło nam poinformować, że po raz piąty ukazał się kalendarz szkolny 😊 Kalendarze na rok 2022 ozdobią szkolne korytarze i klasy 🙂

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.