• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      •  W dniu 25 listopada dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo wszystkich obostrzeń, które panują z powodu pandemii dzieci bawiły się na całego i zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na początku poznały historię ,,święta’’ – recytowały wierszyk, odgadywały zagadki, wykonały opaski z ulubionym misiem, a do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej pod tytułem ,,Niedźwiadek’’ zaprosił ich Miś-niespodzianka, z którego wizyty dzieci bardzo się cieszyły. Wspólnie z misiem przygotowały ,,łakocie’’, które misie lubią najbardziej, czyli miodek na wafelku (zabawy ze zmysłem smaku i węchu). Misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. Wykonały także pracę plastyczną z użyciem włóczki – z tych prac utworzono wystawkę, którą będziemy jeszcze podziwiać przez kilka dni. Na koniec tej przygody Miś poczęstował wszystkie dzieci ,,lubisiami’’ bo przecież Lubisie to pyszne misie… i wręczył dyplomy wszystkim przyjaciołom Pluszowego Misia.

      • Odzyskanie Niepodległości.

      • Uczniowie klasy trzeciej uczcili Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez odśpiewanie w swoich domach hymnu państwowego dniu 11 listopada.

      • Wizyta Piotrusia

      • Dzisiaj odwiedził nas Piotruś ,u którego zdiagnozowano MPD- czterokończynowe. Ten dzielny, wesoły chłopiec codziennie zmaga się z niepełnosprawnością. Walczy o swoja samodzielność poprzez rehabilitację i udział w różnych zajęciach usprawniających. Nasza „mała” nakrętka spełnia marzenie Piotrusia o SAMODZIELNOŚCI. Udało nam się napełnić nasze Czerwone Serce nakrętkami, które przekazaliśmy Piotrusiowi :-)

      • Wyprawki Czytelnicze

      • Uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka"- wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

      • Pamięć o zmarłych.

      • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły zadbali o groby żołnierzy, walczących podczas I wojny światowej oraz groby jeńców radzieckich, zamordowanych podczas II wojny światowej w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska które znajdują się na cmentarzu w Pełkiniach. Znicz także zapaliliśmy i wspólnie złożyliśmy kwiaty na grobie byłego dyrektora szkoły Kazimierza Jakubowskiego.

       Dzięki takim akcjom uczymy uczniów szacunku do tradycji oraz pamięci o osobach zmarłych.

      • DARY JESIENI I PRZETWORY

      • Dzisiaj Aktywne Przedszkolaki Z GR OA I OB poznawały dary jesieni używając 5 zmysłów... smaku, wzroku, dotyku słuchu, węchu.. wszyscy dobrze się bawili :-)

      • Pożegnanie pani Marii Kot

      • 13 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania pani Marii Kot, która po wieloletniej pracy odeszła na emeryturę. Dyrektor szkoły dziękował pani Marii za jej wkład w rozwój i funkcjonowanie szkoły oraz za pracowitość, sumienności i dobre serce. Pani Maria podczas pracy w oddziale przedszkolnym naszej szkoły wychowała wiele nowych pokoleń. Często była pierwszą nauczycielką, z jaką stykały się dzieci, dlatego też na pewno zostawała im na długo w pamięci. Wielu dawnych wychowanków prowadziło później do przedszkola swoje dzieci. Na wszystkich małych uczniów pani Maria czekała z uśmiechem na twarzy, z radosnym sercem, z łagodnością i cierpliwością. Swoją dawną nauczycielkę przedstawiciele klas i Samorząd Uczniowski pożegnali bukietem kwiatów. Nie zabrakło również gorących podziękowań do Rady Rodziców. Dyrektor Leszek Szczybyło wręczył pani Marii Dyplom Uznania za długoletnią pracę, który przekazała pani Wójt Gminy  Elżbieta Grunt. Wszyscy życzyli pani Marii samych dobrych chwil. Życzyli, by korzystając z czasu emerytury, realizowała  swoje marzenia i plany oraz tego, by tych marzeń i planów było jak najwięcej. Pani Maria Kot tworzyła historię szkoły przez 42 lata pracy z dziećmi. Będzie nam jej brakować. Pozostaną zdjęcia, no i oczywiście wspomnienia.