• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny zawitały do Domu Kultury w Pełkiniach w  dniu 15.01.2023r. o godzinie 14:00 na uroczystość ,,Dnia Babci i Dziadka”.  Słowami staropolskiej kolędy  przy akompaniamencie skrzypiec gospodarz uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się:  Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, Radni Gminy Jarosław Pan  Krzysztof Łukasik oraz Pan Dariusz Czereba Sołtys Wsi Pełkinie,  ksiądz Proboszcz Bogusław Gut i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu obchodzony jest bardzo hucznie. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im.bł. o Michała Czartoryskiego  w Pełkiniach w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi otaczają ich dziadkowie, przygotowały dla nich życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem.  Każde z nich z osobna kierowało w ich stronę ciepłe słowa pod okiem wychowawców: p. Agnieszki Magdziak-Bąk, p. Moniki Mosiak i p. Agaty Fudali.Dzieci wręczyły  również Babciom i Dziadkom upominki, które samodzielnie wykonały. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia szacunku i przywiązania do dziadków stanowią bardzo ważny element w rozwoju dzieci dlatego wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wkładające wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Całe spotkanie upłynęło w miłej, wzruszającej i serdecznej atmosferze. Na koniec nuta kolędy towarzyszyła zaproszonym gościom przy wspólnym kolędowaniu i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

      • TEATRALNE SPOTKANIA JASEŁKOWE

      • Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych 2023, które odbyły się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy, piękną scenografię oraz barwne kostiumy.

       W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli III nagrodę.

      • Boże Narodzenie

      • Uczniowie klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zaprezentowali jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.