• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny zawitały do Domu Kultury w Pełkiniach w  dniu 15.01.2023r. o godzinie 14:00 na uroczystość ,,Dnia Babci i Dziadka”.  Słowami staropolskiej kolędy  przy akompaniamencie skrzypiec gospodarz uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się:  Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, Radni Gminy Jarosław Pan  Krzysztof Łukasik oraz Pan Dariusz Czereba Sołtys Wsi Pełkinie,  ksiądz Proboszcz Bogusław Gut i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu obchodzony jest bardzo hucznie. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im.bł. o Michała Czartoryskiego  w Pełkiniach w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi otaczają ich dziadkowie, przygotowały dla nich życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem.  Każde z nich z osobna kierowało w ich stronę ciepłe słowa pod okiem wychowawców: p. Agnieszki Magdziak-Bąk, p. Moniki Mosiak i p. Agaty Fudali.Dzieci wręczyły  również Babciom i Dziadkom upominki, które samodzielnie wykonały. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia szacunku i przywiązania do dziadków stanowią bardzo ważny element w rozwoju dzieci dlatego wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wkładające wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Całe spotkanie upłynęło w miłej, wzruszającej i serdecznej atmosferze. Na koniec nuta kolędy towarzyszyła zaproszonym gościom przy wspólnym kolędowaniu i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

      • TEATRALNE SPOTKANIA JASEŁKOWE

      • Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych 2023, które odbyły się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy, piękną scenografię oraz barwne kostiumy.

       W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli III nagrodę.

      • Boże Narodzenie

      • Uczniowie klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zaprezentowali jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

       Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.