• WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA

      • Jak co roku w dniu 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oczekiwali go z niecierpliwością. Największą radość okazywały przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i starszym udzielił się świąteczny nastrój. Na ten dzień wszyscy specjalnie się przygotowali, ubrali świąteczne swetry, mikołajkowe czapki lub specjalne opaski. Wizytę wyjątkowego gościa, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedziło śpiewanie piosenek o Mikołaju. W końcu pojawił się długo wyczekiwany starzec z brodą. Mikołaj przybył w towarzystwie elfa, uroczych aniołków i diabełka, którzy pomagali mu wręczać prezenty. A ponieważ wszyscy w Pełkiniach byli grzeczni, na każdego czekał upominek. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, kubki, książki, zabawki, kosmetyki i świąteczne dekoracje. Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel lub pracownik szkoły osobiście odebrał od Mikołaja swój prezent. Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do świetlicy szkolnej i oddziałów przedszkolnych, gdzie wręczył dzieciom dużo nowych wspaniałych zabawek.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się

       w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa :-)

      • „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

      • Dzisiaj w naszej w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas 7-8 dotyczące podniesienia świadomości młodych osób na temat zagrożenia jakie niesie hazard i uzależnienie od niego. Celem kampanii „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to uświadomienie społeczeństwu, że: hazard jest niebezpieczny

       i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

       Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się :

       Co to są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć;

       Czym jest nielegalny hazard;

       Jakie zagrożenia wiążą się z hazardem;

       Czym jest uzależnienie od hazardu i jak się przed nim chronić;

       Gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu;

       Jakie są konsekwencje nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

       Zajęcia poprowadziły pani Marta Ziemba oraz pani Joanna Piotrzkowska z Urzędu Celno-Skarbowego

       w Przemyślu.