• LEKTUROWE PUDEŁKA

      • W ramach innowacji pedagogicznych z języka polskiego uczniowie klasy 6 przygotowali „Lekturowe pudełka”. Ich projekty oparte były na historyczno – przygodowej powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Przygotowując swoje prace, uczniowie utrwalili wiadomości z lektury. Samodzielne wykonanie zadania ułatwiło zapamiętanie poszczególnych wątków, wydarzeń i postaci z książki. Podczas przygotowywania „Lektury w pudełku” uczniowie wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.

      • WYGRAJMY ZE SMOGIEM!!!

      • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pełkiniach zakwalifikował się jako jedna ze 100 szkół w Polsce do programu „Wygrajmy ze Smogiem”. Projekt służy zwiększaniu świadomości uczniów, ich rodziców jak i również nauczycieli w zakresie profilaktyki jakości powietrza jako dobra wspólnego.

       W ramach projektu został zainstalowany w szkole monitor połączony z czujnikiem zewnętrznym i ogólnopolską siecią, który określa poziom zanieczyszczenia powietrza wokół szkoły, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza. Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów właściwych eko- postaw i uświadomienia uczniów na temat zanieczyszczeń i smogu, profilaktyki i zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska.

       Szkoła będzie przeprowadzała dla uczniów lekcje i praktyczne warsztaty, które mają zwiększyć świadomość dbania o środowisko i ekologię w najbliższym otoczeniu.

      • Prosimy o pomoc!

      • Absolwentka naszej szkoły, córka jednej z pracownic została dotknięta ogromną tragedią - straciła w pożarze dom. Tragedia wydarzyła się 29 listopada w godzinach wieczornych w Muninie. Na szczęście właścicieli nie było wtedy wewnątrz. Drewniany dom spłonął całkowicie. Rodzina straciła dach nad głową i cały dorobek swojego życia. Tragiczne w tej historii jest także to, że młodzi lokatorzy w swoim domu mieszkali bardzo krótko.

       Każdy z nas może pomóc pogorzelcom. Zorganizowano zbiórkę na odbudowę domu.

       Link do zbiórki znajduje się pod zdjęciem!!!

       Prosimy o wsparcie dla naszej absolwentki i jej rodziny. Liczymy na Wasze gorące serca.

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • ,,Miś jest mały i puchaty,

       Miś jest fajny i kudłaty,

       Miś jest gruby jak ta kula,

       Misia zawsze się przytula.’’

       25 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – MISIEM. Obchodziliśmy w tym dniu ,,Dzień Pluszowego Misia’’. Na początku dzieci poznały historię pluszowego misia oglądając film na tablicy interaktywnej, odgadywały zagadki, zaprezentowały swoich przyjaciół, a następnie odwiedził ich wspaniały gość –,, Miś”, który zaprosił przedszkolaków do wspólnych zabaw ruchowych. Dzieci wykonały także opaski z postacią misia. Uwieńczeniem całego dnia był poczęstunek w formie słodkiego ,,Lubisia” i zdjęcia w fotobudce.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, dlatego 25 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę dla najmłodszych poprowadziła grupa „Atomówka”, która przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity oraz proponowała atrakcyjne zabawy. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Czas zabawy minął szybko. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i w dobrych humorach wrócili do swoich domów.

        

        

      • ŻYWE OBRAZY

      • W ramach Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 6-8, wykonali „żywe obrazy”. Klasa 6 przedstawiła „Kazanie Skargi”, klasa 7 „Unię Lubelską”, natomiast klasa 8 zaprezentowała obraz „Rejtan-Upadek Polski”.

      • ANDRZEJKI

      • Zaraszamy wszystkich uczniów na zabawę "Andrzejkową", która odbędzie sie w naszje szkole 25.11.2021r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległości, po 123 latach zaborów. Z tej okazji nasi uczniowie o godzinie 11:11 zaśpiewali Hymn Polski. Następnie uczniowie z klasy IV przypomnieli lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Dzisiaj  w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie przebrali się za różnych bohaterów bajkowych. Wśród postaci z bajek pojawili się: Merida Waleczna, Czerwony Kapturek, Spiderman, Batman, Kopciuszek , Pippi Langstrumpf i wiele innych. Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii 😊

      • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      • Już za kilka dni będziemy obchodzić dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowe w Pełkiniach zadbali o groby żołnierzy walczących podczas I wojny Światowej, oraz groby jeńców radzieckich zamordowanych podczas II wojny światowej
       w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska. Groby te znajdują się na cmentarzu parafialnym
       w Pełkiniach. Opieka nad grobami to przede wszystkim odświeżanie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie.

      • SERCE I POMOC

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty- „Serce i Pomoc”, którego partnerami są dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, uczniowie i rodzice ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Głównym założeniem projektu jest podejmowanie różnorodnych działań, które ułatwią uczniom przejście do kolejnego etapu edukacyjnego, jakim jest czwarta klasa. Miło nam poinformować, że szkoła w Pełkiniach dostała wstępną akredytację w projekcie „Serce i Pomoc”.

        

       Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się w linku poniżej.

      • PRZETWORY NA ZIMĘ

      • Realizując temat pt. ,,Przetwory na zimę" postanowiliśmy wspólnie przygotować kompoty ze śliwek. Dzieci kroiły umyte owoce, oczyściły je z pestek, a następnie napełniły nimi słoiki. Na koniec wsypaliśmy cukier zalewając słoiczki wodą. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci w sposób praktyczny zdobywały nowe umiejętności.

        

        

        

      • DO HYMNU

      • Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady. Nasi uczniowie oprócz Hymnu Polski zaśpiewali Rotę oraz Marsz Pierwszej Brygady.

      • Leśne Ludki

      • Dzisiaj nasze przedszkolaki tworzyły liściaste stworki, które zamieszkują każdy las (gdybyście o tym nie wiedzieli ). Jak przystało na prawdziwe ludki, każdy z nich ma twarz, ręce i nogi. Są naprawdę urocze i każdy inny :-)

      • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

      •       Dzisiaj w  naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną otworzył dyrektor szkoły – pan Leszek Szczybyło, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za odpowiedzialną pracę oraz kształtowanie umysłów i serc młodego pokolenia. W części artystycznej, uczniowie klasy VIII wyrazili swoje podziękowanie i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli kwiaty.

      • Dzień Muzyki

      • Dzisiaj u nas w szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to święto, które jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej. Każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa czy słucha. Pan Bartek, Michał i Pan Ryszard Wróbel pokazali uczniom różne instrumenty  muzyczne oraz zagrali kilka utworów. Na sam koniec zaprezentowali pokaz świateł do muzyki Jean- Michel Jarre.

      • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      • W piątek 8 października w Przedszkolu Publicznym w Pełkiniach odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięło udział 41 dzieci. W pierwszej części przedszkolaki pochwaliły się umiejętnościami, których nauczyły się w przedszkolu do tej pory. Zaprezentowały wiersze i piosenki z inscenizacją ruchową. Dla większości był to pierwszy tak ważny występ. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł moment, na który wszyscy czekali. Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka. Każdy dostał upominek i dyplom. Natomiast w drugiej części spotkania rodzice przygotowali dla swoich pociech pyszny tort z fajerwerkami.