• DZIEŃ DZIECKA :-)

      • Dzień Dziecka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pełkiniach upłynął w atmosferze radości, śmiechu i beztroski! Nie brakowało też sportowych zmagań i rywalizacji oraz różnych konkursówi zabaw na świeżych powietrzu. Na  każde dziecko, w tym dniu, czekała jakaś nagroda lub niespodzianka.

          Święto Dzieci rozpoczęło się od złożenia serdecznych życzeń wszystkim uczniom przez pana dyrektora Leszka Szczybyło. Następnie odbył się już VI Bieg Uliczny, w którym uczestniczyli ochotnicy z poszczególnych klas, a pozostali uczniowie im zaciekle kibicowali. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Kolejną konkurencją był Konkurs wiedzy o Polsce. Przedstawiciele klas IV – VIII, podzieleni na grupy, musieli wykazać się wiedzą na temat znanych Polaków, ważnych miejsc oraz wydarzeń.  Zwycięzcy w nagrodę otrzymali słodycze.

         W dalszej części uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie ,,Jeden z dziesięciu”,
       w którym musieli wykazać się wiadomościami z różnych dziedzin życia. Oni również otrzymali
       w nagrodę słodycze.

          Z kolei na boisku sportowym chłopcy rozgrywali mecze piłki nożnej, a uczniowie klas młodszych rywalizowali między sobą, pokonując rowerowy tor przeszkód, który wzbudzał w nich mnóstwo pozytywnych emocji. Popisywali się też w jeździe na hulajnodze i i deskorolce. W tym czasie przedszkolaki bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, malowały  twarze, tańczyły w rytm muzyki, bawiły się z kolorową chustą, tworzyły kolorową kredą własne rysunki na boisku.

         Dmuchana zjeżdżalnia bardzo przyciągała uwagę dzieci. Każdy mógł na niej sprawdzić swoje umiejętności wspinaczki i jazdy w dół. Bardzo atrakcyjny okazał się kącik fotograficzny i mini przebieralnia. Tutaj swoją kreatywność wykazywali ci, którzy choć przez chwilę pragnęli stać się kolejarzami, góralami, księżniczkami, kotkami, lisami itp.

         W przerwach pomiędzy zabawami był czas na rozmowy i smaczny posiłek, czyli grillowane kiełbaski, kebab, sałatka ogórkowo-pomidorowa, bułeczki, chleb, herbata i woda. Na zakończenie pan dyrektor podarował każdemu dziecku nagrodę-niespodziankę. Młodsze dzieci otrzymały latające dyski  i pistolety do baniek mydlanych, a starsze  zestawy rakiet do badmintona.

          Cóż trzeba więcej, by w miłej atmosferze i wśród przyjaciół spędzić czas? Oczywiście, dobrej pogody!!! I ona nam również dopisała! Było pięknie, ciepło i  spokojnie!

       Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie organizacji Dnia Dziecka następującym osobom
       i instytucjom:

       1. Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pełkiniach
       2. Krynicki Recykling – Dorota Boruta
       3. Sokołów S.A – Leszek Wybraniec
       4. San Pajda
       5. Maaw- Sport
       6. Smaczek Bar – Artur Bańka
       7. Ks. Proboszcz Henryk Pszona
      • DZIEŃ MAMY

      • "Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata! " Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi, dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, troskę i wychowanie. Na koniec dzieci odśpiewały uroczyste "sto lat", po czym wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      • Akademia Puchatka

      • Uczniowie klasy I naszej szkoły realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było pokazanie uczniom, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Na zakończenie realizacji programu każdy z uczniów wykonał samodzielnie TEST BEZPIECZEŃSTWA. Dzięki temu wszyscy uczniowie klasy I  otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył każdemu uczniowi Dyrektor naszej szkoły Pan  Leszek Szczybyło. Szkoła realizując wszystkie elementy programu otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

      • Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza pochodzi. Na początku dzieci wykonały ,,matematyczną pizzę’’ – utrwalając dodawanie i odejmowanie w zakresie cyfry 6. Pod koniec zajęć dzieci zajadały się przepyszną pizzą, którą zamówili rodzice.

      • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

      • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 naszej szkoły Kinga Smyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Wcześniej na szkolnym i rejonowym etapie pokonała wielu zdolnych uczniów. Bardzo się cieszymy z jej osiągnięcia. Tym samym znalazła się w setce najlepszych uczniów województwa podkarpackiego plasując się na 58 miejscu.

       Etap wojewódzki konkursu odbędzie się w marcu. Trzymamy kciuki za Kingę i życzymy powodzenia!!!

      • Wyjazd przedszkolaków do Sali Zabaw "Korona"

      • Dzień 08.02.2022r. przedszkolaki radośnie spędziły w Sali Zabaw ,,Korona’’ w Jarosławiu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie przez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Niezwykłą atrakcją okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini-pojazdów, koników, skakały na piłkach i trampolinie. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się doczekać następnej wycieczki.

      • BIEG CHARYTATYWNY

      • Uczniowie naszej szkoły a zarazem sportowcy ze szkolnego klubu UKS Pełkinie, 30 stycznia wzięli udział w biegu charytatywnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg został zorganizowany przez JGB „Sokół”, a trasa licząca 1 km wiodła przez park Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Mimo niesprzyjającej pogody w sercach młodych biegaczy widać było radość i podekscytowanie. Impreza miała charakter towarzyski, dlatego też wszyscy byli zwycięzcami. Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny medal, ciepła herbatka i słodki poczęstunek. Uczestnictwo w takim wydarzeniu jest dla naszych uczniów niezwykle ważnym doświadczeniem, pozwala bowiem rozwijać nawyki prozdrowotne oraz wzbudza motywację do aktywności fizycznej.

       Uczniowie byli pod opieką pani Małgorzaty Michno, która jest przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole oraz     członkiem   grupy „Jarosławski Biegacz”.
       Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom!

      • BAL KARNAWAŁOWY

      • W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. To niezwykłe wydarzenie dostarcza dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Już od rana  w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super bohaterowie :Spiderman, Batman, Harry Potter, policjant, strażak... Nie sposób wymienić wszystkich postaci. W trakcie zabawy wybrano Króla i Królową balu. Przy uroczystych fanfarach i kolorowym konfetti nałożono królewskie korony. Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci "słodkiego poczęstunku". Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Życzymy Wam, aby każdy Wasz dzień był ciepły, radosny, szczęśliwy i taki wyjątkowy jak Wy. Dziękujemy Wam za to, że jesteście! 

      • DZIEŃ POPCORNU

      • Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Dzieci miały również okazję spróbować popcornu podczas seansu filmowego. Jak się okazało, można go użyć nie tylko do jedzenia, ale także do zabawy i wykonywania prac plastycznych :-)