• Akademia Puchatka

      • Uczniowie klasy I naszej szkoły realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było pokazanie uczniom, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Na zakończenie realizacji programu każdy z uczniów wykonał samodzielnie TEST BEZPIECZEŃSTWA. Dzięki temu wszyscy uczniowie klasy I  otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył każdemu uczniowi Dyrektor naszej szkoły Pan  Leszek Szczybyło. Szkoła realizując wszystkie elementy programu otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

      • Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza pochodzi. Na początku dzieci wykonały ,,matematyczną pizzę’’ – utrwalając dodawanie i odejmowanie w zakresie cyfry 6. Pod koniec zajęć dzieci zajadały się przepyszną pizzą, którą zamówili rodzice.

      • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

      • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 naszej szkoły Kinga Smyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Wcześniej na szkolnym i rejonowym etapie pokonała wielu zdolnych uczniów. Bardzo się cieszymy z jej osiągnięcia. Tym samym znalazła się w setce najlepszych uczniów województwa podkarpackiego plasując się na 58 miejscu.

       Etap wojewódzki konkursu odbędzie się w marcu. Trzymamy kciuki za Kingę i życzymy powodzenia!!!

      • Wyjazd przedszkolaków do Sali Zabaw "Korona"

      • Dzień 08.02.2022r. przedszkolaki radośnie spędziły w Sali Zabaw ,,Korona’’ w Jarosławiu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie przez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Niezwykłą atrakcją okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini-pojazdów, koników, skakały na piłkach i trampolinie. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się doczekać następnej wycieczki.

      • BIEG CHARYTATYWNY

      • Uczniowie naszej szkoły a zarazem sportowcy ze szkolnego klubu UKS Pełkinie, 30 stycznia wzięli udział w biegu charytatywnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg został zorganizowany przez JGB „Sokół”, a trasa licząca 1 km wiodła przez park Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu. Mimo niesprzyjającej pogody w sercach młodych biegaczy widać było radość i podekscytowanie. Impreza miała charakter towarzyski, dlatego też wszyscy byli zwycięzcami. Na mecie na każdego uczestnika czekał piękny medal, ciepła herbatka i słodki poczęstunek. Uczestnictwo w takim wydarzeniu jest dla naszych uczniów niezwykle ważnym doświadczeniem, pozwala bowiem rozwijać nawyki prozdrowotne oraz wzbudza motywację do aktywności fizycznej.

       Uczniowie byli pod opieką pani Małgorzaty Michno, która jest przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole oraz     członkiem   grupy „Jarosławski Biegacz”.
       Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom!