• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie siódmej klasy przedstawili swój program artystyczny, którym serdecznie pożegnali ósmoklasistów. Akademię uświetnił występ absolwentów, którzy po raz ostatni zaprezentowali się przed rodzicami, nauczycielami i młodszymi kolegami.   

       Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród, świadectw
       z wyróżnieniem oraz dyplomów. Podziękowania otrzymali również wspierający naszą szkołę rodzice.

       Młodzież pożegnała się ze szkołą – na czas wakacji oczywiście 😊

       Uczniom klasy VIII życzymy powodzenia w nowych szkołach.

       Drodzy Uczniowie – niech Wasze wakacje będą słoneczne, beztroskie
       i bezpieczne!!!

       Do zobaczenia 🙂

      • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

       Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

       I miejsce w etapie rejonowym oraz wyróżnienie w etapie wojewódzkim zdobył Mateusz Kasiak z klasy IV. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali także Anastazja Żak i Hubert Wawro
       z klasy II.

       Nagrodę Mateuszowi wręczyła Pani Małgorzata Pyra z KRUS-u.

       Serdecznie gratulujemy :-)

        

      • Certyfikat dla naszej szkoły za udział w programie "Trzymaj formę"

      • Pomimo pandemii nasza szkoła jak co roku przystąpiła do programu „Trzymaj formę”. Jest to program rekomendowany przez Sanepid, którego głównym celem jest zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego żywienia, uświadomienie młodzieży potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie oraz dostarczenie wiedzy na temat zaburzeń odżywiania.

      • Wyniki konkursu MÓJ WYMARZONY ZAWÓD!

      • Komisja konkursowa biorąc pod uwagę różne kryteria oceny, m.in. oryginalność ujęcia tematu, ogólne wrażenia estetyczne, samodzielność wykonania pracy wyłoniła następujących zwycięzców:a) z grupy I (0A, 0 B, klasa 1) - Martyna Cholewa, Marcin Kasiakb) z grupy II  (klasa 2, klasa 3, klasa 4) - Jakub Sławińskic) z grupy III (klasa 5, klasa 6, klasa 7) - Klaudia Sidor, Aleksandra Matwij.Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które będą rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego.Bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem, a co za tym idzie rynkiem pracy i własną przyszłością zawodową. Konkurs pokazał, że chłopcy w większości marzą zostać piłkarzami, policjantami, strażakami, żołnierzami, ale też są wśród nich tacy, którzy chcą być kosmonautami, rolnikami, kurierami czy informatykami. Dziewczynki natomiast marzą o karierze piosenkarki, instruktorki jazdy konnej, kosmetyczki, lekarki, nauczycielki, aktorki. Pojawiają się także zawody malarki, baletnicy, youtuberki oraz pani leśniczej.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy, aby Wasze marzenia się spełniły, a wybrany zawód okazał się strzałem w 10!

      • DZIEŃ DZIECKA

      • We wtorek 1 czerwca hucznie i wesoło obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Na każdego ucznia czekało mnóstwo atrakcji. Można było wziąć udział w zawodach sportowych, pojeździć na rolkach, rowerze lub deskorolce. Najmłodsi bawili się na boisku szkolnym, przy muzyce puszczali bańki mydlane, tańczyli i rysowali. Starsi grali w piłkę nożną i ręczną. Wszyscy mogli porysować i wspólnie uzupełnić planszę: Cieszę z powrotu do szkoły, ponieważ… Bardzo wielu uczniów wzięło udział w biegu ulicznym, który odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wiele radości sprawił uczniom Kącik Kulinarny, w którym serwowano kiełbasę z grilla, gyros, ciastka i lody. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Ten dzień był pełen zabawy, muzyki i radości.

       Za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom, którymi byli:

       Krynicki Recykling S.A.

       Fabryka Pieczywa Cukierniczego SAN – Pajda

       Zakłady Mięsne Sokołów S.A

       Delikatesy Centrum ul. Zamkowa

       MAAW Sport

       Artur Bańka – Smaczek Bar

       PPHU BIT Jarosław

       Gospodarstwo Ogrodnicze Anny i Stanisława Żygi z Nizin

       Gospodarstwo Ogrodniczo – Sadownicze Mariana Szeligi z Żurawicy

       Firma Maratex z Radymna

        

      • Wizyta Pani Barbary Czartoryskiej

      • Naszą szkołę odwiedziła Pani Barbara Czartoryska, cieszymy się , że o nas  pamięta i odwiedza pomimo trudnych warunków, jakie niesie za sobą panująca pandemia. Dla Dyrekcji, nauczycieli i uczniów to wielki zaszczyt, że bliska krewna naszego patrona błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego przybyła do nas. Śmiało możemy Panią nazwać Przyjacielem Szkoły.

       Ze swej strony zapewniamy, że wciąż pamiętamy o wartościach, które cenił i wcielał w życie błogosławiony ojciec Michał. Czerpiemy wzór z jego postawy, starając się naśladować jego miłość, poświęcenie i patriotyzm.

       Wciąż wcielamy w życie hasła zapisane na naszym sztandarze: Nauka, Bóg, Honor, Ojczyzna.

       Mamy nadzieję, że miło spędziła Pani czas w naszym gronie, że odwiedzi nas jeszcze wiele razy i na zawsze zostanie Przyjacielem Naszej Szkoły.

      • DZIEŃ MAMY

      • ,,Dzień Mamy i Taty'' to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty i piękny program artystyczny: były wiersze, piosenki, a także układy taneczne. Wielka trema, trochę łez... ale występ był wspaniały. Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali laurki, kwiaty, upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Następnie rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Mamy i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
       w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • KOKNURS PLASTYCZNY "MÓJ WYMARZONY ZAWÓD"

      • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO “MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”

        

       Cele konkursu:

       • propagowanie preorientacji i orientacji zawodowej w klasach 0 -7,
       • zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy,
       • rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji,
       • stwarzanie   sytuacji   sprzyjających   poznawaniu   i rozwijaniu   zainteresowań oraz pasji,
       • rozwijanie inwencji twórczej dzieci,
       • promowanie młodych talentów,
       • rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości estetycznej dzieci.

       §1

       Uczestnicy konkursu

       Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. bł.o.Michała Czartoryskiego w Pełkiniach.

       §2

       Temat pracy

       Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej na temat: „Mój wymarzony zawód”. Wyklucza się możliwość umieszczania w pracy elementów gotowych, ogólnodostępnych w sprzedaży.

       §3

       Wymogi konkursu

       Prace powinny być podpisane na odwrocie: imię i nazwisko, klasa. Prace powinny być wykonane na papierze w formacie: A4 lub A3. Technika wykonania prac – dowolna. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę. Prace zbiorowe nie będą przyjmowane, nie będą podlegać też ocenie.

       §4

       Zasady oceny prac

       Komisja Konkursowa oceniając prace uczniów, weźmie pod uwagę następujące kryteria:

       a) zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem,

       b) oryginalność ujęcia tematu,

       c) ogólne wrażenia estetyczne,

       d) samodzielność wykonania,

       e) pomysłowość.

        

       Nagrody przyznawane będą w 3 grupach wiekowych:

       • I grupa – 0A, 0 B, klasa 1
       • II grupa – klasa 2, klasa 3, klasa 4
       • III grupa – klasa 5, klasa 6, klasa 7.

       §5

       Rozstrzygnięcie konkursu

       Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników nastąpi 07.06.2021r. Informacje o zwycięzcach będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz profilu szkoły na Facebook.
       Rozdanie nagród dla laureatów nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

       §6

       Termin składania prac

       Prace należy składać w sekretariacie szkoły do 31.05.2021r.

      • Przedszkolaki w bibliotece szkolnej.

      • Podsumowując temat tygodnia ,,Książka- mój przyjaciel'' przedszkolaki z grupy 0b odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak szanować książki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika. Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał. Pani Lucynka zachęcając przedszkolaki do wypożyczania podarowała dzieciom zakładki do książek. Dzieci natomiast dziękując za lekcję wręczyły własnoręcznie przygotowaną książeczkę ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek 😊

      • Trójwymiarowy Świat Matematyki

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do konkursu matematyczno – plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Tematem przewodnim prac były „SAMOCHODY MARZEŃ”. Dzisiaj Pan Dyrektor wręczył uczniom dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie. 😊

      • Święto Narodowe – Konstytucji 3 maja

      • Aby uczcić Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, dzisiejszy dzień w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmowy o patriotyzmie
       i znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Na początku oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. ,,Symbole Narodowe''. Później dzieci wykonały flagi Polski, aby utrwalić barwy narodowe. Pracowały także w kartach pracy zakreślając kontury Polski. Utrwaliły wiersz W. Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka". Na zakończenie został odśpiewany Hymn Polski.