WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał św. Mikołaj. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów dzielnie pomagały Aniołki i Diabełek:-) Paczkę z niespodzianką otrzymali uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Krótkie przedstawienie o Mikołaju przygotowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej, a po występie wszyscy obejrzeli specjalny film z pozdrowieniami od Mikołaja. W paczkach najczęściej znajdowały się słodycze i świąteczne dekoracje. Były również kosmetyki, książki i świeczki zapachowe. Wizyta św. Mikołaja sprawiła uczniom i nauczycielom dużą przyjemność. Wszyscy lubimy dawać i dostawać prezenty :-)
Dzień "Pluszowego Misia"
Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku! Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, pochodzi od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.
OZOBOTY
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii w dydaktyce.Mianowicie mieli możliwość w programowaniu wykorzystania OZOBOTÓW, robotów dla dzieci. Dzięki robotowi w namacalny sposób przekonali się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
21 listopada odbył się "Szkolny Turniej Tenisa Stołowego", który został zorgaznizowany przez p. Tomasza Kiwiora. Walka była niezwykle zacięta i uczestnicy walczyli do ostatniego punktu. Spośród wielu wspaniałych graczy tylko nieliczni dostali się do finału. Uczestnicy zawodów byli podzieleni na grupę dziewczyn i chłopców.
Oto wyniki rozgrywek.Dziewczęta:
1. Wiktoria Dulińska
2. Wiktoria Matwij
3. Natalia KrzywańskaChłopcy:
1. Załucki Sławomir
2. Bartnik Rafał
3. Groch Sebastian
Zabawa Andrzejkowa
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa Andrzejkowa". Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy.
Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa za rok :-)
Wizyta naszych najmłodszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu
Dnia 10.11.2017r. uczniowie z oddziału przedszkolnego i zerówki wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu. Na początku wizyty p. bibliotekarka wprowadziła dzieci w świat biblioteki. Następnie poprzez zabawę w pociąg pokazywała uczniom poszczególne miejsca w budynku. Na koniec spotkania przeczytała opowiadanie pt. ,,Niesforny Jaś".
Największą atrakcją było oglądanie bajki pt. ,,Księżycowy Miś", która uwieńczyła wyjazd do biblioteki.
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem wychowawców przygotowali „żywe obrazy”. Zadanie uczniów polegało na upodobnieniu się do postaci przedstawianych na obrazach historycznych Jana Matejki oraz na pozyskaniu informacji o tych osobach i prezentowanym fragmencie historii Polski. Uczniowie podzieleni na sześć grup przedstawiali następujące dzieła wielkiego malarza: Rejtan – Upadek Polski, Hołd pruski, Unia lubelska, Stefan Batory pod Pskowem, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, Kazanie Skargi.Zadanie realizowane było w formie konkursu, który odbył się na sali gimnastycznej 9 listopada 2017 roku. Podczas prezentacji wybranego dzieła Jana Matejki uczniowie stali nieruchomo, jak na obrazie, ale jednocześnie każdy z nich po kolei opowiadał kim jest i co właśnie robi. Trzyosobowe jury (Dyrektor szkoły oraz nauczycielki historii i języka polskiego) oceniało podobieństwo do obrazu, strój uczestników oraz ich wiedzę historyczną. Zmaganiom przyglądali się wszyscy uczniowie szkoły. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami również oceniali uczestników i głosowali na najlepszą ich zdaniem prezentację.
Konkurs wygrali uczniowie klasy III gimnazjum przedstawiający obraz Kazanie Skargi. Przyznano również drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Nietypowa akademia poświęcona Świętu Niepodległości niewątpliwie poszerzyła wiedzę wszystkich uczniów szkoły na temat ważnych wydarzeń i postaci historycznych w naszym kraju oraz na temat życia i twórczości Jana Matejki.
PIERWSZY BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH
26 października 2017r. został zorganizowany przez Annę Hołowacz „ I BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH”. W imprezie wzięło udział 41 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pełkiniach. Uczniowie byli podzieleni na 3 grupy. Grupa najmłodsza – klasy 1, 2, 3 szkoły podstawowej - miała do pokonania dystans 400 m. Druga grupa – klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej - miała do pokonania dystans 700 m. Najstarsza grupa – klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum - miała do pokonania dystans 1000 m.
Wielkie brawa dla uczniów!!!
Klasyfikacja końcowa biegów:
Bieg na 1000 m: startowało 8 osób z klas 7 SP, 2 Gim i 3Gim.
- Rafał Bartnik czas 3 min 44 s
- Dawid Stęchły czas 3 min 50 s
- Wiktoria Dulińska czas 4 min 45 s
- Natalia Krzywańska
- Hubert Bogusz
- Jakub Bukowy
- Krzysztof Janas
- Michał Duliński
Bieg na 700 m: startowało 17 osób z klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej
- Daniel Szylar czas 2 min 41 s
- Olga Krzywańska czas 2 min 58 s
- Zuzanna Dyjor czas 3 min 09 s
- Dawid Malec
- Katarzyna Rogoża
- Rafał Stęchły
- Julia Mazur
- Paweł Stęchły
- Katarzyna Płoszaj
- Natalia Mazur
- Aleksandra Matwij
- Patryk Kowal
- Michał Kasiak
- Hubert Kulpa
- Julia Pelc
- Emilia Bukowy
- Konrad Gardziel
Bieg na 400 m: startowało 16 osób z klas 1, 2, 3 szkoły podstawowej
- Milena Kołodziej czas 1min 29 s
- Anna Fiałek czas 1min 37 s
- Kacper Grunt czas 1min 40 s
- Dominik Stęchły
- Maja Michno
- Julia Motyka
- Mateusz Kasiak
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA LOGO I HYMN SZKOŁY
Konkursy na logo i tekst hymnu Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach zostały rozstrzygnięte.
Do konkursu na logo zostało złożonych ponad 20 prac. Wszystkie projekty były stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej.Komisja konkursowa na logo uznała, że najlepsze prace przedstawiły 2 uczennice:
Dyjor Zuzanna kl. V i Dyrda Julia kl. VII
Na bazie tych dwóch projektów powstanie logo naszej szkoły, które zostanie oficjalnie przedstawione po obróbce grafiką komputerową.
Do konkursu na tekst hymnu szkoły zostało złożonych 6 tekstów. Jeden tekst przez ucznia kl. VI, 3 teksty przez uczniów kl. IIIG, jeden przez nauczycielkę szkoły i jeden przez mieszkańca Pełkiń.
Komisja konkursowa do tekstu hymnu uznała, że najlepszy tekst przedstawiła
Pani Lucyna Węgrzyn- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Pełkiniach
Po stworzeniu melodii hymn będzie oficjalnie przedstawiony.
Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursach.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody, które zostaną wręczone po oficjalnym przedstawieniu wzoru logo i hymnu szkoły wraz z melodią.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach
Leszek Szczybyło
„ Cała Polska czyta dzieciom”
W ramach propagowania codziennego, głośnego czytania dzieciom, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji: „ Cała Polska czyta dzieciom”. Inauguracja akcji odbyła się w oddziałach przedszkolnych z udziałem uczniów klasy I, Dyrektora szkoły i nauczycieli.
Dziś dzieci miały możliwość wysłuchania wierszy Juliana Tuwima. Czytanie rozpoczął pan Dyrektor- Leszek Szczybyło wierszem „Spóźniony słowik”.
W dalszej części pani Monika Mosiak przeczytała wiersz „Rzepka”, który przedszkolaki zainscenizowały, wesoło się przy tym bawiąc. Następnie dzieci wsłuchiwały się w inne wiersze J. Tuwima, które sprawiły im dużo radości. Czytanie zakończyła pani Maria Kot wierszem „Lokomotywa”, po którym nastąpiła ogólna zabawa w „Jedzie pociąg z daleka”.
Przedszkolakom życzymy wytrwałości
w słuchaniu, a nauczycielom inspiracji do czytania.
I TURNIEJU JAZDY NA ROLKACH, WROTKACH, DESKOROLCE LUB NA HULAJNODZE
18 października 2017 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I TURNIEJU JAZDY NA ROLKACH, WROTKACH, DESKOROLCE LUB NA HULAJNODZE. Zawodnicy wystąpili na specjalnie wytypowanej trasie na boisku szkolnym. Z wielkim zacięciem i sportową rywalizacją pokonywali przeszkody i wspaniale się przy tym bawili. Najlepsza zawodniczka, Klaudia Sidor, zgromadziła na swoim koncie 24 punkty i swoim artystycznym slalomem pokonała rywalki. Zaprezentowała również swoje umiejętności na deskorolce. Pozostali zawodnicy: Patrycja Grunt, Aleksandra Bojarska, Maja Mulawka, Maja Michno, Milena Kołodziej, Nikolas Czerwiński uzyskali po 18 punktów. Z wielkim zainteresowaniem zwłaszcza u pierwszaków cieszyła się jazda na hulajnodze . Gratulujemy wszystkim zawodnikom i cieszymy się, że nasi uczniowie zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, wiedzą, że sportowy tryb życia jest modny i, że korzyści płynące z jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach czy hulajnodze takie jak: zgrabna sylwetka, dobra kondycja, zdrowy wygląd i wzmocnione mięśnie nóg są potrzebne każdemu.
CHOINKI JEDYNKI
Polskie Radio S.A. Program 1 Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" ogłaszają kolejny konkurs plastyczny " CHOINKI JEDYNKI - TAJEMNICE ŚWIĄT BOZEGO NARODZENIA" . Do 6 listopada 2017r. wykonujemy własnoręcznie prace plastyczne w dowolnej technice, formacie A4 - A2 , przedstawiające TAJEMNICE ŚWIĄT BOZEGO NARODZENIA (symbole, emocje, radość) czyli swoje wyobrażenie. Prace należy składac w pokoju nauczycielskim.
PIERWSZY BIEG ULICZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁKINIACH
TERMIN I MIEJSCE DZIECIĘCEGO BIEGU ULICZNEGO
- 24 października 2017 r.
- Start- Pełkinie
- Meta- Szkoła Podstawowa w Pełkiniach
CEL
- popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, każdej grupy wiekowej,
- promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja pokoleń,
- sprawdzenie swoich możliwości na tle dużej grupy rówieśników,
- nauka zachowań fair play ,
- integracja środowiska szkolnego.
ORGANIZATORZY
- Wójt Gminy Jarosław - pan Roman Kałamarz
- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach – pan Leszek Szczybyło
- Otylya Catering – pan Hubert Hołowaty
- Anna Hołowacz
TRASA I DYSTANS, WIEK
Klasy I, II, III- dystans 400 m
Klasy IV,V,VI- dystans 700 m
Klasy VII, II Gimnazjum, III Gimnazjum- dystans 1000 m
BIURO ZAWODÓW - WARUNKI UCZESTNICTWA
- każde dziecko w dniu biegu otrzyma numer startowy, który należy przykleić
do koszulki, - rodzice (lub opiekunowie) biorą pełną odpowiedzialność za dziecko przed, w trakcie
i po biegu i są przekonani, że zgłoszone dziecko jest w stanie przebiec wyznaczony dystans, - rodzice (lub opiekunowie) dostarczą podpisane następujące dokumenty:
- zgoda na uczestnictwo,
- oświadczenie,
- opiekun prawny dziecka oświadcza, że zapoznał się z regulaminem biegu,
- zgłaszający do biegu opiekunowie prawni oświadczają, że start dzieci jest na ich wyłączną odpowiedzialność, i że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w biegu,
ZGŁOSZENIA
- Zgłoszenia do I Biegu Ulicznego Szkoły Podstawowej w Pełkiniach będą się odbywać w biurze zawodów, który mieści się w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.
- Godziny otwarcia biura zawodów poniedziałek 16.10.17. w godz. 11.00- 12.00,
oraz w czwartek 19.10.17 w godz. 11.00- 12.00.
"WAWRZYNEK" - KONKURS RECYTATORSKI
„Wawrzynek – konkurs recytatorski wierszy o jesieni”
W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się konkurs recytatorski „Wawrzynek”. W tym roku uczestników w kategorii klas I – III z całego powiatu jarosławskiego było bardzo wielu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Maja Mulawka oraz Klaudia Sidor które po raz pierwszy wystąpiły na dużej scenie i przed tak liczną widownią. Gratulujemy odwagi i życzymy wytrwałości w rozwijaniu umiejętności interpretowania utworów poetyckich.
Akademia z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"
Pierwszak – jak to dumnie brzmi!
Dzień 13 października 2017 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I.
W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. O. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Przewodnicząca szkoły Wiktoria Dulińska powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- uczniów klasy I.
Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem „Poloneza”. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję przez wychowawczynię Barbarę Lemiech. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie
z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do uroczystego ślubowania. Po złożeniu przyrzeczenia Dyrektor szkoły Leszek Szczybyło dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie prezentów, pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych przez dyrektora szkoły i wychowawcę. Przewodnicząca rady rodziców Emilia Bała życzyła sukcesów w nauce. Drugoklasiści i trzecioklasiści wraz ze swoimi wychowawcami J. Chmurą i A. Filar gratulowali i wręczyli pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane prezenty, które sprawiły uczniom ogromną radość. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
Następnie uczniowie kl. V i VI przedstawili program artystyczny i wraz
z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego złożyli p. dyrektorowi, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, życzymy dużo wytrwałości i dalszych sukcesów zawodowych.
Wizyta naszych uczniów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu
W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej ofertą, obejrzeli film i mogli też założyć kartę czytelnika.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności