• PIKNIK 2018
      • PIKNIK 2018

      • 17 czerwca 2018 r. w niedzielę na stadionie szkolnym w Pełkiniach po raz dziewiąty odbył się Piknik Rodzinny. Zabawę  o godzinie 15.00 rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Pan Leszek Szczybyło. Organizatorzy pikniku, czyli Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna szkoły przygotowali dla gości moc atrakcji.  Po otwarciu pikniku przed widownią zaprezentowali się najmłodsi uczniowie szkoły. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły a uczniowie klas I-III przedstawili baśń Kopciuszek. Na boisku odbyły się zawody prowadzone przez straż pożarną. Policjanci przeprowadzili konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na scenie również przeprowadzono wiele konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematem przewodnim konkursów był oczywiście odbywający się obecnie mundial. Nie zabrakło również konkursów o szkole. Uczestnicy dostali nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz mody przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu oraz występ zespołu tańca towarzyskiego Takt. Ci, którzy chcieli aktywnie spędzić czas, mogli wziąć udział w turnieju badmintona. Na boisku odbył się turniej piłki nożnej. Wieczorem wystąpił zespół Bajeranty, później rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadzili zespół FOREVER oraz DJ Aki. Wszyscy uczestnicy Pikniku mogli wybrać coś dla siebie i bawili się znakomicie.

        

        

     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
      • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

      •     Błogosławiony ojciec Michał Czartoryski, uchwałą Rady Gminy Jarosław, został patronem naszej szkoły 5 sierpnia 2005 r. Główne uroczystości nadania imienia szkole odbyły się 10 września 2006 r.

          Od 2007 r. Święto Patrona Szkoły obchodzimy 13 czerwca, bowiem w tym dniu w 1999 r. o. Michał Czartoryski został beatyfikowany wśród 108 męczenników II wojny światowej przez papieża Jana Pawła II.

         To już 12 lat patronuje naszej szkole o. Michał Czartoryski – nasz rodak.          W bieżącym roku szkolnym również godnie uczciliśmy naszego Patrona.   

          W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław - Pan Stanisław Skorupski, sołtys Pełkiń - Pan Dariusz Czereba   oraz przedstawiciele rodziców, których serdecznie powitał Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło.

          Obchody Święta Patrona  rozpoczęły się  mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w szkole odbyła się akademia, podczas której prześledziliśmy życie       i działalność Patrona, oglądając prezentację zdjęć  o. Michała Czartoryskiego       i jego rodziny, wygłaszając myśli i słowa o. Michała w monologach i dialogach, śpiewając pieśni.    

         Mamy nadzieję, że słowa i czyny o. Michała na długo pozostaną w pamięci społeczności szkolnej.

                                                                                                                                                                     

     • ZOOM NATURY
      • ZOOM NATURY

      • W dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie klasy IV i V udali się na wycieczkę do parku rekreacji „Zoom natury”, który położony jest nad zalewem w Janowie Lubelskim. Na początku uczniowie w dwóch grupach pod okiem przewodników poznawali najciekawsze informacje dotyczące parku janowskiego oraz mieli do wykonania różne zadania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów edukacyjnych, w których uczniowie mogli pozyskać informacje z przyrody, historii naturalnej za pomocą nowoczesnych środków przekazu. Ostatnim punktem wycieczki był park linowy, który jest jednym z najatrakcyjniejszych parków w Polsce.

     • Dzień Dziecka
      • Dzień Dziecka

      • 29 maja w Szkole Podstawowej w Pełkiniach hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Największą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, ale w programie znalazły się także zawody sportowe i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Dzień rozpoczął  się Biegiem Ulicznym rozgrywanym w szkole już po raz drugi
       w tym roku szkolnym. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: najmłodsi, klasy średnie
        i najstarsi uczniowie, w tym uczniowie klas gimnazjalnych. Dla zwycięzców przygotowano medale i nagrody.

       Dzień Dziecka w szkole w Pełkiniach był prawdziwym Dniem Sportu. Oprócz biegu rozegrano jeszcze zawody sportowe na sali gimnastycznej i turniej piłkarski na boisku szkolnym. Szkoła realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!", którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia. W ramach realizacji programu uczniowie klas VI, VII, II g i III g rywalizowali w konkursie sportowym. Każda klasa reprezentowana była przez sześcioosobową drużynę. Członkowie drużyn  mieli do wykonana różne sportowe zadania, a za poprawne ich wykonanie otrzymywali punkty.

        

       Skład drużyn

       • Klasa 6: Kamila Dudek, Patrycja Grunt, Nikolas Czerwiński, Dawid Krawiec, Daniel Szylar, Maciej Kozdrowicki;
       • Klasa 7: Natalia Krzywańska, Amelia Sroka, Michał Duliński, Dawid Stęchły, Piotr Środek, Szymon Półtorak;
       • Klasa 2 g: Sebastian Groch, Dawid Wlazło, Jakub Bukowy, Bartosz Dziubański, Kacper Pietluch, Sebastian Dudek;
       • Klasa 3 g; Wiktoria Dulińska, Wiktoria Matwij, Kamila Majdan, Aleksander Bala, Sławomir Załucki, Rafał Bartnik.

        

       Wyniki

       zadanie

       Punkty

       kasa 6

       klasa 7

       klasa 2 g

       klasa 3g

       nadmuchiwanie balonów

       2

       3

       1

       4

       zadanie indywidualne (przewrót w przód, przewrót w tył, stanie na rękach, skok przez kozła, mostek, szpagat)

       3

       5

       4

       6

       żonglowanie

       2

       1

       3

       4

       skakanka i hula-hop

       5

       3

       5

       8

       turbo piłka (strzały na bramkę)

       3

       3

       3

       4

       rzuty do kosza

       1

       2

       0

       3

       wyścig na piłkach

       3

       1

       4

       2

       przeciąganie liny

       1

       3

       4

       2

       tor przeszkód

       1

       2

       3

       4

       Suma punktów

       21

       23

       27

       37

        

     • Kocham Cię Mamo
      • Kocham Cię Mamo

      • "Kocham Cię Mamo", pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Matki". Przedstawienie przygotowali nasi najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem p.Marysi Kot i Moniki Mosiak. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich mam, które przybyły na akademię. Po uroczystości mamy dostały od swoich pociech kwiaty i kolorowe medale :-)

       Wszystkim mamom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze :-)heart

     • SZTANDAR SZKOŁY, WAŻNE INFORMACJE
      • SZTANDAR SZKOŁY, WAŻNE INFORMACJE

      • Uprzejmnie informujemy, że pieniądze na sztandar szkoły można wpłacać na konto bankowe o numerze: 
       PKO BANK POLSKI SA: 55 1020 4287 0000 2602 0147 7694,
       w tytule prosimy wpisać: sztandar szkoły.

        

     • Międzynarodowy Dzień Książki
      • Międzynarodowy Dzień Książki

      • ,,Dziel się z innymi radością czytania”

        

         Pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, którą przygotowali uczniowie klas: III, V i VI.

         Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii utworzenia Dnia Książki, którą  opowiedziały uczennice klasy piątej. W dalszej części odbył się ,,Sąd nad książką”, podczas którego oskarżyciel oraz jego świadkowie wskazywali na jej wady, zaś obrońca ze swoimi świadkami podkreślali zalety książki. Sama książka próbowała się też bronić i wpłynąć na decyzję sędziego. Oczywiście, odniosła ona bezapelacyjne zwycięstwo, z czego wszyscy się bardzo cieszyli.

         Na zakończenie uczniowie przedstawili inscenizację opartą na powieści Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten obcy”, zachęcając w ten sposób do korzystania z zasobów bibliotecznych

       i poznawania różnych opowieści.  Do czytania zachęcała również Zuzia Dyjor, śpiewając pięknie okolicznościowe piosenki o książkach i ich bohaterach.

     • Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!
      • Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!

      • Jak zapobiegać pożarom?  Oni to wiedzą!

       ,,Młodzi zapobiegają pożarom’’ – pod takim hasłem 27.03.2018 r. w Urzędzie Gminy  w Jarosławiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Głównym celem turnieju jest mobilizowanie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa oraz wyłonienie reprezentantów na turniej powiatowy. 

       Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych:                               

           I – uczniowie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń i Dawid Krawiec                                                                            

        II – uczniowie kl. VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka

       Nasi ,,młodzi strażacy” wykazali się bardzo dużą wiedzą i znaleźli się w ścisłej czołówce zdobywając I i II miejsca w Gminie:

       I miejsce w grupie kl. IV-VI  Dawid Krawiec

       II miejsce w grupie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń

       II miejsce ex aequo w grupie kl.VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka                            
        
       Wszyscy laureaci otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zdobywca I miejsca Dawid Krawiec będzie reprezentował Gminę na szczeblu powiatowym.   Laureatom gratulujemy sukcesu i wiedzy, a Dawidowi życzymy  powodzenia w powiecie.                       

        

     • Pierwszy Dzień Wiosny
      • Pierwszy Dzień Wiosny

      • Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jest bardzo wyczekiwana przez wszystkich uczniów naszej szkoły. 21 marca odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. Uczennice z klas VII, IIg i IIIg zaprezentowały wiosenny pokaz mody. Klasy I-III brały udział w  grach i zabawach oraz ogladały bajkę. Uczniowie klasy IV brali udzial w konkursie plastycznym pt" Wiosna". Na koniec "Dnia Wiosny" klasy V-IIIg rywalizowały w rozgrywkach sportowych.  

     • Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej
      • Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej

      • Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskiej byla organizatorem Konkursu Pieśni Religijnej i Oazowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jarosław. Podczas prezentacji na scenie wystąpiło ponad 30 uczestników z sześciu szkół (Makowisko, Morawsko, Munina, Pełkinie, Surochów i Wólka Pełkińska). Większość występów to popisy solowe, ale był tez duety i zespół. Jury konkursu w składzie: Dorota Machała, Julia Pawlust i Piotr Polański (pedagodzy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) nie miało łatwego zadania. Ostatecznie nagrody za pierwsze trzy miejsca trafiły do:

       I miejsce  –  Wiktoria Bieniek  (SP Munina)

       II miejsce  – Nina Dziedzic (SP Wólka Pełkińska)

       III miejsce  –  Anna Fiałek (SP Pełkinie)

        

     • BALLADY I ROMANSE
      • BALLADY I ROMANSE

      • Kobieta i miłość – „Ballady i romanse” 

       11 marca w Domu Kultury w Pełkiniach odbył się spektakl pt: „Kobieta i miłość - Ballady i romanse" Adama Mickiewicza”. Został on zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu wzięło udział 24 uczniów Szkolnej Grupy Teatralnej. Byli to: Aleksander Bała, Rafał Bartnik, Wiktoria Dulińska, Kamila Majdan, Wiktoria Matwij, Wiktoria Pawełek, Emiliana Kąkała, Karol Środek, Sławomir Załucki, Amelia Kołodziej, Karolina Fila, Arkadiusz Siedlarz, Sebastian Siedlarz, Sebastian Groch, Kamila Siuśta, Krzysztof Janas, Bartosz Dziubański, Amelia Sroka, Piotr Środek, Szymon Półtorak, Dawid Stęchły, Natalia Krzywańska, Karol Kajder, Michał Duliński. Są to uczniowie klas: 7, 2G i 3G Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach.

       Organizatorami widowiska byli: mgr Anna Sołtys, mgr Katarzyna Nycz, mgr Ryszard Wróbel. W spektaklu nie zabrakło momentów grozy, ale i też zabawnych chwil. Dekoracje, efekty specjalne i gra świateł oddały przekazywane przez aktorów emocje. Widowisko uatrakcyjniły krótkie filmiki i obrazy wyświetlane w prezentacji multimedialnej. Widowni najbardziej spodobała się scena walca wiedeńskiego w wykonaniu Amelii Kołodziej i Sebastiana Grocha w balladzie „Rybka”. Prowadzącymi  przedstawienie  byli: Kamila Majdan i Aleksander Bała.

       Na scenie wystawiono 6 ballad: „Powrót taty”, „Rybka”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”, „Romantyczność” i „Lilije”. Niektóre z nich są bardziej znane np. ze szkoły, inne mniej. Ballada „Rybka” przedstawia historię Krysi porzuconej przez Pana. Krysia z rozpaczy utopiła  się, pozostawiając dziecko. Zaopiekował się nim sługa, a Krysia jako nimfa wodna wypływała z jeziora, aby karmić niemowlę. Na końcu zemściła się na Panu i jego żonie, topiąc ich w jeziorze.

       Najwięcej grozy wywołała ballada „Lilije”. Pojawia się w niej duch zabitego przez żonę męża. Duch straszył morderczynię i nie dopuścił do jej ślubu z jednym z braci. Najzabawniejsza była oczywiście ballada „Pani Twardowska”, w której kobieta przegoniła diabła.

       Po widowisku rodzice aktorów przygotowali dla nich ciepły posiłek, ale nie zapomnieli również o publiczności, którą poczęstowali ciastem, kawą i herbatą. Spektakl na pewno długo pozostanie w pamięci aktorów i widzów.

     • Zapisy dzieci do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i do I KLASY na rok szkolny 2018/2019
      • Zapisy dzieci do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i do I KLASY na rok szkolny 2018/2019

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego organizuje zapisy do Szkoły Podstawowej w Pełkiniach.
       Przyjmujemy zapisy do oddziałów przedszkolnych lub klasy I następujących roczników: 2011, 2012, 2013, 2014.
       Dzieci z rocznika 2015 będziemy przyjmować w zależności od możliwości lokalowych i rozwoju psychofizycznego dziecka. 
       Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu szkoły, nauczycielek w oddziałach przedszkolnych lub dyrektora szkoły.
       Tutaj można pobrać kartę zgłoszenia dziecka do Oddziału Przedszkolnego
       i do I Klasy Szkoły Podstawowej: 

       karta_zapisu_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego-_klasy_I.docx
       Karta zgłoszenia jest równiez dostępna w sekretariacie szkoły.