• ZABAWA ANDRZEJKOWA 2018

•  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa Andrzejkowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę poprowadziła Akademia Jaskółki, która przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz mnóstwo  atrakcyjych zabawa, w których dzieci chętnie brały udział.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa za rok :-)

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie  od XIX wieku!  Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
                 Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, pochodzi od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

• DZIEŃ KAPCIA

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły stara się, urozmaicać pobyt w szkole wszystkim uczniom.  Dzisiaj  rozganizował  Dzień Kapcia. Wielu uczniów, a nawet nauczyciele, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów  uczniowie  nałożyli kolorowe i śmieszne papucie - pieski, misie, owieczki, klapki  czy zwykłe domowe pantofle. Było bardzo zabawnie  :) Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy postanowili, że wydarzenie to powinno na stałe wpisać się
              w kalendarz szkolnych imprez.

• Występ w Domu Kultury z okazji 11 Listopada oraz 140-lecia Szkoły w Pełkiniach

• Wczoraj uczniowie naszej szkoły w Domu Kultury zaprezentowali uroczyste przedstawienie z okazji 100-lecia Niepodległej Polski oraz 140-lecia Szkoły w Pełkiniach. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie na występ a rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku :-) Mamy nadzieję,że przedstawienie się podobało :-)
              Dziękujemy ❤️😀

• "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

• Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”
              W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY wspólnie zaśpiewają 4-zwrotkowy hymn narodowy.

• Dzień "Pluszowego Misia"

•           Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie  od XIX wieku!  Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.