• WESOŁEGO ALLELUJA!!!

      • W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem – pani Jolanty Pelc. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Szczybyło podziękował za piękny występ i życzył wszystkim radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał „Kiermaszu Wielkanocnego”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne oraz słodkości. Były również pyszne tosty, które wszystkim bardzo smakowały. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie wprowadziło całą naszą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc jest tuż, tuż. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali domowe wypieki i ozdoby wielkanocne oraz za zorganizowanie i aktywny udział w kiermaszu :-)

      • NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA

      • Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Marzannę” nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych !!! Bardzo się cieszymy i gratulujemy uczniom oraz nauczycielom klas 1-3 za przygotowanie wspaniałej Marzanny.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • 21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-8 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd uczniowski na sali sportowej zorganizował różne atrakcje. Między innymi był wybór najbardziej oryginalnego stroju Pani Wiosny spośród strojów zaprezentowanych przez uczniów wszystkich klas. Odbył się także pokaz na najbardziej oryginalne „Nosidło”, polegający na przyniesieniu książek i przyborów szkolnych we wszystkim, tylko nie w plecaku. Dlatego właśnie na szkolnych korytarzach pojawiły się np. taczki, walizki oraz wózki dla lalek. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic. Odbył się również teleturniej „Jeden z dziesięciu” oraz zawody sportowe na koniec tego wesołego dnia.

      • Wręczenie stypendiów naukowych!

      • Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych za wybitne wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2022/2023. W uroczystości wzięli udział: Pani Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, Dyrektor szkoły Leszek Szczybyło, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Jedenaścioro najlepszych uczniów zostało uhonorowanych nagrodami, natomiast ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Innowacja pedagogiczna z języka polskiego

      •   W ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego ,,Jestem bohaterem lektury..” tym razem uczniowie klasy ósmej przeobrazili się w bohaterów epopei ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Wchodząc w role bohaterów wykazali się kreatywnością,  umiejętnością pracy w grupie, rozwiązywania problemów, przetwarzania informacji,  próbując wyrazić  uczucia i przeżycia w improwizowanych scenach. Praca ta dostarczyło im wiele radości i satysfakcji, o czym zapewne świadczą zaprezentowane scenki.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny zawitały do Domu Kultury w Pełkiniach w  dniu 15.01.2023r. o godzinie 14:00 na uroczystość ,,Dnia Babci i Dziadka”.  Słowami staropolskiej kolędy  przy akompaniamencie skrzypiec gospodarz uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się:  Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, Radni Gminy Jarosław Pan  Krzysztof Łukasik oraz Pan Dariusz Czereba Sołtys Wsi Pełkinie,  ksiądz Proboszcz Bogusław Gut i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu obchodzony jest bardzo hucznie. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im.bł. o Michała Czartoryskiego  w Pełkiniach w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi otaczają ich dziadkowie, przygotowały dla nich życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem.  Każde z nich z osobna kierowało w ich stronę ciepłe słowa pod okiem wychowawców: p. Agnieszki Magdziak-Bąk, p. Moniki Mosiak i p. Agaty Fudali.Dzieci wręczyły  również Babciom i Dziadkom upominki, które samodzielnie wykonały. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia szacunku i przywiązania do dziadków stanowią bardzo ważny element w rozwoju dzieci dlatego wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wkładające wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Całe spotkanie upłynęło w miłej, wzruszającej i serdecznej atmosferze. Na koniec nuta kolędy towarzyszyła zaproszonym gościom przy wspólnym kolędowaniu i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

      • TEATRALNE SPOTKANIA JASEŁKOWE

      • Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych 2023, które odbyły się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy, piękną scenografię oraz barwne kostiumy.

       W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli III nagrodę.

      • Boże Narodzenie

      • Uczniowie klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zaprezentowali jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

      • WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA

      • Jak co roku w dniu 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oczekiwali go z niecierpliwością. Największą radość okazywały przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i starszym udzielił się świąteczny nastrój. Na ten dzień wszyscy specjalnie się przygotowali, ubrali świąteczne swetry, mikołajkowe czapki lub specjalne opaski. Wizytę wyjątkowego gościa, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedziło śpiewanie piosenek o Mikołaju. W końcu pojawił się długo wyczekiwany starzec z brodą. Mikołaj przybył w towarzystwie elfa, uroczych aniołków i diabełka, którzy pomagali mu wręczać prezenty. A ponieważ wszyscy w Pełkiniach byli grzeczni, na każdego czekał upominek. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, kubki, książki, zabawki, kosmetyki i świąteczne dekoracje. Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel lub pracownik szkoły osobiście odebrał od Mikołaja swój prezent. Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do świetlicy szkolnej i oddziałów przedszkolnych, gdzie wręczył dzieciom dużo nowych wspaniałych zabawek.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się

       w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa :-)

      • „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

      • Dzisiaj w naszej w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas 7-8 dotyczące podniesienia świadomości młodych osób na temat zagrożenia jakie niesie hazard i uzależnienie od niego. Celem kampanii „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to uświadomienie społeczeństwu, że: hazard jest niebezpieczny

       i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

       Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się :

       Co to są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć;

       Czym jest nielegalny hazard;

       Jakie zagrożenia wiążą się z hazardem;

       Czym jest uzależnienie od hazardu i jak się przed nim chronić;

       Gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu;

       Jakie są konsekwencje nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

       Zajęcia poprowadziły pani Marta Ziemba oraz pani Joanna Piotrzkowska z Urzędu Celno-Skarbowego

       w Przemyślu.