• Dzień Dziecka

• 29 maja w Szkole Podstawowej w Pełkiniach hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Największą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, ale w programie znalazły się także zawody sportowe i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień rozpoczął  się Biegiem Ulicznym rozgrywanym w szkole już po raz drugi
              w tym roku szkolnym. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: najmłodsi, klasy średnie
               i najstarsi uczniowie, w tym uczniowie klas gimnazjalnych. Dla zwycięzców przygotowano medale i nagrody.

Dzień Dziecka w szkole w Pełkiniach był prawdziwym Dniem Sportu. Oprócz biegu rozegrano jeszcze zawody sportowe na sali gimnastycznej i turniej piłkarski na boisku szkolnym. Szkoła realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!", którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia. W ramach realizacji programu uczniowie klas VI, VII, II g i III g rywalizowali w konkursie sportowym. Każda klasa reprezentowana była przez sześcioosobową drużynę. Członkowie drużyn  mieli do wykonana różne sportowe zadania, a za poprawne ich wykonanie otrzymywali punkty.

Skład drużyn

• Klasa 6: Kamila Dudek, Patrycja Grunt, Nikolas Czerwiński, Dawid Krawiec, Daniel Szylar, Maciej Kozdrowicki;
              • Klasa 7: Natalia Krzywańska, Amelia Sroka, Michał Duliński, Dawid Stęchły, Piotr Środek, Szymon Półtorak;
              • Klasa 2 g: Sebastian Groch, Dawid Wlazło, Jakub Bukowy, Bartosz Dziubański, Kacper Pietluch, Sebastian Dudek;
              • Klasa 3 g; Wiktoria Dulińska, Wiktoria Matwij, Kamila Majdan, Aleksander Bala, Sławomir Załucki, Rafał Bartnik.

zadanie

Punkty

kasa 6

klasa 7

klasa 2 g

klasa 3g

nadmuchiwanie balonów

4

zadanie indywidualne (przewrót w przód, przewrót w tył, stanie na rękach, skok przez kozła, mostek, szpagat)

6

żonglowanie

skakanka i hula-hop

8

turbo piłka (strzały na bramkę)

rzuty do kosza

0

wyścig na piłkach

przeciąganie liny

tor przeszkód

Suma punktów

21

23

27

37

• Kocham Cię Mamo

• "Kocham Cię Mamo", pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Matki". Przedstawienie przygotowali nasi najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem p.Marysi Kot i Moniki Mosiak. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich mam, które przybyły na akademię. Po uroczystości mamy dostały od swoich pociech kwiaty i kolorowe medale :-)

Wszystkim mamom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze :-)heart

• SZTANDAR SZKOŁY, WAŻNE INFORMACJE

• Uprzejmnie informujemy, że pieniądze na sztandar szkoły można wpłacać na konto bankowe o numerze:
              PKO BANK POLSKI SA: 55 1020 4287 0000 2602 0147 7694,
              w tytule prosimy wpisać: sztandar szkoły.