• XXII SPOTKANIA TEATRALNE "JASEŁKA 2019"

      • Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w XXII Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2019", zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Dzieci
       w pięknych strojach wystąpiły przed jury i widownią zgromadzoną na sali.             
       W trakcie występu nasi młodzi aktorzy śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Po występię na ręce Pani Barbary Lemiech został wręczony dyplom za udział
       w przeglądzie Jasełek.
       Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych uczniów, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołe :-)

     • Miłość i wdzięczność wnucząt
      • Miłość i wdzięczność wnucząt

      •      Magiczny wieczór 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Pełkiniach stał się okazją do wyrażenia miłości  Kochanym Babciom i      Dziadkom. To był naprawdę wyjątkowy wieczór pełen uśmiechu, radości i dumy.
            Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, z ogromną pomocą  rodziców, przygotowali wspaniałą uroczystość, by odwdzięczyć się  Babciom i Dziadkom za ich poświęcenie w wychowywaniu wnuków.
            Zaproszonych gości powitał  Dyrektor szkoły pan Leszek Szczybyło.
          Uczniowie z klas: I – III zaprezentowali Babciom i Dziadkom niezwykłe jasełka, wzruszając ich do łez. Dzieci z ,,zerówek” przedstawiły inscenizację i zaśpiewały piosenki. Były też życzenia oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.  Własnoręcznie wykonane laurki, upominki, pamiętniki  dopełniły całą uroczystość. Nie brakowało też serdecznych uśmiechów, uścisków i pocałunków. Miłość można okazywać na różne sposoby, a dzieci potrafią ją okazać najpiękniej i najczulej.
           Po części oficjalnej  Dyrektor pan Leszek Szczybyło zaprosił wszystkich gości na wykwintną kolację, przygotowaną przez Radę Rodziców, na czele z przewodniczącą Emilią Bałą.  Przy dźwiękach muzyki, śpiewie kolęd, wśród  miłych rozmów upłynął wieczór.
          W takie dni każdemu robi się cieplej na sercu. Takie spotkania wzmacniają emocjonalne więzi z rodziną, dlatego trzeba je kultywować, gdyż  rodzina jest  naszą przyszłością.

      • Występ Cyrku "SZOK"

      • 8 stycznia 2019 r. do naszej szkoły przyjechał  cyrk „Szok” .  Uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglowania. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Pod koniec występu jeden z artystów pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy iluzji i jazdy na miniaturkowym rowerku.

          Wszystkim uczniom występ bardzo się podobał :-)

     • Zabawa Karnawałowa
      • Zabawa Karnawałowa

      •  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Karnawałowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania a  inni budzili podziw.Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy. 

       Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa już za  rok :-) 

      • JASEŁKA 2018

      • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Przedstawienia świąteczne to jedna z najpiękniejszych tradycji szkolnych, na którą czekają wszyscy. W piatek w naszej szkole odbyła się uroczysta akdemia , którą przygotowali uczniowie najmłodszych klas. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez naszych młodych aktorów :-) Po występie - nagrodzonym gromkimi brawami - dyrektor szkoły Leszek Szczybyło podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożył życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT :-)

      • FILM 3D "NIEDŹWIEDZIE POLARNE"

      • 12 grudnia do naszej szkoły przjachało kino 3D. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu "Niedźwiedzie polarne". Film był wzruszający i bardzo się wszystkim podobał :-) 

      • CHOINKI JEDYNKI 2018

      • Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w XVII charytatywnej akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. "Choinki jedynki 2018" na rzecz fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz fundacji "Pomóż mi żyć"

       PRACA JULII PAŁCZYŃSKIEJ I MATEUSZA KASIAKA JEST OBECNIE LICYTOWANA JEJ WARTOŚĆ NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYNOSI 500 ZŁ

       PRACA TOMASZA ORŁOWSKIEGO I JAKUBA KRZEPTONIA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA. CIESZYMY SIĘ BARDZO Z OTRZYMANYCH NAGRÓD, A JESZCZE BARDZIEJ Z TEGO, ŻE MOGLIŚMY POMÓC.

      • Plastek i jego zaczarowane pudełko :-)

      • UCZNIOWIE KLASY II UCZESTNICZYLI W EUROPEJSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM PLASICSEUROPE CZYLI "PLASTEK I JEGO ZACZAROWANE PUDEŁKO" PRZEZNACZONYM DLA MŁODSZYCH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ. W POLSCE PROGRAM PROWADZONY JEST OD 2011 ROKU I POMAGA DZIECIOM ZROZUMIEĆ RÓŻNORODNOŚĆ TWORZYW SZTUCZNYCH. W RAMACH PROJEKTU OTRZYMALIŚMY BEZPŁATNY PAKIET EDUKACYJNY SKŁADAJĄCY SIĘ Z ZESTAWU EKSPERYMENTALNEGO, KOMPLETU KSIĄŻEK DLA UCZNIÓW, BROSZURY POMOCNICZEJ DLA NAUCZYCIELA, PLAKATÓW I FILMÓW EDUKACYJNYCH. W RAMACH EKSPERYMENTÓW ZBADALIŚMY CHŁONNOŚĆ WODY PRZEZ POLIMERY SUBERABSORBENT, OCZYSZCZALIŚMY WODĘ PRZEZ POLIMEROWĄ MEMBRANĘ, BADALIŚMY WŁAŚCIWOŚCI RÓŻNYCH FOLI.

       W RAMACH PROJEKTU UCZNIOWIE UCZESTNICZYLI W KONKURSIE PLASTYCZNYM PLASTKA.

      • 5 PORCJI ZDROWIA

      • Uczniowie  klas  II  i  III  UCZESTNICZYLI  W  PROGRAMIE  EDUKACYJNYM  "5 PORCJI  ZDROWIA  W  SZKOLE",  KTÓRY  MIAŁ  NA  CELU  ZWRÓCIĆ  UWAGĘ NA  POTRZEBĘ  ZADBANIA  O  EDUKACJĘ  W  ZAKRESIE  ZBILANSOWANEJ  DIETY  DZIECI  OD  NAJMŁODSZYCH  LAT.  PROGRAM  JEST  CZĘŚCIĄ  DZIAŁAŃ PROWADZONYCH  W  RAMACH  KAMPANII  O  CHARAKTERZE  INFORMACYJNO-EDUKACYJNYM "5 PORCJI  WARZYW I  OWOCÓW  LUB  SOKU".  DBAŁOŚĆ  O  PRAWIDŁOWE  NAWYKI  ŻYWIENIOWE  OD  NAJMŁODSZYCH  LAT  ZAOWOCUJE  W  PRZYSZŁOŚCI.  DZIĘKI  BEZPŁATNYM  MATERIAŁOM  EDUKACYJNYM  ZOSTAŁY  PRZEPROWADZONE  LEKCJE  POSZERZAJĄCE  WIEDZĘ  UCZNIÓW  NA  TEMAT  PRAWIDŁOWEGO  ODŻYWIANIA  SIĘ,  WYKONYWALIŚMY  W  KLASACH  SAŁATKI  OWOCOWE,  SZASZŁYKI,  SOKI.  NA  KONIEC  WYKONALIŚMY  PRACĘ  KONKURSOWĄ.

        

      • Wizyta Św.Mikołaja

      • W dniu 6 grudnia, jak co roku, do Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach  przyszedł św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na uczniach III klasy gimnazjum, oczekiwali go z niecierpliwością. Wizytę św. Mikołaja, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedził występ uczniów klasy III. Dzieci opowiedziały historię o biskupie z Miry, czyli o św. Mikołaju i zaśpiewały dla niego  piosenki. Obejrzano także przygotowany przez szkołę film z Mikołajem z Laponii dedykowany wszystkim uczniom szkoły. W końcu uczniowie mogli powitać gościa. Św. Mikołaj przybył w towarzystwie uroczych aniołków, które pomagały mu wręczać prezenty. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, zabawki i świąteczne gadżety. Mikołaj nie zapomniał o nauczycielach i pracownikach szkoły. W czwartek i piątek po południu św. Mikołaj wraz z aniołkami odwiedził mieszkańców wsi. Dobrym ludziom, małym, dużym i tym całkiem dorosłym rozdawał upominki pełne słodkości. W każdym domu witany był z uśmiechem. Tradycyjny mikołajkowy zwyczaj dostarczył wszystkim dużo radości.

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA 2018
      • ZABAWA ANDRZEJKOWA 2018

      •  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa Andrzejkowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę poprowadziła Akademia Jaskółki, która przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz mnóstwo  atrakcyjych zabawa, w których dzieci chętnie brały udział.

       Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa za rok :-) 

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie  od XIX wieku!  Pluszowy Miś kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
          Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, pochodzi od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. 

     • DZIEŃ KAPCIA
      • DZIEŃ KAPCIA

      • Samorząd Uczniowski naszej szkoły stara się, urozmaicać pobyt w szkole wszystkim uczniom.  Dzisiaj  rozganizował  Dzień Kapcia. Wielu uczniów, a nawet nauczyciele, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów  uczniowie  nałożyli kolorowe i śmieszne papucie - pieski, misie, owieczki, klapki  czy zwykłe domowe pantofle. Było bardzo zabawnie  :) Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy postanowili, że wydarzenie to powinno na stałe wpisać się
       w kalendarz szkolnych imprez.

        

     • Występ w Domu Kultury z okazji 11 Listopada oraz 140-lecia Szkoły w Pełkiniach
      • Występ w Domu Kultury z okazji 11 Listopada oraz 140-lecia Szkoły w Pełkiniach

      • Wczoraj uczniowie naszej szkoły w Domu Kultury zaprezentowali uroczyste przedstawienie z okazji 100-lecia Niepodległej Polski oraz 140-lecia Szkoły w Pełkiniach. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie na występ a rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku :-) Mamy nadzieję,że przedstawienie się podobało :-)
       Dziękujemy ❤️😀

     • "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"
      • "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

      • Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”
       W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY wspólnie zaśpiewają 4-zwrotkowy hymn narodowy.