• Tydzień Zdrowia-dzień drugi!

      • W drugim dniu Tygodnia Zdrowia pod tytułem „Trzymaj Formę” odbył się III Bieg Uliczny Szkoły Podstawowej w Pełkiniach. Udział wzięło w sumie 54 uczniów. Wyniki biegu przedstawiają się następująco:

        

       Bieg 1000 m – klasy 7, 8, 3G

       1. Karol Kajder              3,53
       2. Dawid Stęchły           3,57
       3. Daniel Szylar             4,25
       4. Amelia Kołodziej
       5. Klaudia Grunt
       6. Sebastian Siedlarz
       7. Kamila Siuśta
       8. Karolina Fila

        

       Bieg 700 m – klasy 4, 5, 6

       1. Milena Kołodziej       2,35
       2. Iza Stęchła                 2,45
       3. Katarzyna Rogoża      2,55
       4. Rafał Stęchły
       5. Wiktor Jartym
       6. Kacper Grunt
       7. Natalia Bojarska
       8. Dawid Dyjor
       9. Zuzanna Dyjor
       10. Maja Michno
       11. Dawid Malec
       12. Hubert Kulpa
       13. Wiktor Botwina
       14. Wojciech Dudek
       15. Oskar Mazur
       16. Klaudia Sidor
       17. Dawid Dominik

        

       Bieg 400 m – klasy 1, 2, 3

       1. Anna Fiałek                1,30
       2. Stęchły Dominik        1,37
       3. Maja Mulawka           1,43
       4. Milena Michno
       5. Paulina Fiałek
       6. Wiktoria Próchnicka
       7. Wiktoria Grunt
       8. Oliwia Stańko
       9. Zuzanna Machała
       10. Przemysław Pigan
       11. Mateusz Korecki
       12. Alan Mazur
       13. Julia Cholewa
       14. Szymon Pałczyński
       15. Mateusz Kasiak
       16. Tomasz Orłowski
       17. Zuzanna Malec
       18. Nikola Ciechanowska
       19. Kacper Kulpa
       20. Julian Łyżwa
       21. Julia Stęchła
       22. Julia Mocur
       23. Jakub Krzeptoń
       24. Oliwier Długoń
       25. Oliwia Machała
       26. Oliwia Szpitman
       27. Martyna Słoma
       28. Julia Pałczyńska
       29. Julia Motyka

        

       WIELKIE BRAWA ZA UDZIAŁ I UKOŃCZENIE BIEGU należą się dla wszystkich uczestników!!! BRAWO WY!!!

        

       Impreza by się nie odbyła gdyby nie sponsorzy. Dziękujemy za wspaniałe  nagrody.

        

       • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach; Pan Leszek Szczybyło
       • Wójt Gminy Jarosław; Pan Roman Kałamarz
       • Hurtownia Sportowa MAAW SPOTR
       • Smaczek Bar; Pan Artur Bańka
       • Hot Wok Bistro Chińskie oraz Kebab Bar; Pan Krystian Prabucki
       • Otylya Catering; Pan Hubert Hołowaty

        

      • TYDZIEŃ ZDROWIA

      • Tydzień Zdrowia rozpoczęty :-) 
       W pierwszym dniu projektu "Trzymaj Formę" uczniowie klas IV-IIIG brali udział w konkursie o zdrowym żywieniu. Całkiem nieźle im poszło .
       Jutro  w naszej szkole kolejny dzień ze zdrowiem !

      • AKADEMIA Z OKAZJI 3-GO MAJA

      •  Do obchodów Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja
       w dniu 30 kwietnia uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. 
       Młodsi ćwiczyli śpiew piosenek patriotycznych, przygotowywali samodzielnie flagi, a także strój w barwach narodowych. Starsi uczniowie z klas: IV, V, VIII i IIIG  przygotowywali się z wiedzy o Polsce, o wybitnych Polakach, o znanych miejscach, zabytkach, by pochwalić się jak najlepszą znajomością ojczystego kraju podczas konkursu. Klasy: VI i VII przygotowywały się do stworzenia ,,Żywych obrazów” Jana Matejki, m.in. ,,Konstytucji 3 Maja”.

        Działania uczniów przyczyniły się do głębszego poznania historii, geografii, literatury i sztuki polskiej, co świadczy o ich  wielkim patriotyzmie. Program stał się lekcją miłości Ojczyzny,   nawiązywał  do symboli narodowych. W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy narodowe. Wszyscy czuliśmy, że tworzymy jedność, gromadząc się pod biało - czerwonymi flagami,  śpiewając hymn, nosząc w sercu miłość do Ojczyzny – Polski.

        

      • Ważna informacja!

      • Informujemy, że od 10.04.2019 do 12.04.2019 ( środa-piątek) uczniowie klasy IIIG piszą egzamin gimnazjalny, natomiast od 15.04.2019 do 17.04.2019 (poniedziałek-środa) uczniowie klasy VIII piszą egzamin ósmoklasisty.
       W tym czasie nie ma zajęć lekcyjnych- są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. W czasie tych egzaminów będzie czynna świetlica szkolna od 7:00 dla chętnych uczniów. Egzaminy będą w Sali gimnastycznej, dlatego zajęcia świetlicowe będą w oddziałach przedszkolnych lub klasopracowniach informatycznych.
       Do szkoły wracamy 24.04.2019 po Świętach Wielkanocnych.
       Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i Wspaniałych Świąt Wielkanocnych :-)

      • OZDOBY WIELKANOCNE

      • Wspaniałe ozdoby wielkanocne (zresztą jak co roku) przygotowali uczniowie klas 1-3. Wszystkie ozdoby są bardzo ładne i z pewnością pięknie przyozdobią świąteczne stoły :-)

      • Wycieczka do FABRYKI CZEKOLADY

      • Dnia 01.04.2019r. klasy 0, I-III oraz przedszkolaki odwiedziły Fabrykę Czekolady „Coco De Mer” w Rzeszowie. Uczniowie poznali niezwykłe miejsce wytwarzania ulubionego na całym świecie słodkiego przysmaku. Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których przedstawiono historię powstania czekolady. Następnie samodzielnie odlewały tabliczkę czekolady oraz dekorowały ją. Kolejnym etapem warsztatów było malowanie czekoladowych rysunków. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni  dyplomami oraz uczestniczyli w degustacji trzech rodzajów czekolady. Podczas gdy czekoladowe dzieła dzieci chłodziły się w lodówkach, cała klasa bawiła się w centrum zabaw.

      • Wyjazd do kina Helios w Rzeszowie

      • W piątek 22 marca uczniowie klas: VI i VII wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Rzeszowie na film pt. "Kapitan Marvel". Jednak, aby uatrakcyjnić wyjazd i doznać więcej wrażeń, postanowili podróżować pociągiem ze stacji kolejowej w Pełkiniach.

         W pochmurny, ale ciepły i bezwietrzny dzień, spacerkiem, w ciągu 30 minut pokonali pieszo trasę ze szkoły do stacji kolejowej. Następnie w pociągu Regio zajęli miejsca w przedziałach starych wagonów i cieszyli się wspólną jazdą do miejsca przeznaczenia, żartując i rozmawiając ze sobą.

        Film okazał się bardzo ciekawy. Wszyscy oglądali go jak zahipnotyzowani. Po filmie, wymieniając się wrażeniami i opiniami,  miło spędzili czas wolny w Galerii Rzeszów. Wrócili, jadąc, tym razem już nowoczesnym pociągiem z miejscami lotniczymi i znowu pokonując pieszo trasę ze stacji kolejowej do szkoły. Nikt nie narzekał, nikt się nie zmęczył, a ruch na świeżym powietrzu na pewno wpłynie na zdrowie i dobrą kondycję.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE :-)

      • Na wiosnę każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy ją odpowiednio uczcić.
       W tym roku szkolnym  Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Uczniowie młodszych klas recytowali wiosenne wierszyki i śpiewali piosenki w pięknych, kolorowych wiosennych strojach. Uczniowie starszych klas mieli za zadanie przebrać jednego z uczniów  za wiosenne zwierzątko. Na sam koniec uczennice klasy IV zaprezentowały wspaniały  pokaz gimnastyki.

       Wszystkie występy spotkały się z dużymi brawami i to było doskonałym dowodem na to, że Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole bardzo się podobał :-)

      • Wizyta w firmie YANKO i na Lotnisku w Jasionce

      • We wtorek dwunastego marca moja klasa IIIG razem z klasą 7 i 8 wybrały się na wycieczkę, aby zwiedzić fabrykę opakowań YANKO oraz lotnisko wraz ze znajdującą się tam remizą strażacką.

       Zbiórka przed naszą szkołą odbyła się o 6.50.O godzinie 7.00 po zabraniu przez wszystkich swoich miejsc w autokarze nareszcie wyruszyliśmy w drogę. Po trwającej około godziny podróży wreszcie znaleźliśmy się przed drzwiami fabryki, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez przedstawicieli zakładu. Następnie wszyscy zajęliśmy miejsca we wcześnie przygotowanej sali, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć prezentację, która opowiedziała nam o firmie: Co produkują? Jak to robią? Gdzie eksportują swoje towary? Te i parę innych zagadnień zostały poruszone w prezentacji, lecz to dopiero pracownicy opowiedzieli nam o tych drobnych i prawie niezauważalnych szczegółach, które niejednokrotnie są najważniejsze. Dowiedzieliśmy się także o różnych  sposobach wytworu opakowań spożywczych i przemysłowych, co było niezmiernie ciekawe. Ostatnim pytaniem, które zadałam przed zobaczeniem linii produkcyjnej było:  A skąd się wzięła nazwa YANKO?  Na to odpowiedział mi sam założyciel firmy. Jak się okazało nazwa całego zakładu wzięła się od nazwy miejscowości Jankowice i chęci eksportu na zagraniczne rynki.

                   Po tym wszystkim nadszedł czas na małą przechadzkę po fabryce i ujrzenie na własne oczy procesu produkcji. Tak więc podzieliliśmy się na trzy grupy. W trakcie kiedy jedna z grup oglądała monumentalne maszyny, dwie pozostałe raczyły się przygotowanym dla nas poczęstunkiem. Kiedy nasza wizyta w tej interesującej instytucji dobiegła końca, zostały nam wręczone drobne upominki, które zawierały słodycze, długopisy w kształcie minek, oraz okulary przeciwsłoneczne, każde w innym kolorze. Podczas podróży na lotnisko wszyscy chętnie wymieniali się owymi okularami. Kiedy dotarliśmy przed lotnisko każdy miał okulary w satysfakcjonującym go kolorze.

        Na lotnisku powitała nas sympatyczna pani przewodnik. Objaśniła nam ona zasady tam panujące. Następnie zaprowadziła nas w miejsce, gdzie zwykle przed podróżą oddajemy bagaż główny. Tam powiedziała nam wielu ciekawych sztuczkach i trikach, które pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze. Potem nasza przewodniczka zaprowadziła nas przed małą szklaną gablotkę. W tej gablotce znajdowały się rzeczy zrobione z zagrożonych gatunków. Były tam buty, skóry, korale, muszelki i muszle.

       Później zostaliśmy zabrani na drugie piętro. Na drugim piętrze lotniska znajduje się odprawa, dlatego tam robienie zdjęć było zakazane. Potem z kolei przewodniczka zabrała nas do małej kapliczki Jana Pawła II, która także znajdowała się na lotnisku. Nasza przewodniczka opowiedziała nam o zawodach, jakie można wykonywać pracując na lotnisku. Wszystkie one potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania lotniska. Dowiedzieliśmy się także o tym, jakie pieniądze można zarabiać na każdym z tych stanowisk.

       Ostatnim i chyba najbardziej ekscytującym punktem wycieczki była remiza lotniskowej straży pożarnej. Kiedy  weszliśmy do remizy, naszym oczom ukazały się ogromne wozy strażackie o  3 m szerokości i 9 m długości. W środku remizy powitał nas szef ekipy strażackiej. Przybliżył nam on szczegóły funkcjonowania ogromnych wozów i wyjaśnił różnicę pomiędzy nimi a zwykłymi wozami. Największą różnicą oprócz gigantycznych rozmiarów były działka gaśnicze umieszczone na szczytach wysięgników. Przed zakończeniem wycieczki zrobiliśmy jeszcze parę zdjęć z nami na tle jednego z wozów.

       Na koniec raz jeszcze wsiedliśmy do autokaru i po godzinie podróży pełnej omawiania naszych przeżyć ponownie znaleźliśmy się przed szkołą. Wycieczka była niezwykle udana, pouczająca i atrakcyjna.

        

       Faustyna Kula

      • DZIEŃ KOBIET

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Kobiet”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIIG pod czujnym okiem pana Adama Siemieniaka. W trakcie przedstawienia zaprezentowali anegdoty związane z kobietami, natomiast wybrane uczennice musiały się zmierzyć z męskimi zajęciami jak wbijanie gwoździ, wkręcanie śruby czy zawiązywanie krawata.
       Pod koniec akademii wszystkie panie zostały obdarowane pięknymi bukietami kwiatów.
       Życzymy Wszystkiego najlepszego w tym szczególnym dniu :-)