• Ferie na sportowo

      • 14.02.2019r. odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pełkiniach. Klasyfikacja dziewcząt: 1. Natalia Krzywańska 2 Amelia Sroka . Klasyfikacja chłopców: 1. Sebastian Groch 2. Michał Duliński 3. Karol Kajder.

      • Gminny Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

      • "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
       niech kolęduje z nami cała ziemia.."
       Już po raz drugi uczniowie z terenu naszej gminy spotkali się na Gminnym Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 32 osoby, które reprezentowały szkoły z naszej gminy. Nasze uczennice w kategorii klas I-III uplasowały się na bardzo dobrych miejscach. Miejsce II zajęła ANNA FIAŁEK uczennica kl.III, a miejsce III zajęła PAULINA FIAŁEK uczennica kl.II.

      • Spotkanie z panem Arkadiuszem

      • Uczniowie klas VI-IIIG mieli okazję spotkać się z p.Arkadiuszem Zawilińskim, który jest autorem muzyki, tekściarzem, wokalistą oraz gitarzystą. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu, a dzisiaj podzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami życiowymi. Nasza młodziez z ciekawością słuchała o czym opowiadał i miejmy nadzieję, że dało im to  myślenia... Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie :-)

      • SPOTKANIE Z POLICJĄ

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich uczniów z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Dzieci miały okazje porozmawiać
       z policjantkami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią oraz o bezpieczeństwie na zbliżających się feriach.
       Na spotkaniu z uczniami ze starszych klas, panie policjantki mówiły
       o zagrożeniach jakie czyhają w Internecie oraz o konsekwencjach zamieszczania obraźliwych wpisów czy komentarzy. Ostatnią kwestią jaką poruszyły było czym grozi picie alkoholu w tak młodym wieku oraz o stosowaniu innych używek przez młodzież takich jak dopalacze.

       Mamy nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych
       i niebezpiecznych wśród uczniów, i że pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

      • Dzień Babci i Dziadka w Domu Kultury w Pełkiniach

      • 20 stycznia w Domu Kultury w Pełkiniach została zorganizowana przez uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Pełkiniach wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na ten wieczór licznie przybyli zaproszeni dostojni goście, których serdecznie i gorąco powitał dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło.

       Święto Babci i Dziadka uhonorowali swoją obecnością zastępca Wójta Gminy Jarosław – Pani Elżbieta Grunt, proboszcz parafii Pełkinie – ksiądz Roman Cieśla oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław, a zarazem sołtys Pełkiń – Pan Dariusz Czereba.

       Dla kochanych Babć i Dziadków wnuczęta z „zerówek” i klas I – III przygotowały jasełka, recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki. Na zakończenie złożyły piękne życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane, bezcenne upominki. W ten sposób wyraziły swoja wdzięczność i miłość za ich trud i oddanie. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Niejednemu z gości zakręciła się łza w oku, widząc i słysząc swoje ukochane „skarby” na scenie.

       Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na uroczystą kolację, przygotowaną przez rodziców.
       W dalszej części programu dzieci zaprezentowały „Koncert Kolęd”, złożony z tradycyjnych pieśni
       i współczesnych pastorałek.

       Ten wyjątkowy, zimowy wieczór, pełen uśmiechu, radości i zadumy mijał w serdecznej atmosferze,
       w gwarze rozmów i wspólnym kolędowaniu. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały, jak ważne są międzypokoleniowe spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.

      • XXII SPOTKANIA TEATRALNE "JASEŁKA 2019"

      • Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w XXII Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2019", zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Dzieci
       w pięknych strojach wystąpiły przed jury i widownią zgromadzoną na sali.             
       W trakcie występu nasi młodzi aktorzy śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Po występię na ręce Pani Barbary Lemiech został wręczony dyplom za udział
       w przeglądzie Jasełek.
       Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych uczniów, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołe :-)

     • Miłość i wdzięczność wnucząt
      • Miłość i wdzięczność wnucząt

      •      Magiczny wieczór 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Pełkiniach stał się okazją do wyrażenia miłości  Kochanym Babciom i      Dziadkom. To był naprawdę wyjątkowy wieczór pełen uśmiechu, radości i dumy.
            Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, z ogromną pomocą  rodziców, przygotowali wspaniałą uroczystość, by odwdzięczyć się  Babciom i Dziadkom za ich poświęcenie w wychowywaniu wnuków.
            Zaproszonych gości powitał  Dyrektor szkoły pan Leszek Szczybyło.
          Uczniowie z klas: I – III zaprezentowali Babciom i Dziadkom niezwykłe jasełka, wzruszając ich do łez. Dzieci z ,,zerówek” przedstawiły inscenizację i zaśpiewały piosenki. Były też życzenia oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.  Własnoręcznie wykonane laurki, upominki, pamiętniki  dopełniły całą uroczystość. Nie brakowało też serdecznych uśmiechów, uścisków i pocałunków. Miłość można okazywać na różne sposoby, a dzieci potrafią ją okazać najpiękniej i najczulej.
           Po części oficjalnej  Dyrektor pan Leszek Szczybyło zaprosił wszystkich gości na wykwintną kolację, przygotowaną przez Radę Rodziców, na czele z przewodniczącą Emilią Bałą.  Przy dźwiękach muzyki, śpiewie kolęd, wśród  miłych rozmów upłynął wieczór.
          W takie dni każdemu robi się cieplej na sercu. Takie spotkania wzmacniają emocjonalne więzi z rodziną, dlatego trzeba je kultywować, gdyż  rodzina jest  naszą przyszłością.

      • Występ Cyrku "SZOK"

      • 8 stycznia 2019 r. do naszej szkoły przyjechał  cyrk „Szok” .  Uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglowania. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Pod koniec występu jeden z artystów pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy iluzji i jazdy na miniaturkowym rowerku.

          Wszystkim uczniom występ bardzo się podobał :-)

     • Zabawa Karnawałowa
      • Zabawa Karnawałowa

      •  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Karnawałowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania a  inni budzili podziw.Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy. 

       Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa już za  rok :-) 

      • JASEŁKA 2018

      • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Przedstawienia świąteczne to jedna z najpiękniejszych tradycji szkolnych, na którą czekają wszyscy. W piatek w naszej szkole odbyła się uroczysta akdemia , którą przygotowali uczniowie najmłodszych klas. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez naszych młodych aktorów :-) Po występie - nagrodzonym gromkimi brawami - dyrektor szkoły Leszek Szczybyło podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożył życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT :-)

      • FILM 3D "NIEDŹWIEDZIE POLARNE"

      • 12 grudnia do naszej szkoły przjachało kino 3D. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu "Niedźwiedzie polarne". Film był wzruszający i bardzo się wszystkim podobał :-) 

      • CHOINKI JEDYNKI 2018

      • Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w XVII charytatywnej akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. "Choinki jedynki 2018" na rzecz fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz fundacji "Pomóż mi żyć"

       PRACA JULII PAŁCZYŃSKIEJ I MATEUSZA KASIAKA JEST OBECNIE LICYTOWANA JEJ WARTOŚĆ NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYNOSI 500 ZŁ

       PRACA TOMASZA ORŁOWSKIEGO I JAKUBA KRZEPTONIA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA. CIESZYMY SIĘ BARDZO Z OTRZYMANYCH NAGRÓD, A JESZCZE BARDZIEJ Z TEGO, ŻE MOGLIŚMY POMÓC.