• ZBIÓRKA ZNICZY
      • ZBIÓRKA ZNICZY

      • Miło nam poinformować, że w tegorocznej akcji "Światełko Pamięci" udało nam się zebrać 60 zniczy. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za przyniesione "światełka" :-) Znicze rozbłysną na Polskich Grobach Lwowskich Cmentarzy.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

      • W środę 3 października 2018r. w Bibliotece miejskiej w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Nasza uczennica Katarzyna Rogoża z klasy VI odebrała nagrodę za wykonanie ilustracji do wiersza patriotycznego ze zbioru poetyckiego „ Tak nam się Odrodziła Polska, Ojczyzna miła ” autorstwa Krzysztofa Kubaszka. Serdecznie gratulujemy !

     • Sportowe sukcesy naszych uczniów
      • Sportowe sukcesy naszych uczniów

      • Początek roku szkolnego przyniósł sukcesy naszych uczniów
       w zawodach sportowych. 

       21 września w  Pruchniku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Udział brali Amelia Kołodziej w  biegu na 600, Wiktor Wojewódzka bieg na 100, Hubert Bogusz bieg na 1000 oraz Karol Kajder  w biegu  na 300 zajął 5 miejsce. Natomiast Kacper Pietluch w  skoku wzwyż  był 3.
       Zawody w pchnięciu kulą wygrał  Kuba Bukowy i tym samym  awansował do zawodów wojewódzkich.
       W Rzeszowie nie miał sobie równych i z wynikiem 11.48 zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
       25 września w Rzeszowie odbyły się  Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce. Naszą szkołę   reprezentowała Milena Kołodziej w biegu na 600 i Olga Krzywańska w skoku  wzwyż. Olga zajęła 6 miejsce z wynikiem 115cm.

       Uczniów do zawodów przygotowała p. Anna Hołowacz.

       Gratulacje J

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
      • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      •   Po  raz  kolejny  młodsi  uczniowie Szkoły  Podstawowej  im. bł. o. Michała  Czartoryskiego  uczestniczyli 
       w  Światowym  Dniu  Tabliczki  Mnożenia, którego  celem  jest  przypomnienie  dzieciom  i  dorosłym,  że  matematyka  to  królowa  nauk.  Pod  czujnym  okiem nauczycieli   sprawdzali,  czy  ich  starsi  koledzy,  rodzice ,  dziadkowie, nauczyciele,  pracownicy  szkoły radzą  sobie z  tabliczką  mnożenia.  Pokazali  w  ten  sposób,  że  nauka  matematyki  nie  musi  być  trudna  i  nudna.    Zdaniem  nauczycieli,  taka  edukacja  przez  zabawę  jest  bardzo  potrzebna  i  ubolewali  nad  tym,  że  wiele  osób  uważa  znajomość  tabliczki  mnożenia  za  zbędną wiedzę.

     • Jasełka Szkolne 2017
      • Jasełka Szkolne 2017

      • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 1-3 jasełka, które zostały wystawione dnia 22.12 2017 r. Uczniowie do występu zostali przygotowani przez swoich wychowawców. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołki i diabełki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pan dyrektor Leszek Szczybyło podziękował wykonawcom i przy okazji złożył wszystkim świąteczne życzenia.

     • PIKNIK 2018
      • PIKNIK 2018

      • 17 czerwca 2018 r. w niedzielę na stadionie szkolnym w Pełkiniach po raz dziewiąty odbył się Piknik Rodzinny. Zabawę  o godzinie 15.00 rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Pan Leszek Szczybyło. Organizatorzy pikniku, czyli Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna szkoły przygotowali dla gości moc atrakcji.  Po otwarciu pikniku przed widownią zaprezentowali się najmłodsi uczniowie szkoły. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły a uczniowie klas I-III przedstawili baśń Kopciuszek. Na boisku odbyły się zawody prowadzone przez straż pożarną. Policjanci przeprowadzili konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na scenie również przeprowadzono wiele konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematem przewodnim konkursów był oczywiście odbywający się obecnie mundial. Nie zabrakło również konkursów o szkole. Uczestnicy dostali nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz mody przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu oraz występ zespołu tańca towarzyskiego Takt. Ci, którzy chcieli aktywnie spędzić czas, mogli wziąć udział w turnieju badmintona. Na boisku odbył się turniej piłki nożnej. Wieczorem wystąpił zespół Bajeranty, później rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadzili zespół FOREVER oraz DJ Aki. Wszyscy uczestnicy Pikniku mogli wybrać coś dla siebie i bawili się znakomicie.

        

        

     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
      • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

      •     Błogosławiony ojciec Michał Czartoryski, uchwałą Rady Gminy Jarosław, został patronem naszej szkoły 5 sierpnia 2005 r. Główne uroczystości nadania imienia szkole odbyły się 10 września 2006 r.

          Od 2007 r. Święto Patrona Szkoły obchodzimy 13 czerwca, bowiem w tym dniu w 1999 r. o. Michał Czartoryski został beatyfikowany wśród 108 męczenników II wojny światowej przez papieża Jana Pawła II.

         To już 12 lat patronuje naszej szkole o. Michał Czartoryski – nasz rodak.          W bieżącym roku szkolnym również godnie uczciliśmy naszego Patrona.   

          W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław - Pan Stanisław Skorupski, sołtys Pełkiń - Pan Dariusz Czereba   oraz przedstawiciele rodziców, których serdecznie powitał Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło.

          Obchody Święta Patrona  rozpoczęły się  mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie w szkole odbyła się akademia, podczas której prześledziliśmy życie       i działalność Patrona, oglądając prezentację zdjęć  o. Michała Czartoryskiego       i jego rodziny, wygłaszając myśli i słowa o. Michała w monologach i dialogach, śpiewając pieśni.    

         Mamy nadzieję, że słowa i czyny o. Michała na długo pozostaną w pamięci społeczności szkolnej.

                                                                                                                                                                     

     • ZOOM NATURY
      • ZOOM NATURY

      • W dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie klasy IV i V udali się na wycieczkę do parku rekreacji „Zoom natury”, który położony jest nad zalewem w Janowie Lubelskim. Na początku uczniowie w dwóch grupach pod okiem przewodników poznawali najciekawsze informacje dotyczące parku janowskiego oraz mieli do wykonania różne zadania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów edukacyjnych, w których uczniowie mogli pozyskać informacje z przyrody, historii naturalnej za pomocą nowoczesnych środków przekazu. Ostatnim punktem wycieczki był park linowy, który jest jednym z najatrakcyjniejszych parków w Polsce.

     • Dzień Dziecka
      • Dzień Dziecka

      • 29 maja w Szkole Podstawowej w Pełkiniach hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Największą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, ale w programie znalazły się także zawody sportowe i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Dzień rozpoczął  się Biegiem Ulicznym rozgrywanym w szkole już po raz drugi
       w tym roku szkolnym. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: najmłodsi, klasy średnie
        i najstarsi uczniowie, w tym uczniowie klas gimnazjalnych. Dla zwycięzców przygotowano medale i nagrody.

       Dzień Dziecka w szkole w Pełkiniach był prawdziwym Dniem Sportu. Oprócz biegu rozegrano jeszcze zawody sportowe na sali gimnastycznej i turniej piłkarski na boisku szkolnym. Szkoła realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!", którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia. W ramach realizacji programu uczniowie klas VI, VII, II g i III g rywalizowali w konkursie sportowym. Każda klasa reprezentowana była przez sześcioosobową drużynę. Członkowie drużyn  mieli do wykonana różne sportowe zadania, a za poprawne ich wykonanie otrzymywali punkty.

        

       Skład drużyn

       • Klasa 6: Kamila Dudek, Patrycja Grunt, Nikolas Czerwiński, Dawid Krawiec, Daniel Szylar, Maciej Kozdrowicki;
       • Klasa 7: Natalia Krzywańska, Amelia Sroka, Michał Duliński, Dawid Stęchły, Piotr Środek, Szymon Półtorak;
       • Klasa 2 g: Sebastian Groch, Dawid Wlazło, Jakub Bukowy, Bartosz Dziubański, Kacper Pietluch, Sebastian Dudek;
       • Klasa 3 g; Wiktoria Dulińska, Wiktoria Matwij, Kamila Majdan, Aleksander Bala, Sławomir Załucki, Rafał Bartnik.

        

       Wyniki

       zadanie

       Punkty

       kasa 6

       klasa 7

       klasa 2 g

       klasa 3g

       nadmuchiwanie balonów

       2

       3

       1

       4

       zadanie indywidualne (przewrót w przód, przewrót w tył, stanie na rękach, skok przez kozła, mostek, szpagat)

       3

       5

       4

       6

       żonglowanie

       2

       1

       3

       4

       skakanka i hula-hop

       5

       3

       5

       8

       turbo piłka (strzały na bramkę)

       3

       3

       3

       4

       rzuty do kosza

       1

       2

       0

       3

       wyścig na piłkach

       3

       1

       4

       2

       przeciąganie liny

       1

       3

       4

       2

       tor przeszkód

       1

       2

       3

       4

       Suma punktów

       21

       23

       27

       37

        

     • Kocham Cię Mamo
      • Kocham Cię Mamo

      • "Kocham Cię Mamo", pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Matki". Przedstawienie przygotowali nasi najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem p.Marysi Kot i Moniki Mosiak. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich mam, które przybyły na akademię. Po uroczystości mamy dostały od swoich pociech kwiaty i kolorowe medale :-)

       Wszystkim mamom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze :-)heart

     • SZTANDAR SZKOŁY, WAŻNE INFORMACJE
      • SZTANDAR SZKOŁY, WAŻNE INFORMACJE

      • Uprzejmnie informujemy, że pieniądze na sztandar szkoły można wpłacać na konto bankowe o numerze: 
       PKO BANK POLSKI SA: 55 1020 4287 0000 2602 0147 7694,
       w tytule prosimy wpisać: sztandar szkoły.

        

     • Międzynarodowy Dzień Książki
      • Międzynarodowy Dzień Książki

      • ,,Dziel się z innymi radością czytania”

        

         Pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, którą przygotowali uczniowie klas: III, V i VI.

         Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii utworzenia Dnia Książki, którą  opowiedziały uczennice klasy piątej. W dalszej części odbył się ,,Sąd nad książką”, podczas którego oskarżyciel oraz jego świadkowie wskazywali na jej wady, zaś obrońca ze swoimi świadkami podkreślali zalety książki. Sama książka próbowała się też bronić i wpłynąć na decyzję sędziego. Oczywiście, odniosła ona bezapelacyjne zwycięstwo, z czego wszyscy się bardzo cieszyli.

         Na zakończenie uczniowie przedstawili inscenizację opartą na powieści Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten obcy”, zachęcając w ten sposób do korzystania z zasobów bibliotecznych

       i poznawania różnych opowieści.  Do czytania zachęcała również Zuzia Dyjor, śpiewając pięknie okolicznościowe piosenki o książkach i ich bohaterach.

     • Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!
      • Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!

      • Jak zapobiegać pożarom?  Oni to wiedzą!

       ,,Młodzi zapobiegają pożarom’’ – pod takim hasłem 27.03.2018 r. w Urzędzie Gminy  w Jarosławiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Głównym celem turnieju jest mobilizowanie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa oraz wyłonienie reprezentantów na turniej powiatowy. 

       Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych:                               

           I – uczniowie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń i Dawid Krawiec                                                                            

        II – uczniowie kl. VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka

       Nasi ,,młodzi strażacy” wykazali się bardzo dużą wiedzą i znaleźli się w ścisłej czołówce zdobywając I i II miejsca w Gminie:

       I miejsce w grupie kl. IV-VI  Dawid Krawiec

       II miejsce w grupie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń

       II miejsce ex aequo w grupie kl.VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka                            
        
       Wszyscy laureaci otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zdobywca I miejsca Dawid Krawiec będzie reprezentował Gminę na szczeblu powiatowym.   Laureatom gratulujemy sukcesu i wiedzy, a Dawidowi życzymy  powodzenia w powiecie.