• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie siódmej klasy przedstawili swój program artystyczny, którym serdecznie pożegnali ósmoklasistów. Akademię uświetnił występ absolwentów, którzy po raz ostatni zaprezentowali się przed rodzicami, nauczycielami i młodszymi kolegami.   

       Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród, świadectw
       z wyróżnieniem oraz dyplomów. Podziękowania otrzymali również wspierający naszą szkołę rodzice.

       Młodzież pożegnała się ze szkołą – na czas wakacji oczywiście 😊

       Uczniom klasy VIII życzymy powodzenia w nowych szkołach.

       Drodzy Uczniowie – niech Wasze wakacje będą słoneczne, beztroskie
       i bezpieczne!!!

       Do zobaczenia 🙂

      • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

       Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

       I miejsce w etapie rejonowym oraz wyróżnienie w etapie wojewódzkim zdobył Mateusz Kasiak z klasy IV. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali także Anastazja Żak i Hubert Wawro
       z klasy II.

       Nagrodę Mateuszowi wręczyła Pani Małgorzata Pyra z KRUS-u.

       Serdecznie gratulujemy :-)

        

      • Certyfikat dla naszej szkoły za udział w programie "Trzymaj formę"

      • Pomimo pandemii nasza szkoła jak co roku przystąpiła do programu „Trzymaj formę”. Jest to program rekomendowany przez Sanepid, którego głównym celem jest zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego żywienia, uświadomienie młodzieży potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie oraz dostarczenie wiedzy na temat zaburzeń odżywiania.

      • Wyniki konkursu MÓJ WYMARZONY ZAWÓD!

      • Komisja konkursowa biorąc pod uwagę różne kryteria oceny, m.in. oryginalność ujęcia tematu, ogólne wrażenia estetyczne, samodzielność wykonania pracy wyłoniła następujących zwycięzców:a) z grupy I (0A, 0 B, klasa 1) - Martyna Cholewa, Marcin Kasiakb) z grupy II  (klasa 2, klasa 3, klasa 4) - Jakub Sławińskic) z grupy III (klasa 5, klasa 6, klasa 7) - Klaudia Sidor, Aleksandra Matwij.Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które będą rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego.Bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem, a co za tym idzie rynkiem pracy i własną przyszłością zawodową. Konkurs pokazał, że chłopcy w większości marzą zostać piłkarzami, policjantami, strażakami, żołnierzami, ale też są wśród nich tacy, którzy chcą być kosmonautami, rolnikami, kurierami czy informatykami. Dziewczynki natomiast marzą o karierze piosenkarki, instruktorki jazdy konnej, kosmetyczki, lekarki, nauczycielki, aktorki. Pojawiają się także zawody malarki, baletnicy, youtuberki oraz pani leśniczej.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy, aby Wasze marzenia się spełniły, a wybrany zawód okazał się strzałem w 10!

      • DZIEŃ DZIECKA

      • We wtorek 1 czerwca hucznie i wesoło obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Na każdego ucznia czekało mnóstwo atrakcji. Można było wziąć udział w zawodach sportowych, pojeździć na rolkach, rowerze lub deskorolce. Najmłodsi bawili się na boisku szkolnym, przy muzyce puszczali bańki mydlane, tańczyli i rysowali. Starsi grali w piłkę nożną i ręczną. Wszyscy mogli porysować i wspólnie uzupełnić planszę: Cieszę z powrotu do szkoły, ponieważ… Bardzo wielu uczniów wzięło udział w biegu ulicznym, który odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wiele radości sprawił uczniom Kącik Kulinarny, w którym serwowano kiełbasę z grilla, gyros, ciastka i lody. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Ten dzień był pełen zabawy, muzyki i radości.

       Za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom, którymi byli:

       Krynicki Recykling S.A.

       Fabryka Pieczywa Cukierniczego SAN – Pajda

       Zakłady Mięsne Sokołów S.A

       Delikatesy Centrum ul. Zamkowa

       MAAW Sport

       Artur Bańka – Smaczek Bar

       PPHU BIT Jarosław

       Gospodarstwo Ogrodnicze Anny i Stanisława Żygi z Nizin

       Gospodarstwo Ogrodniczo – Sadownicze Mariana Szeligi z Żurawicy

       Firma Maratex z Radymna

        

      • Wizyta Pani Barbary Czartoryskiej

      • Naszą szkołę odwiedziła Pani Barbara Czartoryska, cieszymy się , że o nas  pamięta i odwiedza pomimo trudnych warunków, jakie niesie za sobą panująca pandemia. Dla Dyrekcji, nauczycieli i uczniów to wielki zaszczyt, że bliska krewna naszego patrona błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego przybyła do nas. Śmiało możemy Panią nazwać Przyjacielem Szkoły.

       Ze swej strony zapewniamy, że wciąż pamiętamy o wartościach, które cenił i wcielał w życie błogosławiony ojciec Michał. Czerpiemy wzór z jego postawy, starając się naśladować jego miłość, poświęcenie i patriotyzm.

       Wciąż wcielamy w życie hasła zapisane na naszym sztandarze: Nauka, Bóg, Honor, Ojczyzna.

       Mamy nadzieję, że miło spędziła Pani czas w naszym gronie, że odwiedzi nas jeszcze wiele razy i na zawsze zostanie Przyjacielem Naszej Szkoły.