• PASOWANIE NA UCZNIA

      • We środę, 30 września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste ślubowanie na ucznia. W tym dniu dzieci z klasy pierwszej dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia. W tym ważnym dla nich wydarzeniu, w którym oficjalnie stały się częścią szkolnej społeczności, towarzyszyli im rodzice.

       W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły Leszek Szczybyło, ksiądz katecheta Henryk Pszona i nauczyciele: Barbara Lemiech, Bartłomiej Kiper i Bernadeta Witkowska. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu RP. Następnie dyrektor szkoły powitał zgromadzonych, podkreślając ogromną rolę rodziców oraz szkoły w kształtowaniu młodych charakterów. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Potem nadszedł czas na kulminacyjny moment uroczystości. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, w którym deklarowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Jednak najbardziej wyczekiwaną chwilą był akt pasowania na ucznia przez Pana Dyrektora symbolicznym ołówkiem. Aby tradycji stało się zadość na koniec świeżo zaprzysiężeni uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Po zakończeniu pasowania, pierwszaki otrzymały dyplomy upamiętniające to szczególne w ich życiu wydarzenie, legitymacje szkolne oraz książeczki z łamigłówkami, kamizelkę odblaskową i słodycze.

      • Akcja "Sprzątanie Świata"

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Celem działań uczniów klas OA/OB-VIII było uporządkowanie placu szkolnego i okolic wokół szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów wszystkich klas nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tę akcję!

      • Pasowanie na Przedszkolaka

      • „Fajnie jest być Przedszkolakiem,

       Takim sobie miłym żakiem,

       Do przedszkola chętnie chodzić,

       Prace z Panią pięknie robić,

       Wszyscy świetnie się czujemy,

       Wieże z klocków budujemy,

       I śpiewamy i tańczymy,

       Malujemy też farbami,

       Wycinamy nożyczkami,

       Plasteliną wyklejamy,

       Radość wielką wtedy mamy.”

        

       24 września 2020 r. odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pełkiniach uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”, którego dokonał p. Dyrektor Leszek Szczybyło. Z wszystkich zapisanych 40 przedszkolaków obecnych było 27 dzieci na uroczystym pasowaniu na przedszkolaka. Akademię i uroczystość przygotowały Panie Monika Mosiak, Agata Fudali, Kamila Pawełek, Wioletta Czerkas oraz oczywiście rodzice.

        

      • ZAWODY SPORTOWE

      • Nasza Szkoła 24.09.2020r. była reprezentowana przez uczniów klasy 5 i 6 w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce w Pruchniku.

       Wyniki:

       I miejsce - Milena Kołodziej - bieg na 600 m dziewcząt (1m 55s)

       I miejsce - Adrian Zuba - skok wzwyż chłopców (123cm)

       II miejsce - Anna Fiałek - rzut piłeczką palantową dziewcząt (33m)

       III miejsce - Kacper Grunt - bieg na 60 m chłopców (9s47)

       IV miejsce - Zuzanna Zuba - skok wzwyż dziewcząt (90cm)

       IX miejsce - Wiktor Botwina - rzut piłeczką palantową chłopców (24.5m)

       Opiekunem i trenerem była Pani Anna Hołowacz.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu Naszej Szkoły 30.09.2020r. na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce w Rzeszowie.

       Powodzenia :-)

        

        

      • NARODOWE CZYTANIE

      • W dniach 07-11 września 2020r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji: "Narodowe Czytanie".
       W obecnym roku odbyła się już 9 edycja tejże akcji. Czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.

      • Zmiany w przedszkolu

      •  Informujemy, że od 1 września 2020 roku, nową wychowawczynią w przedszkolu w grupie OB została pani mgr Agata Fudali zastępując panią mgr Marię Kot, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy pani Marysi Kot za te wszystkie lata spędzone w naszej szkole i życzymy wszystkiego najlepszego. 

        

       Niezmiennie wychowawczynią grupy OA jest pani mgr Monika Mosiak.