• ,,Miś jest mały i puchaty,

Miś jest fajny i kudłaty,

Miś jest gruby jak ta kula,

Misia zawsze się przytula.’’

25 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – MISIEM. Obchodziliśmy w tym dniu ,,Dzień Pluszowego Misia’’. Na początku dzieci poznały historię pluszowego misia oglądając film na tablicy interaktywnej, odgadywały zagadki, zaprezentowały swoich przyjaciół, a następnie odwiedził ich wspaniały gość –,, Miś”, który zaprosił przedszkolaków do wspólnych zabaw ruchowych. Dzieci wykonały także opaski z postacią misia. Uwieńczeniem całego dnia był poczęstunek w formie słodkiego ,,Lubisia” i zdjęcia w fotobudce.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA

• Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, dlatego 25 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Tegoroczną zabawę dla najmłodszych poprowadziła grupa „Atomówka”, która przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity oraz proponowała atrakcyjne zabawy. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Czas zabawy minął szybko. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i w dobrych humorach wrócili do swoich domów.

• ŻYWE OBRAZY

• W ramach Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 6-8, wykonali „żywe obrazy”. Klasa 6 przedstawiła „Kazanie Skargi”, klasa 7 „Unię Lubelską”, natomiast klasa 8 zaprezentowała obraz „Rejtan-Upadek Polski”.

• ANDRZEJKI

• Zaraszamy wszystkich uczniów na zabawę "Andrzejkową", która odbędzie sie w naszje szkole 25.11.2021r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległości, po 123 latach zaborów. Z tej okazji nasi uczniowie o godzinie 11:11 zaśpiewali Hymn Polski. Następnie uczniowie z klasy IV przypomnieli lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Dzisiaj  w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie przebrali się za różnych bohaterów bajkowych. Wśród postaci z bajek pojawili się: Merida Waleczna, Czerwony Kapturek, Spiderman, Batman, Kopciuszek , Pippi Langstrumpf i wiele innych. Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii 😊

• Nagłówek