• DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      • Już za kilka dni będziemy obchodzić dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowe w Pełkiniach zadbali o groby żołnierzy walczących podczas I wojny Światowej, oraz groby jeńców radzieckich zamordowanych podczas II wojny światowej
       w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska. Groby te znajdują się na cmentarzu parafialnym
       w Pełkiniach. Opieka nad grobami to przede wszystkim odświeżanie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie.

      • SERCE I POMOC

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty- „Serce i Pomoc”, którego partnerami są dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, uczniowie i rodzice ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Głównym założeniem projektu jest podejmowanie różnorodnych działań, które ułatwią uczniom przejście do kolejnego etapu edukacyjnego, jakim jest czwarta klasa. Miło nam poinformować, że szkoła w Pełkiniach dostała wstępną akredytację w projekcie „Serce i Pomoc”.

        

       Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się w linku poniżej.

      • PRZETWORY NA ZIMĘ

      • Realizując temat pt. ,,Przetwory na zimę" postanowiliśmy wspólnie przygotować kompoty ze śliwek. Dzieci kroiły umyte owoce, oczyściły je z pestek, a następnie napełniły nimi słoiki. Na koniec wsypaliśmy cukier zalewając słoiczki wodą. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci w sposób praktyczny zdobywały nowe umiejętności.

        

        

        

      • DO HYMNU

      • Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady. Nasi uczniowie oprócz Hymnu Polski zaśpiewali Rotę oraz Marsz Pierwszej Brygady.

      • Leśne Ludki

      • Dzisiaj nasze przedszkolaki tworzyły liściaste stworki, które zamieszkują każdy las (gdybyście o tym nie wiedzieli ). Jak przystało na prawdziwe ludki, każdy z nich ma twarz, ręce i nogi. Są naprawdę urocze i każdy inny :-)

      • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

      •       Dzisiaj w  naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną otworzył dyrektor szkoły – pan Leszek Szczybyło, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za odpowiedzialną pracę oraz kształtowanie umysłów i serc młodego pokolenia. W części artystycznej, uczniowie klasy VIII wyrazili swoje podziękowanie i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej placówki. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli kwiaty.

      • Dzień Muzyki

      • Dzisiaj u nas w szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to święto, które jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej. Każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa czy słucha. Pan Bartek, Michał i Pan Ryszard Wróbel pokazali uczniom różne instrumenty  muzyczne oraz zagrali kilka utworów. Na sam koniec zaprezentowali pokaz świateł do muzyki Jean- Michel Jarre.

      • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      • W piątek 8 października w Przedszkolu Publicznym w Pełkiniach odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięło udział 41 dzieci. W pierwszej części przedszkolaki pochwaliły się umiejętnościami, których nauczyły się w przedszkolu do tej pory. Zaprezentowały wiersze i piosenki z inscenizacją ruchową. Dla większości był to pierwszy tak ważny występ. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł moment, na który wszyscy czekali. Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka. Każdy dostał upominek i dyplom. Natomiast w drugiej części spotkania rodzice przygotowali dla swoich pociech pyszny tort z fajerwerkami.

      • PASOWANIE NA UCZNIA

      • 8 października był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów kasy I. Zostali oni przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Wszystkich obecnych na uroczystości powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marcelina Czerniakowska. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. W dalszej części dzieci zaprezentowały okolicznościowe przedstawienie przygotowane przez wychowawcę Pana Artura Filara. Po uroczystości ślubowania każde dziecko zostało pasowane ołówkiem na ucznia przez Pana Dyrektora Leszka Szczybyło. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i starszych kolegów i koleżanek.

      • Mecz w Rzeszowie

      • Wczoraj uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na mecz do Rzeszowa, w którym zmierzyły się reprezentacje narodowe Polski i Niemiec do lat 20.  Spotkanie to było częścią Turnieju Ośmiu Narodów. To rozgrywki towarzyskie dla drużyn narodowych do lat 20. Mimo, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem, spotkanie bardzo podobało się naszym uczniom 😊

      • Wycieczka do kina

      • 6 października klasy: IV i V wzięły udział w wyjeździe do ,,Kina Na Biegunach
       ”. Uczestnicy pieszo dotarli na przystanek PKP w Pełkiniach, by następnie pociągiem dotrzeć do Jarosławia. Kiedy oczekiwali na film, wygodnie siedząc w fotelach
       i zajadając popcorn, nagle pojawiła się informacja, iż trzeba się ewakuować!!!!!!!! Jednak, przygotowani wcześniej w szkole na takie ,,niespodzianki”, wszyscy sprawnie opuścili salę kinową i udali się na zewnątrz budynku. Niebezpieczna sytuacja została opanowana przez służby Straży Pożarnej i po kilkunastu minutach pozwolono wrócić na salę kinową. Film, opowiadający o przyjaźni chłopca Olivera z psem Henrym, wszystkich uspokoił
       i pozwolił zapomnieć o przykrym incydencie. Po filmie był czas na pizzę, lody, zakupy
       i rozmowy towarzyskie. Humor wszystkim dopisywał, jazda pociągiem się podobała,
       a pieszy powrót z przystanku PKP do szkoły świadczy, iż śmiało można myśleć
       o przyszłych wycieczkach w góry :-)

      • DZIEŃ CYNAMONOWEJ BUŁECZKI

      • Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy,,Dzień Cynamonowej Bułeczki''. Wspólnie upiekliśmy cynamonowe muffinki, dekorując je przepyszną czekoladą :-)

      • POSADŹ SWOJE DRZEWKO

      • Nasza szkoła bierze udział w akcji „POSADŹ SWOJE DRZEWKO”. Każdego roku polscy leśnicy sadzą 500 milionów drzew. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Nasi uczniowie otrzymali sadzonki klonu i lipy, które będą mogli zasadzić z rodzicami w dowolnym miejscu 😊

      • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • Akcja ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Nasza szkoła jak co roku wzięła w niej udział. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dzisiaj młodsi uczniowie naszej szkoły stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych 😊

      • ZAWODY SPORTOWE

      • Dnia 29.09.2021r. naszą szkołę podczas Finału Wojewódzkiego Młodzieży Szkolnej
       w Lekkiej Atletyce w Rzeszowie, godnie reprezentowały uczennice – Milena Kołodziej
       i Marcelina Czerniakowska. Uczennica kl. VII Milena zdobyła VI miejsce w biegu na 600 m. Wielkie brawa należą się również uczennicy kl. VIII Marcelinie za podjętą walkę w skoku wzwyż, pomimo kontuzji. Naszym uczennicom gratulujemy dojścia do finału zawodów wojewódzkich i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

       Jesteście najlepsze!