• „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Samochody marzeń”

• Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu organizuje dziesiątą edycję konkursu matematyczno - plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Samochody marzeń”. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat systematycznie uczestniczą w tym konkursie. W ubiegłym roku uczeń naszej szkoły zdobył pierwsze miejsce, a kilku uczniom udało się zdobyć wyróżnienia. Ciekawi jesteśmy jak będzie tym razem. Wszystkim życzymy sukcesów.

• WITAJ WIOSNO !

• Uczniowie naszej szkoły powitali nadchodzącą wiosnę poprzez śpiewanie piosenek o wiosnie i recytacje wierszy.

• Nakrętki dla Piotrusia

• Naszą szkołę odwiedziła pani Danuta Cierpisz, mama Piotrusia, u którego zdiagnozowano MPD- czterokończynowe. Po raz kolejny udało nam się napełnić nasze Czerwone Serce nakrętkami, które przekazaliśmy Piotrusiowi. Nasza „mała” nakrętka spełnia marzenie Piotrusia o byciu samodzielnym. Pomagajmy, bo warto :-)

• W Układzie Słonecznym wirują planety...

• ,,Mapę kosmicznej podróży już znamy, może w przyszłości z niej skorzystamy". Miniony tydzień w przedszkolu poświęciliśmy na zgłębianie wiedzy o kosmosie. Wszystkie przedszkolaki uwielbiają tę tematykę. Dzieci wykonały pracę plastyczną w postaci rakiety kosmicznej i narysowały kosmos. Na koniec wykonały taniec "Układu Słonecznego".

• Owies na Wielkanoc

• Owies na Wielkanoc jest symbolem tego co wzrasta i zapewnia w domu dostatek. Pielęgnując nasze polskie tradycje dzieci z oddziałów przedszkolnych posadziły owies aby później ozdobić nim stół wielkanocny.

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „BEZPIECZNIE NA WSI”

• Uczniowie z klas I-III naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Prace plastyczne miały obrazować sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym.

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i laureatów konkursu.

• Dzień Kobiet

• 8 Marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu chłopcy recytowali dla wszystkich Pań wiersze i zaśpiewali piosenki. Każda kobieta została obdarowana małym upominkiem. Na zakończenie chłopcy odśpiewali uroczyste ,,100 lat’’.

Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców Pani Małgorzacie Michno za kwiaty dla pań pracujących w naszej szkole :-)

• Innowacja pedagogiczna "Mały Ekolog"

• Zajęcia w klasie II miały na celu zbliżyć dziecko do świata przyrody, obserwowania najbliższego środowiska i zobaczyć jak zmienia się temperatura wokół nas. Uczniowie wykonali kolorowe termometry :-)

• Skąd się biorą produkty ekologiczne...?

• Dzieci z grupy 0B 6-cio i 5-cio letnie przyłączyły się do projektu pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne". Koordynatorem tego projektu została Pani Agata Fudali przy współpracy z Sanepidem.