• WYCIECZKA DO BAŁTOWA

      • Uczniowie z klas I-III brali udział w atrakcyjnej wycieczce do Bałtowa, gdzie spacerowali ścieżkami edukacyjnymi wśród dinozaurów, poznawali burzliwą historię rozwoju życia. Wielu atrakcji dostarczyło safari wśród dzikich zwierząt na powierzchni ok. 60 ha. Emocji też nie zabrakło w kinie 5D, niesamowite efekty dźwiękowe, ruchowe. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domów po dniu pełnym intensywnych wrażeń.

      • KONSTYTUCJA 3 MAJA

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

      • W środę, 24 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełkiniach. Strażacy zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz z procedurami postępowania w razie wybuchu pożaru. Zaprezentowali również swój sprzęt, który wzbudził ogromne zainteresowanie,  zwłaszcza,  że każdy mógł go dotknąć i wypróbować. Uczniowie mogli również założyć strój strażacki i poczuć  się jak prawdziwi bohaterowie w akcji.  Spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń  i wywołało niepowtarzalne emocje. Na pewno na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

       Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia!

      • POSADŹ SWOJE DRZEWO

      • W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji „POSADŹ SWOJE DRZEWO”. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, korzystnie wpływają na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Bezdyskusyjną kwestią jest również to, że lasy są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów oraz zwierząt. Drzewa dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec jakim jest drewno, z którego tworzymy domy również dla nas. Uczniowie naszej szkoły otrzymali sadzonki klonu, jawora, buka oraz dębu. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo zasadzić je wraz z dziećmi w dowolnym miejscu. Mile widziane będą również zdjęcia przedstawiające podjęcie przez Was inicjatywy. Znajdą się one na szkolnej stronie Facebook. Fotografie można przesyłać pod adres: sppel@jaroslaw.itl.pl

       Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Pamiętajmy, że natura to nasz wielki skarb. Jeśli zniszczymy las, nie będzie i nas!

      • SZKOŁA Z PASJĄ

      • 12 kwietnia w naszej szkole był dniem pełnym emocji i wrażeń, bowiem odwiedzili nas niesamowici goście. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kolejnym już spotkaniu w ramach projektu „Szkoła z pasją”.Tym razem gwiazdą była Iga Klesyk - mistrzyni Polski w akrobatyce sportowej i artystycznej a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję, ponad 6 metrowej konstrukcji, zaprezentowała ekwilibrystykę powietrzną, czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole - kilka metrów nad ziemią. Wszyscy byli zachwyceni tym niesamowitym występem. Całe wydarzenie poprowadził Krystian Herba - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie, sześciokrotny rekordzista Guinnessa. Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, uczniowie mogli dowiedzieć się jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki. Celem spotkania było też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, do rozwijania swoich pasji oraz zachęcenie ich do wiary we własne możliwości. Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • Przypominamy, że już jutro rozpoczynamy SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY.W piątek (22.03.) sprzedawać będziemy świąteczne ozdoby oraz palmy wielkanocne, które będzie można poświęcić w kościele w Niedzielę Palmową. Od poniedziałku do środy (25-27.03.) zapraszamy na kiermasz ozdób i słodkości wielkanocnych. Zachęcamy do zakupu wystawionych prac. Wśród nich znajduje się imponujące rękodzieło wykonane przez Aleksandrę z rodzicami, przedstawiające historię męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy!

      • Zajęcia z robotyki w klasach I-III

      • Robotyka w naszej szkole wprowadza uczniów w świat nowoczesnych technologii i programowania poprzez budowanie i programowanie robotów. Uczniowie na zajęciach  skupiają się na: budowaniu robotów – mają możliwość samodzielnego konstruowania robotów z różnych elementów, takich jak klocki LEGO Spike, to pozwala im na rozwijanie zdolności manualnych i przestrzennych, oraz programowaniu robotów – uczą się podstaw programowania, które są niezbędne do sterowania robotami. Tworzą proste algorytmy i skrypty, które pozwalają robotom wykonywać określone zadania. Uczniowie podczas zajęć uczą się współpracy, logicznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów.

      • Wizyta pracowników Oddziału Celno-Skarbowego w Budomierzu

      • 14.02.2024 r. gościliśmy pracowników Oddziału Celno-Skarbowego w Budomierzu – Pana Pawła Gontarza, Tomasza Śmieciuch i Panią Jolantę Peszko-Bańbor. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz zobaczyć różne przybory, które służą pomocą w wykonywaniu obowiązków celnych. Wielką atrakcją był pies służbowy ,,Rico’’, który pokazywał nietuzinkowe zdolności węchowe i tropiące oraz bardzo chętnie bawił się z dziećmi.

      • SZKOLNE ZAWODY STRZELECKIE

      • W zawodach na strzelnicy multimedialnej wzięli udział uczniowie klas IV - VIII.

       Uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami oraz właściwą postawą strzelecką.

       I miejsce – Fiałek Anna

       II miejsce – Sławińska Nikola

       III miejsce – Czerniakowski Damian

       Organizatorzy: Trynieckie Centrum Kultury, Brać Strzelecka z Tryńczy, ZSP Pełkinie

      • Wizyta Seniorów z Domu Dziennej Pomocy

      • W minioną środę tj. 24 stycznia 2024 r. w progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bł. O. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach pan dyrektor Leszek Szczybyło przywitał niecodziennych gości - seniorów z Domu Dziennej Pomocy przy „Przystani nad Sanem” z Fundacji Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II WZRASTANIE w Jarosławiu. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy pani Marii Kosteczko upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie klas I-III „Kolędnicy z Pełkiń” zaprezentowali „Jasełka”, a przedszkolaki z grup „Tropiciele”, „Bystrzaki” i „Odkrywcy” przepięknie zaśpiewali dla seniorów piosenki oraz złożyli z serc płynące życzenia. Seniorzy nie ukrywali łez i ze wzruszeniem wynagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Po uczcie dla ducha nastąpił czas dla podniebienia oraz grę w szachy, warcaby i rozmowy pokoleń. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze i dostarczyło wielu niezapomnianych, pozytywnych wrażeń zarówno gościom, jak i gospodarzom.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • W świecie zwyczajnych ludzkich spraw, każdy gdzieś pędzi, każdy gna, tam niezwykłą wartość w sobie ma Babcia z Dziadkiem, a ja kocham ich co dnia…”- tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Kultury w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło skierował kilka ciepłych słów i życzenia do przybyłych Babć i Dziadków oraz przywitał zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
       Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław, Sołtys Wsi Pełkinie Pan Dariusz Czereba, Radny Gminy Jarosław Pan Krzysztof Łukasik oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. W podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi dziadkowie otaczają swoje wnuczęta, przedszkolaki przygotowały dla nich humorystyczne przedstawienia. Najmłodsza grupa Tropicieli zaprezentowała się w „Kabarecie o młodej Babci i młodym Dziadku”, grupa Bystrzaków wystąpiła w scence „Wścibskie wnuczęta”, zaś najstarsza grupa Odkrywców odegrała skecz „Maryna gotuj pierogi”. Uwieńczeniem części artystycznej było wzruszające wystąpienie trio wokalnego w piosence „Dla kochanych Dziadków” oraz odśpiewanie przez wszystkich „Sto lat”. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły prezenty, które samodzielnie wykonały. Rodzice przedszkolaków w podzięce za pomoc w wychowaniu przygotowali przyjęcie nawiązujące do młodzieńczych lat dziadków. Święto Babci i Dziadka w Pełkiniach kultywuje tradycje spotkań w gronie rodzinnym, łącząc pokolenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspólne przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

      • Kolędnicy z Pełkiń

      • Uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w XXIX Przeglądzie Teatrów Jasełkowych, który odbył się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy i pastorałek, piękną scenografię oraz barwne kostiumy. W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie. Po udanym występie uczniowie mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Dzięki życzliwości panów Strażaków mogliśmy oglądać wozy strażackie, wyposażenie pojazdów strażackich oraz niezbędne do pracy urządzenia. Wysłuchaliśmy również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

        

      • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

      • Uczniowie klas I - III  zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją  miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą  i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
       Pod koniec uroczystości pan dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "Magia świąt Bożego Narodzenia- najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa".

      • Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy

      • Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w naszej szkole w dniach 17-20 grudnia. Uzyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację ucznia naszej szkoły Kacpra Sidora. Serdecznie zapraszamy :-)