• ZAWODY SPORTOWE

      • Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zawodach sportowych i zajmują w nich wysokie miejsca. Oto wyniki naszych najlepszych sportowców.

       Indywidualne Mistrzostwa Szkolne w Lekkoatletyce Dzieci

       19.09.2019- zawody powiatowe w Pruchniku

       I miejsce- Milena Kołodziej-bieg na 600m

       I miejsce- Olga Krzywańska- skok wzwyż

       20.09.2019- zawody powiatowe w Pruchniku

       II miejsce- Daniel Szylar-skok wzwyż-140cm

       III miejsce- Katarzyna Rogoża-skok wzwyż 134 cm

       24.09.2019- Zawody Wojewódzkie w Rzeszowie

       V miejsce- Milena Kołodziej-bieg na 600m

       VII miejsce-Olga Krzywańska-skok wzwyż

       SERDECZNIE GRATULUJEMY :-)

      • PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość - Pasowanie na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Joanny Chmury. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek. Wytrwale ćwiczyły podczas prób. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Leszek Szczybyło dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Był to niezwykły moment dla uczniów oraz ich rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć.
       Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci :-)

      • WAWRZYNEK 2019

      • Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w eliminacjach do konkursu recytatorskiego wierszy o jesieni "WAWRZYNEK 2019". Naszą szkołę w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki będą reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Malec i Julia Pałczyńska. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia.

      • Międzynarodowy Dzień Muzyki

      • Międzynarodowy Dzień Muzyki, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą organizacji UNESCO, obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 w dniu 1 października. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

      • Sprzątanie Świata

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Celem działań uczniów klas I-VIII było uporządkowanie placu szkolnego i okolic wokół szkoły.

      • Dzień Przedszkolaka

      • 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. 

      • Nowy Oddział Przedszkolny OB

      • W obecnym roku szkolny  2019/2020 oddział przedszkolny 0b został przeniesiony do nowo wyremontowanej sali na parterze. Do grupy 0b chodzą dzieci sześcioletnie. Jest to ich ostatni rok pobytu w przedszkolu. Za rok czeka na nich I klasa. Nasze hasło brzmi: ,,Bawimy się i uczymy". Wychowawcą klasy jest pani mgr Maria Kot.

      • Narodowe Czytanie

      • Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna,  zapoczątkowana  w 2012 r., propagująca znajomość literatury narodowej, w której dzieła literackie odczytywane są publicznie.

       W obecnym roku została przeprowadzona pod hasłem:  ,,Osiem nowel na 8. Czytanie Narodowe”. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do niej. Każda z ośmiu klas czyta jedną  z ośmiu nowel:

       kl. I: ,,Katarynkę” B. Prusa;

       kl. II: ,, Dym” M. Konopnickiej;

       kl. III: ,,Sachem” H. Sienkiewicza;

       kl. IV: ,,Dobra pani” E. Orzeszkowej;

       kl. V: ,,Rozdziobią nas kruki, wrony” St. Żeromskiego;

       kl. VI: ,,Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza;

       kl. VII: ,,Orka” Wł. Reymonta;

       kl. VIII: ,,Sawa” H. Rzewuskiego.

      • Święto szkoły

      • 13 czerwca odbyła się  uroczystość Święta Patrona Szkoły – bł. o. Michała Czartoryskiego. W tym dniu o godz. 8.00 młodzież szkolna i nauczyciele na czele z pocztem sztandarowym, udali się do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. Następnie w szkole, na tle portretu Patrona, miała miejsce część oficjalna i artystyczna. W części oficjalnej konferansjerzy powitali przybyłych Gości, przypomnieli historię nadania szkole imienia bł. o. Michała Czartoryskiego a społeczność szkolna zaśpiewała  hymn Polski.

         W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy szóstej i piątej, wszyscy zebrani na sali gimnastycznej śledzili inscenizację, przypominającą ważniejsze wydarzenia z życia Patrona Michała Czartoryskiego i jego rodziny. Uczniowie, wcielając się w role bohaterów, starali się przenieść widzów do ważnych miejsc i osób z biografii naszego Patrona.

         Ojciec Michał był naszym rodakiem. Pochodził z Pełkiń z rodziny książęcej. Wykształcił się na architekta. Został żołnierzem, brał udział w obronie Lwowa i wojnie ukraińskiej. Jednak po wielu przeżyciach zrezygnował z życia świeckiego, tytułu księcia i oddał się służbie Bogu.

       Wielka pokora, skromność i zaufanie Bogu doprowadziły go do męczeńskiej śmierci. Nie musiał zginąć, ale chciał, gdyż nie mógł zostawić bezbronnych, rannych cywilów i żołnierzy z powstania warszawskiego na pastwę wroga – hitlerowców. Wykazał się heroiczną postawą oraz ogromną miłością bliźniego. Został z nimi do końca, niosąc otuchę i nadzieję.

         Inscenizację uzupełniała prezentacja zdjęć Patrona, członków jego rodziny, znajomych i  przyjaciół.

         Po części artystycznej Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, doceniając ich wkład pracy i zaangażowanie. Podkreślił, że od naszego Patrona  możemy czerpać wiele przykładów, przenosząc je do naszego życia i naszych postaw, m.in. miłość i  poświęcenie się dla bliźniego, życzliwość, serdeczność, dobroć, skromność i uczynność, determinacja w dążeniu do celu, patriotyzm.

         Na zakończenie uczniowie odśpiewali hymn szkolny. Uważamy, iż uroczystość Święta Patrona była bardzo dobrą lekcją patriotycznego wychowania.

        

      • Ratuj życie bądź na szczycie!

      • W dniu 06.06.2019 w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu zdrowia i edukacji prozdrowotnej z udziałem słuchaczy ze Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarstwa SKNP z Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierunkiem dr nauk medycznych Małgorzaty Marć oraz mgr Krzysztofa Fudali. Przeprowadzili oni dwuczęściowy program: cz. I teoretyczna ( w formie prezentacji) oraz cz.II warsztaty-  gdzie uczniowie kl.I-III uczyli się m.in. bandażowania na wiele sposobów. Tytuł akcji „Ratuj życie bądź na szczycie”