• Zmiany w przedszkolu

•  Informujemy, że od 1 września 2020 roku, nową wychowawczynią w przedszkolu w grupie OB została pani mgr Agata Fudali zastępując panią mgr Marię Kot, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy pani Marysi Kot za te wszystkie lata spędzone w naszej szkole i życzymy wszystkiego najlepszego.

Niezmiennie wychowawczynią grupy OA jest pani mgr Monika Mosiak.

• Nowy Rok Szkolny 2020/2021

• Drodzy Uczniowie

Szanowni Rodzice

1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Nareszcie puste mury szkoły wypełnią się głosami dzieci i regularnie rozbrzmiewającym dzwonkiem.

Jestem pewny drodzy uczniowie, że jesteście wypoczęci i mam nadzieję, że z zapałem zabierzemy się wszyscy do pracy.

Szkoła jest przygotowana i czeka z niecierpliwością na Was.
              Ze względu na obostrzenia w zakresie pandemii koronawirusa SARS – CoV – 2 rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie się trochę różniło od tych, które znaliśmy do tej pory.

Zapraszam wszystkich uczniów i chętnych rodziców na godz. 800 do szkoły. Nie będzie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, tylko spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych są podzieleni na dwie grupy. Grupa młodsza dzieci OA ( 3 i 4 latkowie) i grupa starsza OB (5 i 6 latkowie). Grupa OA ma spotkanie z wychowawcą w klasie oddziału dzieci młodszych (tam gdzie uczyły się młodsze przedszkolaki w tamtym roku szkolnym). Natomiast dzieci z oddziału OB mają spotkanie z wychowawcą na sali gimnastycznej.

Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk po przyjściu do szkoły, natomiast rodzice przebywają w szkole z osłoną ust i nosa (maseczka, przyłbica). Do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe. Przy wejściu do budynku szkoły będzie wszystkim mierzona temperatura ciała.

Po spotkaniu z wychowawcami będą tylko zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów.

Po południu 01.09.2020 r. odbędą się msze święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego: Pełkinie godz. 17 00 , Wygarki godz. 18 00 .

Do zobaczenia

Dyrektor Leszek Szczybyło

• Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

• Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

za nami nietypowy rok szkolny, w czasie którego uczyliśmy się wspólnie nowych metod nauczania  i   przekazywania    wiedzy.    Nauczyciele    wykazywali    się    kreatywnością   w wykorzystywaniu zdalnych  metod  nauczania.  Uczniowie  przeżywali  po  raz  pierwszy  w swoim życiu naukę w swoich domach. Było to dla Was drodzy uczniowie na pewno inspirujące i wymagało także samodyscypliny. Duży wkład i wsparcie w czasie nauczania zdalnego mieli rodzice / szczególnie małych dzieci/, za co im serdecznie dziękuję.

Okres rozstania przez kilka miesięcy z „tradycyjną szkołą” uzmysłowił Nam wszystkim, jak bardzo tęsknimy za swoją klasą, znajomymi, nauczycielami. Szkoła w czasie pandemii była bardzo cicha i chyba trochę „smutna”.

Od jutra rozpoczną się wakacje – czas odpoczynku.

Drodzy Uczniowie gratuluję Wam wszystkim osiągniętych ocen, zdobytych dyplomówi nagród. Jestem pewny, że zdobyta wiedza w czasie tego roku szkolnego przyczyni się do Waszego rozwoju. Pamiętajcie, że nauka to proces nieustanny, każdy z Was powinien stawiać sobie jakieś cele na miarę swoich możliwości i próbować je osiągać – to takie przygotowanie do dorosłego życia. Miejcie jakieś cele, plany i marzenia, i starajcie się je realizować.

Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, życzę Wam z całego serca, abyście mieli w swoim życiu wiele zrealizowanych planów. Bądźcie szczęśliwi w swoim dalszym życiu, zarówno na niwie edukacyjnej, społecznej, rodzinnej. Idźcie z uśmiechem przez świat, wyrastajcie na ludzi rozsądnych, uczciwych, pracowitych i życzliwych w stosunku do innych osób. Pamiętajcie o Szkole Podstawowej w Pełkiniach.

Drodzy Nauczyciele, za Wami kolejny rok pracy dydaktyczno – wychowawczej.
              Każdego dnia staraliście się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Czas nauczania zdalnego był dla Was  nowym  doświadczeniem   w   pracy   zawodowej.   Niejednokrotnie   borykaliście   się z różnymi trudnościami wychowawczymi i edukacyjnymi, które staraliście się odpowiednio rozwiązywać. Za ten rok szkolny chciałbym Wam serdecznie podziękować i życzyć wytrwałości na kolejne lata pracy.

Szanowni Rodzice, nie sposób wyobrazić sobie współczesnej szkoły bez Was, szczególnie w obecnym roku szkolnym, kiedy byliście często w swoich domach nauczycielami dla swoich dzieci. Dziękuję wszystkim rodzicom za wyrozumiałość i współpracę w czasie całego roku szkolnego.  Zaangażowanie  rodziców   w   budowanie   wizerunku   Szkoły   Podstawowej   w Pełkiniach jest niezwykle ważne dla całej naszej społeczności.

Słowa uznania kieruję do pracowników niepedagogicznych, którzy swoją mozolną pracą tworzą odpowiednie warunki do nauki w szkole. Dzięki swojej sumienności i rzetelności tworzycie oblicze naszej szkoły.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.
              Mam nadzieję, że nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczniemy po wakacjach wszyscy razem w budynku Szkoły Podstawowej w Pełkiniach.

Pełkinie 26.06.2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Leszek Szczybyło

• GRA MAŁEGO ARTYSTY

• Polecamy Wam dzisiaj świetną Kreatywną Grę Małego Artysty.

Spróbujcie zabawić się z najbliższymi, a jeśli macie ochotę podzielcie się z nami swoimi rysunkami w komentarzach na naszym profilu na FB.

Pozdrawiamy, Panie ze świetlicy :-)