• DZIEŃ CHŁOPAKA

      • Dzisiaj na sam koniec września (niech to każdy zapamięta!), obchodzimy Dzień Chłopaka, sprawa to nie byle jaka! Nieważne czy chłopiec mały jest, czy duży, niech mu dziś uśmiech gości na buzi :-)

      • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 1 października 2021 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia:-)

      • Wycieczka w Bieszczady

      • Dnia 27.09.2021r. odbyła się wycieczka w Bieszczady, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 6, 7 i 8. Celem było zdobycie Tarnicy, najwyższego szczytu w Bieszczadach (1346m). Pogoda dopisała, humory i siły również. Wszyscy uczniowie zdobyli szczyt, można więc powiedzieć, że wycieczka zakończyła się sukcesem. Do zobaczenia na kolejnym szlaku 😊

      • Powiatowe igrzyska młodzieży

      • W czwartek (23.09.2021r.) nasi uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce na stadionie w Pruchniku. Milena Kołodziej zdobyła I miejsce w biegu na 600m i tym samym pobiła swój rekord życiowy z czasem 1,51,64. Marcelina Czerniakowska osiągnęła II miejsce w skoku wzwyż – 1,20m. Rafał Stęchły, Dawid Malec i Kacper Grunt w skoku wzwyż zdobyli ex aequo VI miejsce. Oskar Mazur i Wiktor Misztal brali udział w pchnięciu kulą i zdobyli VII i VIII miejsceAleksandra Matwij uzyskała IX miejsce w biegu na 300m.

       Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a Milenie i Marcelinie życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 29.09.2021r.,w Rzeszowie na stadionie Resovii.

      • Akcja "Sprzątanie Świata" w naszej szkole !

      • 😊Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły usunęli śmieci zalegające wokół szkoły i placu zabaw. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające 😊

      • Dzień sportu w naszej szkole!

      •     15 września w szkole minął jako Dzień Sportu i Rekreacji. Było głośno, gwarno i radośnie.

           V Bieg Uliczny rozpoczął zmagania i rywalizację uczniów i klas. Choć i tak najważniejszy okazał się udział w nim. Nie zabrakło też współzawodnictwa uczniów w meczach piłki nożnej, w rowerowym torze przeszkód oraz  innych zabawach ruchowych na boisku.

          Po zaciętych sportowych bojach przyszedł czas na relaks! 

       Dmuchany zamek i zjeżdżalnia przyciągały tłumy, chętnych do zabawy uczniów, młodszych i starszych. A w przerwach znalazł się czas na posiłek, czyli grillowane kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały oraz rozmowy z przyjaciółmi. Byliśmy wreszcie razem!

         Cały czas towarzyszyła grom i zabawom rytmiczna muzyka.

         Dopisała też słoneczna pogoda, w sam raz na zabawę na świeżym powietrzu! Oby takich, pięknych dni znalazło się w szkolnym kalendarzu więcej!

        

      • 77 rocznica męczeńskiej śmierci bł.o.Michała Czartoryskiego

      • Uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział
       w uroczystej mszy świętej z okazji 77 rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego. Msza odbyła się w kościele Pełkinie-Wygarki, w miejscowości gdzie urodził się błogosławiony Michał, patron naszej szkoły.

      • Nowy Rok Szkolny 2021/2022!

      • Pierwszy września był w naszej szkole dniem szczególnym
       i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pana dyrektora. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

       Dzisiaj doszło do pożegnanie  pani Marty Matusz wieloletniej zasłużonej pracownicy szkoły,  która po 30 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Z uśmiechem wykonywała swoje obowiązki dbając o czystość w naszej szkole. Swoją pracę wykonywała z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem służąc drugiemu człowiekowi. Pani Marto, życzymy zdrowia, szczęścia i powodzenia na nowej drodze życia i zapraszamy w odwiedziny.
       Drzwi szkoły i naszych serc są dla Pani zawsze otwarte.

       W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.