• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      •  W dniu 25 listopada dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo wszystkich obostrzeń, które panują z powodu pandemii dzieci bawiły się na całego i zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na początku poznały historię ,,święta’’ – recytowały wierszyk, odgadywały zagadki, wykonały opaski z ulubionym misiem, a do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej pod tytułem ,,Niedźwiadek’’ zaprosił ich Miś-niespodzianka, z którego wizyty dzieci bardzo się cieszyły. Wspólnie z misiem przygotowały ,,łakocie’’, które misie lubią najbardziej, czyli miodek na wafelku (zabawy ze zmysłem smaku i węchu). Misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. Wykonały także pracę plastyczną z użyciem włóczki – z tych prac utworzono wystawkę, którą będziemy jeszcze podziwiać przez kilka dni. Na koniec tej przygody Miś poczęstował wszystkie dzieci ,,lubisiami’’ bo przecież Lubisie to pyszne misie… i wręczył dyplomy wszystkim przyjaciołom Pluszowego Misia.

      • Odzyskanie Niepodległości.

      • Uczniowie klasy trzeciej uczcili Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez odśpiewanie w swoich domach hymnu państwowego dniu 11 listopada.

      • Wizyta Piotrusia

      • Dzisiaj odwiedził nas Piotruś ,u którego zdiagnozowano MPD- czterokończynowe. Ten dzielny, wesoły chłopiec codziennie zmaga się z niepełnosprawnością. Walczy o swoja samodzielność poprzez rehabilitację i udział w różnych zajęciach usprawniających. Nasza „mała” nakrętka spełnia marzenie Piotrusia o SAMODZIELNOŚCI. Udało nam się napełnić nasze Czerwone Serce nakrętkami, które przekazaliśmy Piotrusiowi :-)

      • Wyprawki Czytelnicze

      • Uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka"- wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.