• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • Drodzy uczniowie życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
       Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

      • Wycieczka przedszkolaków do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej!

      • W dniu 22.06.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej. Największymi atrakcjami były warsztaty garncarskie, kulinarne oraz lekcja muzealna.Przedszkolaki podczas warsztatów garncarskich mogły podziwiać produkcję glinianego wazonu. Następnie samodzielnie wykonały figurki z gliny. Mali artyści stworzyli piękne rzeźby, wśród nich znalazły się dinozaury, żabki, motylki, pieski, kotki, ślimaki, a nawet basen z kulkami. Na warsztatach kulinarnych przedszkolaki dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne do wyrobienia ciasta piernikowego, samodzielnie tworzyły przepis, formowały ciasto oraz wykrawały różne ciekawe kształty. Efekt końcowy wyszedł pachnąco i pysznie. Dużo wrażeń i emocji dostarczyła zabawa na dmuchańcach. Radości nie było końca. Nasze przedszkolaki nie tylko świetnie i aktywnie spędziły czas, ale także poprzez lekcję muzealną poznały historię wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Nauka przez zabawę i przy okazji zwiedzanie tematycznej wioski była idealnym sposobem dla dzieci na polisensoryczne poznanie dawnych zawodów, tradycji oraz zwyczajów, które niegdyś towarzyszyły Polakom na Kresach Wschodnich.  Na zakończenie intensywnego dnia dzieci udały się na pyszne naleśniki z owocami i bitą śmietaną. O niesamowitych wrażeniach, które przedszkolaki doświadczyły podczas wycieczki, będą przypominać pamiątki zakupione w Kresowej Osadzie.

        

      • Święto Patrona Szkoły

      • W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona - bł. o. Michała Czartoryskiego. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez uczniów kwiatów pod muralem, upamiętniającym Patrona Szkoły. Następnie społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym, w korowodzie, udała się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił dominikanin o. Jacek  z klasztoru oo. dominikanów w Jarosławiu. Kolejna część obchodów odbyła się już w szkolnej sali, na której zgromadzili się rodzice, uczniowie, nauczyciele, księża oraz zaproszony gość – o. Jacek. Wszystkich uczestników serdecznie powitał Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło oraz nakreślił historię nadania szkole imienia bł. o. Michała Czartoryskiego. W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili część artystyczną poświęconą Patronowi, na którą złożyła się prezentacja życia i działalności Patrona, scenki z życia Patrona, okolicznościowe wiersze i piosenki.
       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Patrona.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Dzień Dziecka!

      • Niezwykły i niezapomniany Dzień Dziecka!

       Dni 31 maja oraz 1 czerwca upłynęły w naszej szkole w fantastycznej i niecodziennej atmosferze. Wypełnione zostały wieloma atrakcjami i zabawami przeznaczonymi dla dzieci po to, by wywołać na ich twarzach uśmiech, a w sercach radość.Dzieci mogły się bawić na dmuchanych zjeżdżalniach lub pod kierunkiem animatora. Mogły wziąć udział w różnych zawodach sportowych oraz zabawnych konkursach. Mogły też zamienić się w   skarbów lub fotografa albo przebrać się za ulubioną postać i zrobić sobie zdjęcie w kąciku fotograficznym. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie dmuchanych balonów i zbieranie na nich autografów czy rysunków, a także malowanie kolorowanek relaksacyjnych. Podsumowaniem pierwszego dnia zabaw była ,,kąpiel w pianie”, która przerodziła się w euforię radości i szczęścia wszystkich dzieci.

       Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie upominek.

       Atrakcję drugiego dnia stanowił kulinarny pokaz z wykorzystaniem owoców, głównie cytrusowych. ,,Tajemnicza” Pani Renata zaprezentowała niezwykłe, owocowe arcydzieła sztuki. Wśród nich znalazły się: grejpfrutowo-cytrynowo-pomarańczowy paw, lalka z arbuza, delfiny z bananów, pingwiny z bakłażanów, jeże z winogron, łabędzie z ananasów, płaskorzeźby i napisy na arbuzie, truskawki jako biedronki i wiele, wiele innych. Nie tylko można było podziwiać owe ,,dzieła sztuki”, ale także je degustować. Owoce szczególnie wszystkim smakowały, gdy zostały polane gorącą czekoladą.

       Pomiędzy zabawami i konkursami można było chwilę odpocząć w ,,kąciku gastronomicznym”, w którym szefowie kuchni serwowali wszystkim kiełbasę z grilla, watę cukrową, popcorn i herbatę.

       Nasze dzieci, to nasz największy skarb! Ich szczęście, to nasz sukces! Dlatego za te dni pełne wrażeń i radości dziękujemy bardzo głównemu sponsorowi Dnia Dziecka, czyli Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach. Dziękujemy bardzo firmie Sibelco Green Solutions, którą reprezentowały Pani Dominika Tkocz oraz Pani Dorota Boruta, za ufundowanie upominków dla każdego dziecka.

       Dziękujemy bardzo Pani Renacie za ufundowanie i wykonanie przepysznych łakoci i arcydzieł kulinarnych z owoców.

       Dziękujemy bardzo Panu Leszkowi Siuście za upieczenie pysznych kiełbasek na grillu.

       Zapraszamy bardzo do obejrzenia relacji fotograficznej

       z obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

      • DZIEŃ RODZINY

      • Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Tymi słowami rozpoczęła się niezwykła uroczystość- Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło, gospodarz dzisiejszej uroczystości, przywitał przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka oraz najważniejsi w tym dniu- Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci w podzięce za okazaną im troskę i miłość przygotowały dla rodziców niezwykłą niespodziankę- zabrały nas wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy Francję, Maroko, Kongo, Szwecję, nie mogło  również zabraknąć polskiego morza. Wiersze, piosenki i tańce przeniosły nas w klimat odwiedzanych miejsc. Część artystyczna była  podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Małe podróże, które kształcą”, realizowanej w zerówce. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia, przy akompaniamencie odśpiewały uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia  Mamy  i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • Momoty Dolne

      • 11 maja 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Agro-Rekreo w Momotach Dolnych. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione liczne atrakcje takie jak olimpiada sportowa, zawody w paintball oraz ekstremalny off-road po janowskich lasach. Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z całego dnia oraz zjeść smaczną kiełbasę. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce 😊

      • Święto Konstytucji 3 Maja

      •   W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Była to wspaniała          lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • "Chłopiec o niebieskim sercu"

      • 27 kwietnia 2023 r. odwiedzili nas uczniowie klas VII I VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku. Przedstawili spektakl pt. "Chłopiec o niebieskim sercu". Celem tego pięknego przedstawienia było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie oraz pokazanie młodym ludziom , że „inny” nie znaczy gorszy.

       Dziękujemy naszym gościom za wzruszającą i pouczającą lekcję o autyzmie.

      • Święto książki!!

      •   Co roku, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Święto  zostało proklamowane w 1995 roku, na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO.  Historycznie idea Święta Książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów święta związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.  Światowy Dzień Książki  ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych oraz ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.  Nasza szkoła również dołącza do obchodów Święta Książki poprzez zachęcanie uczniów do czytelnictwa. Czytać  można prawie w każdym miejscu, dlatego wychodzimy z książką także na zewnątrz budynku szkolnego.  Dlaczego warto czytać?Czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, koncentrację i umiejętności komunikacyjne, kształtuje charakter, uspokaja oraz poszerza horyzonty!A więc, czytajmy!

        

      • WESOŁEGO ALLELUJA!!!

      • W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem – pani Jolanty Pelc. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Szczybyło podziękował za piękny występ i życzył wszystkim radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał „Kiermaszu Wielkanocnego”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne oraz słodkości. Były również pyszne tosty, które wszystkim bardzo smakowały. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie wprowadziło całą naszą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc jest tuż, tuż. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali domowe wypieki i ozdoby wielkanocne oraz za zorganizowanie i aktywny udział w kiermaszu :-)

      • NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA

      • Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Marzannę” nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych !!! Bardzo się cieszymy i gratulujemy uczniom oraz nauczycielom klas 1-3 za przygotowanie wspaniałej Marzanny.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • 21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-8 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd uczniowski na sali sportowej zorganizował różne atrakcje. Między innymi był wybór najbardziej oryginalnego stroju Pani Wiosny spośród strojów zaprezentowanych przez uczniów wszystkich klas. Odbył się także pokaz na najbardziej oryginalne „Nosidło”, polegający na przyniesieniu książek i przyborów szkolnych we wszystkim, tylko nie w plecaku. Dlatego właśnie na szkolnych korytarzach pojawiły się np. taczki, walizki oraz wózki dla lalek. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic. Odbył się również teleturniej „Jeden z dziesięciu” oraz zawody sportowe na koniec tego wesołego dnia.

      • Wręczenie stypendiów naukowych!

      • Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych za wybitne wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2022/2023. W uroczystości wzięli udział: Pani Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, Dyrektor szkoły Leszek Szczybyło, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Jedenaścioro najlepszych uczniów zostało uhonorowanych nagrodami, natomiast ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!