• Święto Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, stał się okazją, by podziękować naszym Kochanym Nauczycielom za przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy, za wkład w wychowanie kolejnych pokoleń oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną, trudną pracę, by uczniowie mogli mieć zapewnione jak najlepsze warunki do nauki. Ten dzień stał się dniem radości, życzeń, kwiatów i okolicznościowych upominków. Formą podziękowania dla pedagogów i pracowników szkoły był również towarzyszący uroczystości występ artystyczny. Uczniowie klasy szóstej i siódmej pragnęli wyrazić w imieniu całej społeczności szkolnej uczniowską wdzięczność, przygotowując okolicznościową akademię, na którą złożyły się wiersze, piosenki oraz inscenizacja. Dzisiaj wszystkie dzieci i młodzież mogą zdobywać wiedzę w szkole, ale nie zawsze tak bywało. Dlatego inscenizacja pt.: ,,Nawojka" przypomniała wszystkim dawne czasy, gdy dziewczęta nie mogły studiować. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękujemy za pracę oraz życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów!

        

      • POMOC DLA KACPRA!!!

      • SZANOWNI PAŃSTWO!

       UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ULEGŁ POWAŻNEMU WYPADKOWI I OBECNIE WYMAGA KOSZTOWNEJ REHABILITACJI.  ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH PAŃSTWA O WIELKICH , GORĄCYCH I SZLECHETMYCH SERCACH O WSPARCIE FINANSOWE.

       PODARUJMY KACPROWI ZDROWIE!!!

      • STYPENDIA NAUKOWE

      • Pani Wójt Elżbieta Grunt oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pan Edward Pączka wręczyli stypendia naukowe najlepszym uczniom naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!

      • ROBOTYKA

      • Robotyka w naszej szkole.

       W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, od września w naszej szkole odbywają się darmowe zajęcia robotyki dla klas I-III.

       Zajęcia prowadzone są przez Pana Artura Filara dwa razy w tygodniu w grupach tj. klasa I i część klasy drugiej oraz druga grupa cześć klasy drugiej z klasą III. Głównym celem jest stymulowanie rozwoju sprawności manualnej i intelektualnej dzieci poprzez wdrażanie ich do pracy w zespołach metodą projektów wg zasad: rozpocznij, zbuduj, rozwiąż, zastosuj. Uczestnicy pracują indywidualnie i grupowo mając do dyspozycji zestawy edukacyjne LEGO EDUCATION SPIKE , roboty edukacyjne DOC. Uczniowie uczą się podstaw programowania, przy okazji realizując tematy przyrodnicze i techniczne. Biorąc pod uwagę możliwości uczniów poziom zaawansowania w zakresie konstruowania i programowania robotów, będzie co roku podwyższany.

        

      • SPRZĄTANIE ŚWIATA

      • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" i usunęli śmieci zalegające w okolicy. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od zbierania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

      • Dzień Sportu!

      • „Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi…”

       – John Carlin

       Trzynastego września uczniowie naszej szkoły mogli poczuć tę niesamowitą moc, bowiem obchodziliśmy Dzień Sportu. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz integracja społeczności szkolnej. Jednakże ważnym aspektem tego przedsięwzięcia było również kształtowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych  oraz budowanie poczucia własnej wartości poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo.

       Wszyscy chętni mieli okazję wziąć udział w kolejnym, już VIII biegu ulicznym organizowanym przez naszą szkołę. Można było także spróbować swoich sił pokonując arcytrudny tor przeszkód wybranym przez siebie pojazdem. Swoją gratkę mieli również miłośnicy piłki nożnej, którzy rozegrali wspaniały turniej. Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji dały wszystkim zawody w przeciąganiu liny. W tak ważnym dniu, nie mogliśmy zapomnieć o naszych wspaniałych przedszkolakach, którzy tak jak ich starsi koledzy, cieszyli się sportem uczestnicząc w rozmaitych zajęciach ruchowych.

       Moc radości sprawiły harce na dmuchanym placu zabaw, który był jedną z największych atrakcji. Po tak intensywnym wysiłku fizycznym, każdy mógł posilić się kiełbasą z grilla i skosztować waty cukrowej. W murach szkoły można było odpocząć przy wykonywaniu prac plastycznych lub modelując balonowe zwierzęta.

       Dzień Sportu nie odbyłoby się bez naszych wspaniałych sponsorów. Gorące podziękowania kierujemy w stronę firmy Sibelco, którą reprezentowały panie Dorota Boruta i Dominika Tkocz. Dzięki ich hojności każdy z uczestników biegu ulicznego otrzymał medal a jego zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali wspaniałe nagrody. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

      • NARODOWE CZYTANIE

      •   Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja ta została zapoczątkowana w 2012 r. z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w ,,Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie. W bieżącym roku odbywa się już 12. edycja Narodowego Czytania. Na lekturę akcji czytelniczej została wybrana powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami również dołączyli do tego wielkiego  wydarzenia kulturalnego, promującego czytelnictwo oraz klasykę polskiej literatury, odczytując fragmenty powieści, m.in. ,,Legendę o Janie i Cecylii”.

         Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Narodowego Czytania w naszej szkole.

        

      • ROK SZKOLNY 2023/2024

      • Czwarty września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2023/2024. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pana dyrektora. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
       Tego dnia pożegnaliśmy  panią  Dorotę Wotę, wieloletnią pracownicę szkoły,  która  odeszła na zasłużoną emeryturę. Z uśmiechem wykonywała swoje obowiązki dbając o czystość w naszej szkole. Swoją pracę wykonywała z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem służąc drugiemu człowiekowi. Pani Doroto, życzymy zdrowia, szczęścia oraz powodzenia  i zapraszamy w odwiedziny. Drzwi szkoły i naszych serc są dla Pani zawsze otwarte.
       W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • Drodzy uczniowie życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
       Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

      • Wycieczka przedszkolaków do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej!

      • W dniu 22.06.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej. Największymi atrakcjami były warsztaty garncarskie, kulinarne oraz lekcja muzealna.Przedszkolaki podczas warsztatów garncarskich mogły podziwiać produkcję glinianego wazonu. Następnie samodzielnie wykonały figurki z gliny. Mali artyści stworzyli piękne rzeźby, wśród nich znalazły się dinozaury, żabki, motylki, pieski, kotki, ślimaki, a nawet basen z kulkami. Na warsztatach kulinarnych przedszkolaki dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne do wyrobienia ciasta piernikowego, samodzielnie tworzyły przepis, formowały ciasto oraz wykrawały różne ciekawe kształty. Efekt końcowy wyszedł pachnąco i pysznie. Dużo wrażeń i emocji dostarczyła zabawa na dmuchańcach. Radości nie było końca. Nasze przedszkolaki nie tylko świetnie i aktywnie spędziły czas, ale także poprzez lekcję muzealną poznały historię wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Nauka przez zabawę i przy okazji zwiedzanie tematycznej wioski była idealnym sposobem dla dzieci na polisensoryczne poznanie dawnych zawodów, tradycji oraz zwyczajów, które niegdyś towarzyszyły Polakom na Kresach Wschodnich.  Na zakończenie intensywnego dnia dzieci udały się na pyszne naleśniki z owocami i bitą śmietaną. O niesamowitych wrażeniach, które przedszkolaki doświadczyły podczas wycieczki, będą przypominać pamiątki zakupione w Kresowej Osadzie.

        

      • Święto Patrona Szkoły

      • W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona - bł. o. Michała Czartoryskiego. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez uczniów kwiatów pod muralem, upamiętniającym Patrona Szkoły. Następnie społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym, w korowodzie, udała się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił dominikanin o. Jacek  z klasztoru oo. dominikanów w Jarosławiu. Kolejna część obchodów odbyła się już w szkolnej sali, na której zgromadzili się rodzice, uczniowie, nauczyciele, księża oraz zaproszony gość – o. Jacek. Wszystkich uczestników serdecznie powitał Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło oraz nakreślił historię nadania szkole imienia bł. o. Michała Czartoryskiego. W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili część artystyczną poświęconą Patronowi, na którą złożyła się prezentacja życia i działalności Patrona, scenki z życia Patrona, okolicznościowe wiersze i piosenki.
       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Patrona.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Dzień Dziecka!

      • Niezwykły i niezapomniany Dzień Dziecka!

       Dni 31 maja oraz 1 czerwca upłynęły w naszej szkole w fantastycznej i niecodziennej atmosferze. Wypełnione zostały wieloma atrakcjami i zabawami przeznaczonymi dla dzieci po to, by wywołać na ich twarzach uśmiech, a w sercach radość.Dzieci mogły się bawić na dmuchanych zjeżdżalniach lub pod kierunkiem animatora. Mogły wziąć udział w różnych zawodach sportowych oraz zabawnych konkursach. Mogły też zamienić się w   skarbów lub fotografa albo przebrać się za ulubioną postać i zrobić sobie zdjęcie w kąciku fotograficznym. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie dmuchanych balonów i zbieranie na nich autografów czy rysunków, a także malowanie kolorowanek relaksacyjnych. Podsumowaniem pierwszego dnia zabaw była ,,kąpiel w pianie”, która przerodziła się w euforię radości i szczęścia wszystkich dzieci.

       Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie upominek.

       Atrakcję drugiego dnia stanowił kulinarny pokaz z wykorzystaniem owoców, głównie cytrusowych. ,,Tajemnicza” Pani Renata zaprezentowała niezwykłe, owocowe arcydzieła sztuki. Wśród nich znalazły się: grejpfrutowo-cytrynowo-pomarańczowy paw, lalka z arbuza, delfiny z bananów, pingwiny z bakłażanów, jeże z winogron, łabędzie z ananasów, płaskorzeźby i napisy na arbuzie, truskawki jako biedronki i wiele, wiele innych. Nie tylko można było podziwiać owe ,,dzieła sztuki”, ale także je degustować. Owoce szczególnie wszystkim smakowały, gdy zostały polane gorącą czekoladą.

       Pomiędzy zabawami i konkursami można było chwilę odpocząć w ,,kąciku gastronomicznym”, w którym szefowie kuchni serwowali wszystkim kiełbasę z grilla, watę cukrową, popcorn i herbatę.

       Nasze dzieci, to nasz największy skarb! Ich szczęście, to nasz sukces! Dlatego za te dni pełne wrażeń i radości dziękujemy bardzo głównemu sponsorowi Dnia Dziecka, czyli Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach. Dziękujemy bardzo firmie Sibelco Green Solutions, którą reprezentowały Pani Dominika Tkocz oraz Pani Dorota Boruta, za ufundowanie upominków dla każdego dziecka.

       Dziękujemy bardzo Pani Renacie za ufundowanie i wykonanie przepysznych łakoci i arcydzieł kulinarnych z owoców.

       Dziękujemy bardzo Panu Leszkowi Siuście za upieczenie pysznych kiełbasek na grillu.

       Zapraszamy bardzo do obejrzenia relacji fotograficznej

       z obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

      • DZIEŃ RODZINY

      • Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Tymi słowami rozpoczęła się niezwykła uroczystość- Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło, gospodarz dzisiejszej uroczystości, przywitał przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka oraz najważniejsi w tym dniu- Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci w podzięce za okazaną im troskę i miłość przygotowały dla rodziców niezwykłą niespodziankę- zabrały nas wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy Francję, Maroko, Kongo, Szwecję, nie mogło  również zabraknąć polskiego morza. Wiersze, piosenki i tańce przeniosły nas w klimat odwiedzanych miejsc. Część artystyczna była  podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Małe podróże, które kształcą”, realizowanej w zerówce. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia, przy akompaniamencie odśpiewały uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia  Mamy  i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • Momoty Dolne

      • 11 maja 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Agro-Rekreo w Momotach Dolnych. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione liczne atrakcje takie jak olimpiada sportowa, zawody w paintball oraz ekstremalny off-road po janowskich lasach. Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z całego dnia oraz zjeść smaczną kiełbasę. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce 😊

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.