• DZIEŃ RODZINY

      • Rodzina- tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Tymi słowami rozpoczęła się niezwykła uroczystość- Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach. Pan Dyrektor Leszek Szczybyło, gospodarz dzisiejszej uroczystości, przywitał przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka oraz najważniejsi w tym dniu- Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci w podzięce za okazaną im troskę i miłość przygotowały dla rodziców niezwykłą niespodziankę- zabrały nas wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy Francję, Maroko, Kongo, Szwecję, nie mogło  również zabraknąć polskiego morza. Wiersze, piosenki i tańce przeniosły nas w klimat odwiedzanych miejsc. Część artystyczna była  podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Małe podróże, które kształcą”, realizowanej w zerówce. Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom życzenia, przy akompaniamencie odśpiewały uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia  Mamy  i Taty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych gości.

      • Momoty Dolne

      • 11 maja 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Agro-Rekreo w Momotach Dolnych. Na miejscu uczniowie mieli zapewnione liczne atrakcje takie jak olimpiada sportowa, zawody w paintball oraz ekstremalny off-road po janowskich lasach. Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami z całego dnia oraz zjeść smaczną kiełbasę. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością jeszcze odwiedzimy to piękne miejsce 😊

      • Święto Konstytucji 3 Maja

      •   W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Była to wspaniała          lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • "Chłopiec o niebieskim sercu"

      • 27 kwietnia 2023 r. odwiedzili nas uczniowie klas VII I VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku. Przedstawili spektakl pt. "Chłopiec o niebieskim sercu". Celem tego pięknego przedstawienia było propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie oraz pokazanie młodym ludziom , że „inny” nie znaczy gorszy.

       Dziękujemy naszym gościom za wzruszającą i pouczającą lekcję o autyzmie.

      • Święto książki!!

      •   Co roku, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Święto  zostało proklamowane w 1995 roku, na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO.  Historycznie idea Święta Książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów święta związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.  Światowy Dzień Książki  ma na celu promowanie literatury i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych oraz ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.  Nasza szkoła również dołącza do obchodów Święta Książki poprzez zachęcanie uczniów do czytelnictwa. Czytać  można prawie w każdym miejscu, dlatego wychodzimy z książką także na zewnątrz budynku szkolnego.  Dlaczego warto czytać?Czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, koncentrację i umiejętności komunikacyjne, kształtuje charakter, uspokaja oraz poszerza horyzonty!A więc, czytajmy!

        

      • WESOŁEGO ALLELUJA!!!

      • W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem – pani Jolanty Pelc. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Szczybyło podziękował za piękny występ i życzył wszystkim radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał „Kiermaszu Wielkanocnego”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne oraz słodkości. Były również pyszne tosty, które wszystkim bardzo smakowały. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie wprowadziło całą naszą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc jest tuż, tuż. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali domowe wypieki i ozdoby wielkanocne oraz za zorganizowanie i aktywny udział w kiermaszu :-)

      • NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA

      • Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Marzannę” nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych !!! Bardzo się cieszymy i gratulujemy uczniom oraz nauczycielom klas 1-3 za przygotowanie wspaniałej Marzanny.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • 21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-8 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Samorząd uczniowski na sali sportowej zorganizował różne atrakcje. Między innymi był wybór najbardziej oryginalnego stroju Pani Wiosny spośród strojów zaprezentowanych przez uczniów wszystkich klas. Odbył się także pokaz na najbardziej oryginalne „Nosidło”, polegający na przyniesieniu książek i przyborów szkolnych we wszystkim, tylko nie w plecaku. Dlatego właśnie na szkolnych korytarzach pojawiły się np. taczki, walizki oraz wózki dla lalek. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic. Odbył się również teleturniej „Jeden z dziesięciu” oraz zawody sportowe na koniec tego wesołego dnia.

      • Wręczenie stypendiów naukowych!

      • Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych za wybitne wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2022/2023. W uroczystości wzięli udział: Pani Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Edward Pączka, Dyrektor szkoły Leszek Szczybyło, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Jedenaścioro najlepszych uczniów zostało uhonorowanych nagrodami, natomiast ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Innowacja pedagogiczna z języka polskiego

      •   W ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego ,,Jestem bohaterem lektury..” tym razem uczniowie klasy ósmej przeobrazili się w bohaterów epopei ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Wchodząc w role bohaterów wykazali się kreatywnością,  umiejętnością pracy w grupie, rozwiązywania problemów, przetwarzania informacji,  próbując wyrazić  uczucia i przeżycia w improwizowanych scenach. Praca ta dostarczyło im wiele radości i satysfakcji, o czym zapewne świadczą zaprezentowane scenki.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny zawitały do Domu Kultury w Pełkiniach w  dniu 15.01.2023r. o godzinie 14:00 na uroczystość ,,Dnia Babci i Dziadka”.  Słowami staropolskiej kolędy  przy akompaniamencie skrzypiec gospodarz uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się:  Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, Radni Gminy Jarosław Pan  Krzysztof Łukasik oraz Pan Dariusz Czereba Sołtys Wsi Pełkinie,  ksiądz Proboszcz Bogusław Gut i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu obchodzony jest bardzo hucznie. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im.bł. o Michała Czartoryskiego  w Pełkiniach w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi otaczają ich dziadkowie, przygotowały dla nich życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem.  Każde z nich z osobna kierowało w ich stronę ciepłe słowa pod okiem wychowawców: p. Agnieszki Magdziak-Bąk, p. Moniki Mosiak i p. Agaty Fudali.Dzieci wręczyły  również Babciom i Dziadkom upominki, które samodzielnie wykonały. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia szacunku i przywiązania do dziadków stanowią bardzo ważny element w rozwoju dzieci dlatego wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wkładające wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Całe spotkanie upłynęło w miłej, wzruszającej i serdecznej atmosferze. Na koniec nuta kolędy towarzyszyła zaproszonym gościom przy wspólnym kolędowaniu i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

      • TEATRALNE SPOTKANIA JASEŁKOWE

      • Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych 2023, które odbyły się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy, piękną scenografię oraz barwne kostiumy.

       W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli III nagrodę.