• Innowacja pedagogiczna z języka polskiego

      •   W ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego ,,Jestem bohaterem lektury..” tym razem uczniowie klasy ósmej przeobrazili się w bohaterów epopei ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Wchodząc w role bohaterów wykazali się kreatywnością,  umiejętnością pracy w grupie, rozwiązywania problemów, przetwarzania informacji,  próbując wyrazić  uczucia i przeżycia w improwizowanych scenach. Praca ta dostarczyło im wiele radości i satysfakcji, o czym zapewne świadczą zaprezentowane scenki.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny zawitały do Domu Kultury w Pełkiniach w  dniu 15.01.2023r. o godzinie 14:00 na uroczystość ,,Dnia Babci i Dziadka”.  Słowami staropolskiej kolędy  przy akompaniamencie skrzypiec gospodarz uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się:  Dyrektor ZEAS Pan Edward Pączka, Radni Gminy Jarosław Pan  Krzysztof Łukasik oraz Pan Dariusz Czereba Sołtys Wsi Pełkinie,  ksiądz Proboszcz Bogusław Gut i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Michno. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu obchodzony jest bardzo hucznie. Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im.bł. o Michała Czartoryskiego  w Pełkiniach w podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi otaczają ich dziadkowie, przygotowały dla nich życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem.  Każde z nich z osobna kierowało w ich stronę ciepłe słowa pod okiem wychowawców: p. Agnieszki Magdziak-Bąk, p. Moniki Mosiak i p. Agaty Fudali.Dzieci wręczyły  również Babciom i Dziadkom upominki, które samodzielnie wykonały. Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia szacunku i przywiązania do dziadków stanowią bardzo ważny element w rozwoju dzieci dlatego wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, wkładające wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość. Całe spotkanie upłynęło w miłej, wzruszającej i serdecznej atmosferze. Na koniec nuta kolędy towarzyszyła zaproszonym gościom przy wspólnym kolędowaniu i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

      • TEATRALNE SPOTKANIA JASEŁKOWE

      • Uczniowie z klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Teatralnych Spotkaniach Jasełkowych 2023, które odbyły się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Jarosławiu. Podczas spotkania zaprezentowali swój bogaty program w kolędy, piękną scenografię oraz barwne kostiumy.

       W kategorii uczniów ze Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli III nagrodę.

      • Boże Narodzenie

      • Uczniowie klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zaprezentowali jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

      • WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA

      • Jak co roku w dniu 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oczekiwali go z niecierpliwością. Największą radość okazywały przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i starszym udzielił się świąteczny nastrój. Na ten dzień wszyscy specjalnie się przygotowali, ubrali świąteczne swetry, mikołajkowe czapki lub specjalne opaski. Wizytę wyjątkowego gościa, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedziło śpiewanie piosenek o Mikołaju. W końcu pojawił się długo wyczekiwany starzec z brodą. Mikołaj przybył w towarzystwie elfa, uroczych aniołków i diabełka, którzy pomagali mu wręczać prezenty. A ponieważ wszyscy w Pełkiniach byli grzeczni, na każdego czekał upominek. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, kubki, książki, zabawki, kosmetyki i świąteczne dekoracje. Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel lub pracownik szkoły osobiście odebrał od Mikołaja swój prezent. Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do świetlicy szkolnej i oddziałów przedszkolnych, gdzie wręczył dzieciom dużo nowych wspaniałych zabawek.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się

       w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa :-)

      • „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

      • Dzisiaj w naszej w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas 7-8 dotyczące podniesienia świadomości młodych osób na temat zagrożenia jakie niesie hazard i uzależnienie od niego. Celem kampanii „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to uświadomienie społeczeństwu, że: hazard jest niebezpieczny

       i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

       Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się :

       Co to są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć;

       Czym jest nielegalny hazard;

       Jakie zagrożenia wiążą się z hazardem;

       Czym jest uzależnienie od hazardu i jak się przed nim chronić;

       Gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu;

       Jakie są konsekwencje nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

       Zajęcia poprowadziły pani Marta Ziemba oraz pani Joanna Piotrzkowska z Urzędu Celno-Skarbowego

       w Przemyślu.

      • Konkurs „Mistrz Ortografii”

      • Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole przeprowadzony został konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4 – 8.

       Język polski jest jednym z najważniejszych elementów, który łączy nas Polaków, a dbałość o piękno ojczystego języka, o staranną wymowę i poprawną pisownię jest przejawem patriotyzmu.

       W grupie młodszej (klasy 4-5) zwyciężyli:

       Anastazja Żak – zdobyła I miejsce i zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii

       Hubert Wawro – II miejsce

       Milena Michno – III miejsce.

       W grupie starszej (klasy 6-8) zwyciężyły:

       Karolina Bała - I miejsce i tytuł Szkolny Mistrz Ortografii

       Anna Fiałek – II miejsce

       Maja Michno – III miejsce.

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się dnia 24 listopada 2022 r. Szczegóły na plakacie. 

      • WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      • Jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o groby żołnierzy walczących podczas I Wojny Światowej, oraz groby jeńców radzieckich zamordowanych podczas II Wojny Światowej w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska.

      • SPOTKANIE Z POLICJĄ

      • W dniu 28.10.2022r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z Policją. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom między innymi jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Mundurowi przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.