• Boże Narodzenie

      • Uczniowie klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zaprezentowali jasełka dla rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją miłości, zadumy i refleksji. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą i magicznym czasem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

      • WIZYTA ŚW.MIKOŁAJA

      • Jak co roku w dniu 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oczekiwali go z niecierpliwością. Największą radość okazywały przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i starszym udzielił się świąteczny nastrój. Na ten dzień wszyscy specjalnie się przygotowali, ubrali świąteczne swetry, mikołajkowe czapki lub specjalne opaski. Wizytę wyjątkowego gościa, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedziło śpiewanie piosenek o Mikołaju. W końcu pojawił się długo wyczekiwany starzec z brodą. Mikołaj przybył w towarzystwie elfa, uroczych aniołków i diabełka, którzy pomagali mu wręczać prezenty. A ponieważ wszyscy w Pełkiniach byli grzeczni, na każdego czekał upominek. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, kubki, książki, zabawki, kosmetyki i świąteczne dekoracje. Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel lub pracownik szkoły osobiście odebrał od Mikołaja swój prezent. Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do świetlicy szkolnej i oddziałów przedszkolnych, gdzie wręczył dzieciom dużo nowych wspaniałych zabawek.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się

       w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Wróżby andrzejkowe dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski. Po tańcach dzieci udały się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa :-)

      • „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

      • Dzisiaj w naszej w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas 7-8 dotyczące podniesienia świadomości młodych osób na temat zagrożenia jakie niesie hazard i uzależnienie od niego. Celem kampanii „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to uświadomienie społeczeństwu, że: hazard jest niebezpieczny

       i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

       Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się :

       Co to są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć;

       Czym jest nielegalny hazard;

       Jakie zagrożenia wiążą się z hazardem;

       Czym jest uzależnienie od hazardu i jak się przed nim chronić;

       Gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu;

       Jakie są konsekwencje nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

       Zajęcia poprowadziły pani Marta Ziemba oraz pani Joanna Piotrzkowska z Urzędu Celno-Skarbowego

       w Przemyślu.

      • Konkurs „Mistrz Ortografii”

      • Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole przeprowadzony został konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4 – 8.

       Język polski jest jednym z najważniejszych elementów, który łączy nas Polaków, a dbałość o piękno ojczystego języka, o staranną wymowę i poprawną pisownię jest przejawem patriotyzmu.

       W grupie młodszej (klasy 4-5) zwyciężyli:

       Anastazja Żak – zdobyła I miejsce i zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii

       Hubert Wawro – II miejsce

       Milena Michno – III miejsce.

       W grupie starszej (klasy 6-8) zwyciężyły:

       Karolina Bała - I miejsce i tytuł Szkolny Mistrz Ortografii

       Anna Fiałek – II miejsce

       Maja Michno – III miejsce.

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

      • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      • Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się dnia 24 listopada 2022 r. Szczegóły na plakacie. 

      • WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      • Jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o groby żołnierzy walczących podczas I Wojny Światowej, oraz groby jeńców radzieckich zamordowanych podczas II Wojny Światowej w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska.

      • SPOTKANIE Z POLICJĄ

      • W dniu 28.10.2022r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z Policją. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom między innymi jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Mundurowi przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

      • TURNIEJ BADMINTONA

      • W piątek 21.10.2022r. na hali sportowej w Muninie odbył się turniej badmintona o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jarosław Elżbiety Grunt. W turnieju zaprezentowało się ponad dwadzieścia zespołów z powiatów: jarosławskiego (wszystkie szkoły z gminy Jarosław) przeworskiego i lubaczowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Wiktoria Grunt, Klaudia Sidor, Kinga Smyk, Kacper Grunt, Wojciech Dudek oraz Dawid Dyjor.Gratulacje i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z badmintonem!

      • PIERWSZA POMOC

      • W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszej szkoły odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole.

      • Plebiscyt Edukacyjny Nowin

      • Aby zagłosować na Zespół Szkolno – Przedszkolny im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach w Plebiscycie Edukacyjnym Nowin w kategorii Szkoła Roku należy wysłać SMS pod numer 7303 o treści RZS.219 .Głosowanie będzie trwać do dnia 24.11.2022r, do godz. 20:00.

       Bardzo liczymy na dużą ilość osób, którzy pozytywnie postrzegają Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pełkiniach.

        

       Dyrektor

       Leszek Szczybyło

      • Plebiscyt Edukacyjny 2022

      • Szanowni Rodzice, nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki,

       Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że Zespół Szkolno – Przedszkolny im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach otrzymał nominacje do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego.

       Jest to dla Nas wszystkich wielkie wyróżnienie i splendor. Mamy nadzieję, że dzięki tej nominacji i dalszemu wspólnemu zaangażowaniu zbudujemy wspaniałą promocję dla Naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pełkiniach. Dlatego proszę wszystkich zainteresowanych o wzięcie udziału w głosowaniu, które rozpocznie się 25.10.2022 r. Aby zagłosować na Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pełkiniach należy wysłać SMS pod numer 7303 (treść SMS podamy 25.10.2022 r. ).

       Dyrektor

       Leszek Szczybyło

      • Wojewódzki Przegląd Poezji i Piosenki - w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

      •   17 października w  Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II  w Gorzycach odbył się Wojewódzki Przegląd Poezji i Piosenki – w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w ramach Święta Szkoły.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII – Klaudia Sidor.  Recytowała wiersz: ,,Ty byłeś gotowy, poszedłeś za Panem, by tam daleko kierować Watykanem”.  Gratulujemy Klaudii!