• POMOC DLA RODZINY

• Nasza szkoła organizuje zbiórkę dla rodziny, która straciła wszystko w pożarze. Zbiórka trwa do 13 marca. Szczegóły w jaki sposób można pomóc znajdują się na plakacie.

• ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ

• W dniu 19.02.2020 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli w tym turnieju, chłopcy zajęli II miejsce, natomiast dziewczyny uplasowały się na IV miejscu.

• Spotkanie z Piotrusiem

• W poniedziałek 03.02.2020 gościliśmy w naszej szkole Piotrusia ucznia kl. III,
              u którego zdiagnozowano MPD- czterokończynowe. Ten dzielny, energiczny, wesoły chłopiec codziennie zmaga się z niepełnosprawnością. Walczy o swoja samodzielność poprzez rehabilitację i udział w różnych zajęciach usprawniających. Nasza „mała” nakrętka spełnia marzenie Piotrusia
              o SAMODZIELNOŚCI.

• OGŁOSZENIE

• W związku z dużą nieobecnością uczniów z powodu przeziębienia
              i na podstawie przeprowadzonych rozmów z rodzicami i uczniami zmieniamy termin balu karnawałowego "choinki" na dzień 24.02.2020 r. (poniedziałek).
              Rozpiska godzinowa
              i koszty choinki oraz program pozostają bez zmian.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 02.02.2020r. w Domu Kultury w Pełkiniach nasi najmłodsi uczniowie szkoły z kl. OA i OB zaprezentowali się przed swoimi Babciami i Dziadkami pod opieką nauczycieli Marii Kot i Moniki Mosiak. Na początku Pan dyrektor Leszek Szczybyło przywitał wszystkich zaproszonych gości. Nasi najmłodsi zaprezentowali krótki program artystyczny oraz taniec „Babuszki”. Było radośnie i miło. Później nastąpiło uroczyste odśpiewanie „Sto lat”, po którym wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Na koniec uroczystości wystąpił zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Pełkiniach pod kierunkiem Bartłomieja Kipra i Agaty Fudali. Tą miłą atmosferą przy wspólnym śpiewaniu kolęd zakończyliśmy okres bożonarodzeniowy.

• Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Kolędi Pastorałek w Surochowie. Zaśpiewali pastorałkę " Od serca do ucha" oraz kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Uczniów do występu przygotowali p. Agata Fudali oraz p. Bartłomiej Kiper.

• Wizyta Specjanym Ośrodku Wychowawczym w Jarosławiu

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wraz z p. Barbarą Lemiech odwiedzili Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 1 w Jarosławiu- Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Np. Pretekstem do wizyty były zebrane zabawki, pluszaki i gry planszowe, które uczniowie przynosili do naszej szkoły w ramach akcji „Zostań Mikołajem”. Mamy nadzieje, że przekazane prezenty ucieszą dzieci :-)

• POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

• 18.12.2019r dziewczęta naszej Szkoły z klas 4, 5, 6 rywalizowały w igrzyskach dzieci w piłce ręcznej. Na hali sportowej MOSiR w Jarosławiu wstawiło się 5 drużyn, które po zaciętej rywalizacji uplasowały się nastepujaco: 1. SP 1 Pruchnik 2. SP Rozbórz Długi 3. SP 5 Jarosław 4. SP Pełkinie 5. SP Pawłosiów.

Nasze dziewczęta w składzie: Olga Krzywańska, Aleksandra Matwij, Julia Pelc, Amelia Moszkowicz, Emilia Bukowy, Zuzanna Zuba, Marcelina Czerniakowska, Anna Fiałek, Maja Mulawka, Oliwia Stańko, Wiktoria Grunt, Milena Kołodziej, Natalia Bojarska uplasowały się na zaszczytnym 4 miejscu.

WYNIKI SP Pełkinie - SP Rozbórz Długi 4:7 (1:0) SP Pełkinie - SP Pawłosiów 11:2 (8:0) SP Pełkinie - SP 1 Pruchnik 2:9 (0:6) SP Pełkinie - SP 5 Jarosław 3:4 (2:1) Bramki dla naszego zespołu zdobywały: Olga Krzywańska - 15 Aleksandra Matwij - 2 Anna Fiałek - 1 Zuzanna Zuba - 1 Marcelina Czerniakowska - 1

• Trójwymiarowy świat matematyki w ZSTiO

• W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dziewiątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające. Konkurs zainicjowany został w celu popularyzacji matematyki oraz  zachęcenie uczniów do jej poznawania, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej. W tym roku w konkursie wzięło udział 179 uczniów z 36 szkół.

Uczeń naszej szkoły z klasy II KACPER SIDOR zdobył I miejsce, a OLIWIER DŁUGOŃ i JULIA MOTYKA zdobyli wyróżnienia.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych.

• Mobilne Planetarium

•  Do naszej szkoły przyjechało Mobilne Planetarium. Przedszkolaki oraz młodsi uczniowie obejrzeli seans filmowy, który przedstawiał planetę Ziemię, Księżyc, który orbituje wokół Ziemi, a także inne planety Układu Słonecznego. Dodatkowo dzieci w bardzo przystępny i ciekawy sposób zapoznały się z pojęciem planetoidy, komety, gwiazdy oraz sondy kosmicznej. Na koniec pokazu zobaczyły zabawną historię o dinozaurach i śmieszną animację- wyprawa pewnej wiewiórki w kosmos. Natomiast dla starszych uczniów był przygotowany seans o historii misji Apollo na księżyc oraz dokładnie zobaczyli budowę układu słonecznego. Na koniec pokazu uczniowie odbyli podróż po starej kopalni wagonem kolejowym.

Zajęcia były bardzo interesujące i bardzo się podobały uczniom. Oby więcej takich ciekawych pokazów.