• Wszystkich Świętych

      • Wszystkich Świętych to szczególny dzień. W tym dniu Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić kwiatami groby swoich bliskich i zapalić znicze. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pełkiniach zadbali o groby żołnierzy, walczących podczas I wojny światowej oraz groby jeńców radzieckich, zamordowanych podczas II wojny światowej w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska. Groby te znajdują się na cmentarzu parafialnym w Pełkiniach.

       Dzięki takim akcjom uczymy młodzież szacunku do tradycji, bo przecież od dziecka chodzimy sprzątać groby naszych rodzin. Opieka nad grobami to przede wszystkim odświeżanie pamięci o zmarłych i coś, co możemy dać zmarłym od siebie.

        

      • Otwarcie nowej biblioteki

      •  

          29 października w naszej szkole nastąpiło, długo oczekiwane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców, otwarcie nowej biblioteki i po raz pierwszy w dziejach szkoły – czytelni.

         Uroczystego przecięcia wstęgi w obecności najmłodszych uczniów dokonali: Dyrektor Szkoły Pan Leszek Szczybyło, bibliotekarka Lucyna Węgrzyn oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Katarzyna Rogoża.

          Obecnie biblioteka wraz z czytelnią będą mieścić się na piętrze szkoły w dwóch salach po dawnej ,,zerówce”. Biblioteka zyskała dużo przestrzeni. W jednym pomieszczeniu znajdują się regały z książkami, a w drugim czytelnia. Jest kolorowo i przestrzennie.

         Uczniowie będą mogli  poczuć ,,klimat prawdziwej biblioteki”, swobodnie podchodzić do regałów z książkami, przeglądać je i samodzielnie wybierać książki do czytania.

         W czytelni zaś znajdują się regały ze zbiorami podręcznymi, czasopisma młodzieżowe i popularnonaukowe, z których będzie można skorzystać, siedząc przy kolorowych stolikach w kształcie bananów.

         Do nowej biblioteki szkoła zakupiła również kilkadziesiąt nowych książek. Znalazły się wśród nich bajki, baśnie i legendy dla młodszych dzieci oraz książki o tematyce młodzieżowej dla starszych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie ulubioną książkę dla siebie.

         Otwarcie nowej biblioteki zostało połączone z akcją: ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
       W ramach tejże akcji, już w nowej czytelni, Dyrektor szkoły i nauczyciele czytali  uczniom
       z ,,zerówki”, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej legendy polskie oraz baśnie. Uczestnikom akcji towarzyszyła miła i przyjazna  atmosfera, a niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci.

         Wszystkim czytelnikom życzymy udanych wyborów książek!

        

      • Teatr Każdej Sztuki

      •  Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bajkę Marii Konopnickiej "O Strasznym Smoku i Dzielnym Szewczyku, Przepięknej Królewnie i Królu Gwoździku". Bajkę przedstawił "Teatr Każdej Sztuki".  Aktorzy zaprezentowali uczniom piękno klasycznego teatru kukiełkowego. Spektakl zachwycił przepiękną scenografią, wspaniałymi lalkami oraz kulturą słowa, którą posługiwały się baśniowe postacie. Pełne humoru dialogi, oprawa muzyczna i szybka akcja przyciągały uwagę dzieci.

      • Zajęcia z rytmiki

      • W obecnym roku szkolnym są prowadzone zajęcia z rytmiki. Zajęcia te pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Łączą w sobie taniec, śpiew, rytmikę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Dzieci zyskują umiejętność pracy w grupie, grają na prostych instrumentach muzycznych. Tym samym mają kontakt z muzyką na żywo i dzięki temu rozwijają słuch oraz pamięć muzyczną. Zajęcia odbywają się w grupach 3,5 i 6 latków. Prowadzi je pan Bartłomiej Kiper.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym  Dniu Tabliczki Mnożenia.  To wielkie  szkolne wydarzenie zintegrowało społeczność szkolną, rodziców i mieszkańców Pełkiń. Najpierw, podczas tygodnia przygotowań, dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, a 4 października 2019  sprawdzali znajomość „tabliczkowej wiedzy” u starszych kolegów i dorosłych podczas egzaminów, które przeprowadzone  zostały w szkole i na terenie wioski. Zabawy i konkursy dostarczyły wszystkim niezapomnianych emocji.

      • ZAWODY SPORTOWE

      • Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zawodach sportowych i zajmują w nich wysokie miejsca. Oto wyniki naszych najlepszych sportowców.

       Indywidualne Mistrzostwa Szkolne w Lekkoatletyce Dzieci

       19.09.2019- zawody powiatowe w Pruchniku

       I miejsce- Milena Kołodziej-bieg na 600m

       I miejsce- Olga Krzywańska- skok wzwyż

       20.09.2019- zawody powiatowe w Pruchniku

       II miejsce- Daniel Szylar-skok wzwyż-140cm

       III miejsce- Katarzyna Rogoża-skok wzwyż 134 cm

       24.09.2019- Zawody Wojewódzkie w Rzeszowie

       V miejsce- Milena Kołodziej-bieg na 600m

       VII miejsce-Olga Krzywańska-skok wzwyż

       SERDECZNIE GRATULUJEMY :-)

      • PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość - Pasowanie na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Joanny Chmury. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek. Wytrwale ćwiczyły podczas prób. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Leszek Szczybyło dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Był to niezwykły moment dla uczniów oraz ich rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć.
       Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci :-)

      • WAWRZYNEK 2019

      • Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w eliminacjach do konkursu recytatorskiego wierszy o jesieni "WAWRZYNEK 2019". Naszą szkołę w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki będą reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Malec i Julia Pałczyńska. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia.

      • Międzynarodowy Dzień Muzyki

      • Międzynarodowy Dzień Muzyki, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą organizacji UNESCO, obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 w dniu 1 października. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

      • Sprzątanie Świata

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Celem działań uczniów klas I-VIII było uporządkowanie placu szkolnego i okolic wokół szkoły.

      • Dzień Przedszkolaka

      • 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.