• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

      • Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w akcji "Światowy dzień tabliczki mnożenia". Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, w której dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.

      • PASOWANIE NA UCZNIA

      • We środę, 30 września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste ślubowanie na ucznia. W tym dniu dzieci z klasy pierwszej dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia. W tym ważnym dla nich wydarzeniu, w którym oficjalnie stały się częścią szkolnej społeczności, towarzyszyli im rodzice.

       W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły Leszek Szczybyło, ksiądz katecheta Henryk Pszona i nauczyciele: Barbara Lemiech, Bartłomiej Kiper i Bernadeta Witkowska. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu RP. Następnie dyrektor szkoły powitał zgromadzonych, podkreślając ogromną rolę rodziców oraz szkoły w kształtowaniu młodych charakterów. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Potem nadszedł czas na kulminacyjny moment uroczystości. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, w którym deklarowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Jednak najbardziej wyczekiwaną chwilą był akt pasowania na ucznia przez Pana Dyrektora symbolicznym ołówkiem. Aby tradycji stało się zadość na koniec świeżo zaprzysiężeni uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Po zakończeniu pasowania, pierwszaki otrzymały dyplomy upamiętniające to szczególne w ich życiu wydarzenie, legitymacje szkolne oraz książeczki z łamigłówkami, kamizelkę odblaskową i słodycze.

      • Akcja "Sprzątanie Świata"

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Celem działań uczniów klas OA/OB-VIII było uporządkowanie placu szkolnego i okolic wokół szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów wszystkich klas nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tę akcję!

      • Pasowanie na Przedszkolaka

      • „Fajnie jest być Przedszkolakiem,

       Takim sobie miłym żakiem,

       Do przedszkola chętnie chodzić,

       Prace z Panią pięknie robić,

       Wszyscy świetnie się czujemy,

       Wieże z klocków budujemy,

       I śpiewamy i tańczymy,

       Malujemy też farbami,

       Wycinamy nożyczkami,

       Plasteliną wyklejamy,

       Radość wielką wtedy mamy.”

        

       24 września 2020 r. odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pełkiniach uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”, którego dokonał p. Dyrektor Leszek Szczybyło. Z wszystkich zapisanych 40 przedszkolaków obecnych było 27 dzieci na uroczystym pasowaniu na przedszkolaka. Akademię i uroczystość przygotowały Panie Monika Mosiak, Agata Fudali, Kamila Pawełek, Wioletta Czerkas oraz oczywiście rodzice.

        

      • ZAWODY SPORTOWE

      • Nasza Szkoła 24.09.2020r. była reprezentowana przez uczniów klasy 5 i 6 w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce w Pruchniku.

       Wyniki:

       I miejsce - Milena Kołodziej - bieg na 600 m dziewcząt (1m 55s)

       I miejsce - Adrian Zuba - skok wzwyż chłopców (123cm)

       II miejsce - Anna Fiałek - rzut piłeczką palantową dziewcząt (33m)

       III miejsce - Kacper Grunt - bieg na 60 m chłopców (9s47)

       IV miejsce - Zuzanna Zuba - skok wzwyż dziewcząt (90cm)

       IX miejsce - Wiktor Botwina - rzut piłeczką palantową chłopców (24.5m)

       Opiekunem i trenerem była Pani Anna Hołowacz.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu Naszej Szkoły 30.09.2020r. na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce w Rzeszowie.

       Powodzenia :-)

        

        

      • NARODOWE CZYTANIE

      • W dniach 07-11 września 2020r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji: "Narodowe Czytanie".
       W obecnym roku odbyła się już 9 edycja tejże akcji. Czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.

      • Zmiany w przedszkolu

      •  Informujemy, że od 1 września 2020 roku, nową wychowawczynią w przedszkolu w grupie OB została pani mgr Agata Fudali zastępując panią mgr Marię Kot, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy pani Marysi Kot za te wszystkie lata spędzone w naszej szkole i życzymy wszystkiego najlepszego. 

        

       Niezmiennie wychowawczynią grupy OA jest pani mgr Monika Mosiak.

      • Nowy Rok Szkolny 2020/2021

      • Drodzy Uczniowie

       Szanowni Rodzice

       1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Nareszcie puste mury szkoły wypełnią się głosami dzieci i regularnie rozbrzmiewającym dzwonkiem.

       Jestem pewny drodzy uczniowie, że jesteście wypoczęci i mam nadzieję, że z zapałem zabierzemy się wszyscy do pracy.

       Szkoła jest przygotowana i czeka z niecierpliwością na Was.
       Ze względu na obostrzenia w zakresie pandemii koronawirusa SARS – CoV – 2 rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie się trochę różniło od tych, które znaliśmy do tej pory.

       Zapraszam wszystkich uczniów i chętnych rodziców na godz. 800 do szkoły. Nie będzie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, tylko spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami.

       Dzieci z oddziałów przedszkolnych są podzieleni na dwie grupy. Grupa młodsza dzieci OA ( 3 i 4 latkowie) i grupa starsza OB (5 i 6 latkowie). Grupa OA ma spotkanie z wychowawcą w klasie oddziału dzieci młodszych (tam gdzie uczyły się młodsze przedszkolaki w tamtym roku szkolnym). Natomiast dzieci z oddziału OB mają spotkanie z wychowawcą na sali gimnastycznej.

       Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk po przyjściu do szkoły, natomiast rodzice przebywają w szkole z osłoną ust i nosa (maseczka, przyłbica). Do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe. Przy wejściu do budynku szkoły będzie wszystkim mierzona temperatura ciała.

       Po spotkaniu z wychowawcami będą tylko zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów.

       Po południu 01.09.2020 r. odbędą się msze święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego: Pełkinie godz. 17 00 , Wygarki godz. 18 00 .

        

       Do zobaczenia

       Dyrektor Leszek Szczybyło

      • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

      • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

        

       za nami nietypowy rok szkolny, w czasie którego uczyliśmy się wspólnie nowych metod nauczania  i   przekazywania    wiedzy.    Nauczyciele    wykazywali    się    kreatywnością   w wykorzystywaniu zdalnych  metod  nauczania.  Uczniowie  przeżywali  po  raz  pierwszy  w swoim życiu naukę w swoich domach. Było to dla Was drodzy uczniowie na pewno inspirujące i wymagało także samodyscypliny. Duży wkład i wsparcie w czasie nauczania zdalnego mieli rodzice / szczególnie małych dzieci/, za co im serdecznie dziękuję.

       Okres rozstania przez kilka miesięcy z „tradycyjną szkołą” uzmysłowił Nam wszystkim, jak bardzo tęsknimy za swoją klasą, znajomymi, nauczycielami. Szkoła w czasie pandemii była bardzo cicha i chyba trochę „smutna”.

       Od jutra rozpoczną się wakacje – czas odpoczynku.

       Drodzy Uczniowie gratuluję Wam wszystkim osiągniętych ocen, zdobytych dyplomówi nagród. Jestem pewny, że zdobyta wiedza w czasie tego roku szkolnego przyczyni się do Waszego rozwoju. Pamiętajcie, że nauka to proces nieustanny, każdy z Was powinien stawiać sobie jakieś cele na miarę swoich możliwości i próbować je osiągać – to takie przygotowanie do dorosłego życia. Miejcie jakieś cele, plany i marzenia, i starajcie się je realizować.

       Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, życzę Wam z całego serca, abyście mieli w swoim życiu wiele zrealizowanych planów. Bądźcie szczęśliwi w swoim dalszym życiu, zarówno na niwie edukacyjnej, społecznej, rodzinnej. Idźcie z uśmiechem przez świat, wyrastajcie na ludzi rozsądnych, uczciwych, pracowitych i życzliwych w stosunku do innych osób. Pamiętajcie o Szkole Podstawowej w Pełkiniach.

       Drodzy Nauczyciele, za Wami kolejny rok pracy dydaktyczno – wychowawczej.
       Każdego dnia staraliście się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Czas nauczania zdalnego był dla Was  nowym  doświadczeniem   w   pracy   zawodowej.   Niejednokrotnie   borykaliście   się z różnymi trudnościami wychowawczymi i edukacyjnymi, które staraliście się odpowiednio rozwiązywać. Za ten rok szkolny chciałbym Wam serdecznie podziękować i życzyć wytrwałości na kolejne lata pracy.

       Szanowni Rodzice, nie sposób wyobrazić sobie współczesnej szkoły bez Was, szczególnie w obecnym roku szkolnym, kiedy byliście często w swoich domach nauczycielami dla swoich dzieci. Dziękuję wszystkim rodzicom za wyrozumiałość i współpracę w czasie całego roku szkolnego.  Zaangażowanie  rodziców   w   budowanie   wizerunku   Szkoły   Podstawowej   w Pełkiniach jest niezwykle ważne dla całej naszej społeczności.

        

       Słowa uznania kieruję do pracowników niepedagogicznych, którzy swoją mozolną pracą tworzą odpowiednie warunki do nauki w szkole. Dzięki swojej sumienności i rzetelności tworzycie oblicze naszej szkoły.

       Drodzy Uczniowie, życzę Wam wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.
       Mam nadzieję, że nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczniemy po wakacjach wszyscy razem w budynku Szkoły Podstawowej w Pełkiniach.

        

        

        

        

       Pełkinie 26.06.2020                                        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach Leszek Szczybyło