• Wizyta Specjanym Ośrodku Wychowawczym w Jarosławiu

      • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wraz z p. Barbarą Lemiech odwiedzili Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 1 w Jarosławiu- Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Np. Pretekstem do wizyty były zebrane zabawki, pluszaki i gry planszowe, które uczniowie przynosili do naszej szkoły w ramach akcji „Zostań Mikołajem”. Mamy nadzieje, że przekazane prezenty ucieszą dzieci :-)

      • POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

      • 18.12.2019r dziewczęta naszej Szkoły z klas 4, 5, 6 rywalizowały w igrzyskach dzieci w piłce ręcznej. Na hali sportowej MOSiR w Jarosławiu wstawiło się 5 drużyn, które po zaciętej rywalizacji uplasowały się nastepujaco: 1. SP 1 Pruchnik 2. SP Rozbórz Długi 3. SP 5 Jarosław 4. SP Pełkinie 5. SP Pawłosiów.

       Nasze dziewczęta w składzie: Olga Krzywańska, Aleksandra Matwij, Julia Pelc, Amelia Moszkowicz, Emilia Bukowy, Zuzanna Zuba, Marcelina Czerniakowska, Anna Fiałek, Maja Mulawka, Oliwia Stańko, Wiktoria Grunt, Milena Kołodziej, Natalia Bojarska uplasowały się na zaszczytnym 4 miejscu.

       WYNIKI SP Pełkinie - SP Rozbórz Długi 4:7 (1:0) SP Pełkinie - SP Pawłosiów 11:2 (8:0) SP Pełkinie - SP 1 Pruchnik 2:9 (0:6) SP Pełkinie - SP 5 Jarosław 3:4 (2:1) Bramki dla naszego zespołu zdobywały: Olga Krzywańska - 15 Aleksandra Matwij - 2 Anna Fiałek - 1 Zuzanna Zuba - 1 Marcelina Czerniakowska - 1

      • Trójwymiarowy świat matematyki w ZSTiO

      • W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dziewiątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające. Konkurs zainicjowany został w celu popularyzacji matematyki oraz  zachęcenie uczniów do jej poznawania, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej. W tym roku w konkursie wzięło udział 179 uczniów z 36 szkół.  

       Uczeń naszej szkoły z klasy II KACPER SIDOR zdobył I miejsce, a OLIWIER DŁUGOŃ i JULIA MOTYKA zdobyli wyróżnienia.

       Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych.

      • Mobilne Planetarium

      •  Do naszej szkoły przyjechało Mobilne Planetarium. Przedszkolaki oraz młodsi uczniowie obejrzeli seans filmowy, który przedstawiał planetę Ziemię, Księżyc, który orbituje wokół Ziemi, a także inne planety Układu Słonecznego. Dodatkowo dzieci w bardzo przystępny i ciekawy sposób zapoznały się z pojęciem planetoidy, komety, gwiazdy oraz sondy kosmicznej. Na koniec pokazu zobaczyły zabawną historię o dinozaurach i śmieszną animację- wyprawa pewnej wiewiórki w kosmos. Natomiast dla starszych uczniów był przygotowany seans o historii misji Apollo na księżyc oraz dokładnie zobaczyli budowę układu słonecznego. Na koniec pokazu uczniowie odbyli podróż po starej kopalni wagonem kolejowym.

       Zajęcia były bardzo interesujące i bardzo się podobały uczniom. Oby więcej takich ciekawych pokazów.

      • Wizyta Mikołaja

      •  6 grudnia 2019 r. do Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach przybył Mikołaj. Spotkanie z Nim odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po powitaniu wyjątkowego gościa rozpoczął się występ uczniów z trzeciej klasy. Dzieci zaprezentowały przedstawienie związane z mikołajkami. Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment – Mikołaj zaczął rozdawać prezenty. Najpierw swoje paczki dostali najmłodsi, czyli uczniowie klas I –III. Potem przyszedł czas na starszych uczniów oraz na nauczycieli i innych pracowników szkoły. W tym odpowiedzialnym zajęciu pomagali Mikołajowi asystenci: sześć aniołków i jeden diabełek. W wesołej atmosferze wszyscy otrzymali podarki. Największą radość budziły oczywiście otrzymane słodycze. W paczkach znalazły się też maskotki, gry, książki, kubki, skarpetki i  świąteczne dekoracje.

       Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przyniósł im słodycze i nowe zabawki np. klocki. Dla maluchów spotkanie z Mikołajem i jego asystentami było dużym przeżyciem. Później niezwykły gość udał się do świetlicy szkolnej. Dla dzieci uczęszczających do świetlicy Mikołaj też miał dużo nowych zabawek. Najbardziej spodobał się dzieciom basen z piłeczkami.

       6 grudnia to bardzo pracowity dzień dla Mikołaja i jego asystentów. Po spotkaniu w szkole w godzinach popołudniowych nadszedł czas na odwiedzanie mieszkańców Pełkiń. Mikołaj, aniołki i diabełek jeździli po miejscowości przez dwa dni. Odwiedzali dobrych ludzi i przyjaciół szkoły. Przynosili wszystkim radość, uśmiech i drobne słodkie prezenty. Wszędzie witano ich z radością. Kolejna wizyta Mikołaja już za rok.

        

        

      • Gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców.

      • W dniach 02.12.2019 r. - 03.12.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w GMINNYCH ZAWODACH W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

       Wyniki uczniów naszej szkoły:

       - I miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt

       - IV miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci  w mini piłce ręcznej chłopców

       - V miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

       - VI miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

      • Trójwymiarowy Świat Matematyki

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do konkursu matematyczno – plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki”, organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Tematem przewodnim prac były „Pojazdy latające”. Przestronne pojazdy wykonane z rodzicami z dowolnego materiału, których poszczególne elementy były przestrzenną figurą geometryczną, dostarczyły nowych doświadczeń, współdziałania i kreatywności.

      • Akcja "Zostań Mikołajem"

      • W ramach akcji „Zostań Mikołajem” Nasza Szkoła organizuje zbiórkę: zabawek, gier, pluszaków, którymi dzieci się już nie bawią, a ich dobry stan ucieszy inne potrzebujące dziecko. Zgromadzone rzeczy przekażemy dzieciom z Domu Dziecka w Rudniku Nad Sanem :-)

        

        

      • Ważne ogłoszenie

      • Szanowni  Państwo

           Rada rodziców i  dyrektor szkoły w Pełkiniach,   wystosują  petycję do Wójta Gminy Jarosław  w sprawie rozpoczęcia działań zmierzających do budowy
       w Pełkiniach przedszkola, żłobka i placu zabaw przy Szkole Podstawowej
       w Pełkiniach.

       Na spotkaniu w szkole  w dniu 14.11. 2019 z udziałem rodziców z trójek klasowych, radnych gminnych z Pełkiń , księży proboszczów i dyrektora szkoły petycja ta została  jednogłośnie przyjęta.

       Budowa przedszkola i żłobka jest  inwestycją bardzo ważną dla naszych dzieci, przyszłych pokoleń i całych Pełkiń.

       Pragniemy, aby temat tej inwestycji nie został odsunięty na dalszy plan.

       Wszystkich mieszkańców Pełkiń i okolic prosimy o poparcie tej cennej inicjatywy jak największą ilością głosów.

       Każdy, kto wspiera tę inicjatywę może  podpisać się na specjalnie przygotowanej liście przed i  po każdej mszy świętej w Pelkiniach i na Wygarkach w dniu 24.11.2019 / niedziela/   lub codziennie  w Szkole Podstawowej w Pełkiniach w godzinach 7.30 – 15.30.

       Zapraszamy

      • Zdjęcia szkoły

      • Zdjęcia wykonane we współpracy z Zespołem Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu i zrealizowane przez kierunek Technik Fotografii
       i Multimediów

      • Konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii" rozstrzygnięty !

      • I miejsce zajęła Natalia Kulpa z klasy VII. Drugie miejsce zajął Maciej Kozdrowicki z klasy VIII i trzecie miejsce zajął Dawid Krawiec, również z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy :-)

       Jak co dzień wstałem o siódmej. Na śniadanie spożyłem chleb graham z rzodkiewką i wypiłem gorzką herbatę. Później szybko umyłem zęby, włożyłem ubranie i poszedłem do szkoły. Nie myślałem, że będzie to niesamowity dzień i spotka mnie arcyciekawa przygoda. Podczas długiej przerwy do Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach przybyła Hiacynta Strzelecka, najwyższa kobieta świata. Oświadczyła, że jest dwudziestojednoletnią wicehrabiną i zażądała gorącego słodkiego naparu z dzikiej róży. Mężczyzna, który jej towarzyszył, przedstawił się jako lokaj Jerzy Hubert Wójcicki. Był malutki i przygnębiony. Wszedłszy do budynku, rozejrzał się ponuro i ni stad, ni z zowąd ryknął płaczem. Patrzyliśmy zażenowani na olbrzymkę - arystokratkę, która haftowaną chusteczką ocierała mu łzy. W szkole huczało. Młodzież podziwiała nietuzinkowego fiata niezwykłej blondwłosej damy, dzieci głaskały jej psy: dwa charty, jamnika i buldoga francuskiego. Pan dyrektor wybiegł na powitanie i zarządził zorganizowanie akademii. Samorząd, chcąc nie chcąc, zabrał się do pracy. Tymczasem dama w pokoju nauczycielskim, siedząc na brzeżku krzesła, piła ziółka z jasnoniebieskiej filiżanki i jadła owocowe przekąski. Była piękna i brzydka jednocześnie. Na szyi miała kolię z diamentów, na ręce bransoletę z rubinów. Jej suknia była biało-czarna z brązowymi frędzlami. Przez otwarte na oścież drzwi oglądaliśmy ją wzdłuż i wszerz i, tłumiąc chichot, próbowaliśmy sfilmować. Zjadłszy porzeczki, borówki i jeżyny, wstała, wyprężyła się i zeszła na dół. Nagle, zupełnie znienacka, głośno krzyknęła, bo zauważyła brak brylantowej kolii. Ta zuchwała kradzież był naprawdę niebywała. Nikt z nas nie mógłby przecież tego zrobić. Dama histeryzowała, więc wszyscy zaczęliśmy szukać zaginionej biżuterii. Choć bardzo się staraliśmy, nic nie mogliśmy znaleźć. Panował harmider, a lokaj Jerzy gdzieś czmychnął. Sytuację uratował pan Michał, który przyniósł znalezioną przypadkiem szkatułkę z klejnotami. Dama zabrała swój skarb i wsadziwszy psy do wnętrza samochodu, obrażona odjechała. Nie wiadomo jak diamenty zniknęły i skąd wzięły się w skrzynce. Na pewno za sprawą magii, przynajmniej taka jest nasza hipoteza. Po tym zdarzeniu w szkole znów zapanowała harmonia. Pan dyrektor wrócił do pracy przy biurku. My wróciliśmy na lekcje chemii, fizyki i geografii uczyć się o komórkach, prądach i przylądkach. Nazajutrz pomyślałem sobie, że gdybym to ja znalazł kosztowności, byłbym bohaterem.

      • Dumni ze swojej Ojczyzny!

      •     8 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach oddali cześć i hołd symbolom narodowym z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          W tym dniu o godz. 11:11 cała społeczność szkolna, w galowych strojach i z przypiętymi kotylionami na sercu, zebrała się na sali gimnastycznej, by w obecności pocztu sztandarowego szkoły, godła i flagi zaśpiewać hymn Polski. Temu podniosłemu wydarzeniu towarzyszyły uczucia dumy i wzruszenia wszystkich zebranych.

          W dalszej części uroczystości uczniowie z klasy siódmej i ósmej zaprezentowali piękną inscenizację, w której przedstawili ważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do upadku naszego kraju, a następnie walki o niepodległość.

          Główną ideą widowiska było twierdzenie: ,,mimo iż Polska zniknęła z map Europy na 123 lata, to Polacy zawsze nosili ją w swoich sercach i umysłach”. Determinacja i miłość  Ojczyzny przez  Polaków doprowadziła w końcu  do jej wielkiego powrotu na mapy Europy w 1918 r.

         Dlatego dziś jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami i na przestrzeni dziejów nigdy nie zapomnieliśmy i nie wyrzekliśmy się swoich polskich korzeni.