Nawigacja

 

W dniu 05 czerwca 2016r. zmarł długoletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach mgr inż. Kazimierz Jakubowski.

Poniedziałek 21.08.2017

Statistics

liczba odwiedzin: 174850

WITAMY NA NASZEJ SZKOLNEJ STRONIE

AKTUALNOŚCI

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pełkiniach pożegnali dzisiaj rok szkolny 2016/2017 uroczystą galą na sali gimnastycznej. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów, które wręczył Pan Dyrektor Leszek Szczybyło. 

  Świadectwa rozdane, dlatego śmiało można więc już zakrzyknąć WAKACJE WITAJCIE!

 • 13.06.2017

       Święto Patrona Szkoły to zawsze szczególny dzień w życiu całej społeczności szkolnej. Jednak, kiedy Patron wywodzi się z lokalnej miejscowości, to ten dzień przybiera podniosły charakter.

        Tak też się stało 13 czerwca  2017 r. w Szkole Podstawowej w Pełkiniach, kiedy  odbyła się podniosła uroczystość z okazji 11. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Pełkiniach imienia Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego.

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach organizuje konkursy na hymn i logo szkoły. Oba konkursy mają otwarty charakter. Prace należy składać do dnia 06.10.2017 u Dyrektora Szkoły, lub przesłać pocztą na adres Szkoły.

  Szczegóły dostępne w  zakładce OGŁOSZENIA

 •     Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła w dniu 23 maja 2017 r.  na boisku wielofunkcyjnym nauczycieli i uczniów SP oraz Gimnazjum w Pełkiniach na I. czytelniczym flash mobie.

    Chcąc podkreślić, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa książka, nauczyciele SP i Gimnazjum w Pełkiniach we współpracy z bibliotekarką szkolną zorganizowali plenerową akcję czytania książek jako drugi etap promocji czytelnictwa wśród uczniów  po miesiąc wcześniej przeprowadzonej w szkole akcji: ,,Przyłapani na czytaniu”.

 • 26.05.2017

     Tradycyjnie, tak jak co roku, na przełomie maja i czerwca uczniowie naszej szkoły z klas  IV – VI wyjeżdżają na kilkudniowe wycieczki. Tym razem odbyliśmy dwudniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Poznawaliśmy zabytki Krakowa – dawną siedzibę Królów Polski. Kraków przywitał nas małym deszczykiem, ale ,,turystom” to wcale nie przeszkadzało. Zwiedzanie zaczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, Katedry, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta, Kościoła Mariackiego oraz poznawaliśmy uroki Starego Miasta. Pobyt w Krakowie oczywiście zakończył się zakupem pamiątek J. Pod wieczór dotarliśmy do Zakopanego na wspaniały posiłek i nocleg.

 • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przed kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne, oraz proponował atrakcyjne zabawy.

  Tegoroczna zabawa choinkowa była połączona z walentynkami, podczas której zostały rozdane walentynki oraz wybrany został król i królowa wlentynek.

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Tym razem na tą  wyjątkową uroczystość  zaproszone Babcie i Dziadkowie udali się do Domu Kultury w Pełkiniach, gdzie to uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniały występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Na zakończenie goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i Pełkińskie Stowarzyszenie Kobiet. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 •        Nasz uczennica Klaudia Sidor została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół” organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie. W dniu 9 grudnia 2016 r. została zaproszona na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce koło Rzeszowa. Uroczystość odbyła się podczas X edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2016.

 • Jak co roku 6 grudnia 2016 r. był dla wszystkich uczniów naszej szkoły wyjątkowym dniem. Każde dziecko marzyło o spotkaniu z Mikołajem, a zwłaszcza o prezentach. Już od samego rana w szkole panował nastrój niecierpliwego oczekiwania na wizytę Świętego. Dotarł on do nas wraz w asyście Aniołków z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali występ z tej okazji który był bardzo ciepło odebrany przez widownię.

 • Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych. W ostatnim czasie uczestniczyli w zbiórce nakrętek które zostały przekazane na pomoc dla chorej Marysi.

                                                                                                                                          .

 • 19.10.2016

  W  ramach  projektu  „COOL-TURA”  realizowanego  przez Stowarzyszenie  Na  Rzecz  Powiatu  Jarosławskiego  w  partnerstwie  z  Fundacją  PZU.

  W  dniu  19.10.2016  odbyła  się  jednodniowa  wycieczka  do  „SKANSENU  ARCHEOLOGICZNEGO  KARPACKA  TROJA”   w  Trzcinicy  koło  Jasła.  Jest  to  obiekt  o  szczególnej  wartości  historycznej  i  kulturowej  położony  tuż  nad  doliną  rzeki  Ropy,  na  wzgórzu  posiadającym  z  trzech  stron  wyjątkowo  strome  stoki,  które  były  nazywane  „Wałami  Królewskimi”.  Historię  najstarszej  osady  obronnej, a  także  najlepiej  zachowanego  słowiańskiego grodziska  wczesnośredniowiecznego przedstawił  nam  przewodnik,  który  przybliżył  nam  historię  grodziska,  zajęcia  ludności  przedstawiając  ekspozycję  muzealną  i  multimedialną  i  oprowadził  nas  po  terenie  grodziska,  na  którym  podziwialiśmy  zrekonstruowane  fragmenty  wałów  obronnych  i  domostwa,  fragment  obwarowań,  bramę.  Z  wieży  widokowej  podziwialiśmy  panoramę  Pogórza  Karpackiego.

 • 18.10.2016

  POWIATOWY ETAP KONKURSU "BEZPIECZNE WAKACJE 2016" ROZSTRZYGNIĘTY

  Rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2016”. Do Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu napłynęła rekordowa ilość prac wykonanych przez uczniów ze szkół z Jarosławia i z naszego powiatu. Wpłynęło 356 prac z 32 szkół. Adresaci konkursu pokazali w swoich pracach, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. W różnych technikach plastycznych, autorzy prac ilustrowali czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia. Wykonane prace często opatrzone były ciekawymi hasłami i przestrogami. W rozstrzygnięciu konkursu wzięli udział przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Najlepsze prace, wyłonione w trzech kategoriach wiekowych, wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

 • 06.10.2016

        Uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły uczestniczą w projekcie „COOL-TURA” realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego w partnerstwie z Fundacją PZU. W ramach tego projektu w dniach 6.10.2016r. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zamku w Krasiczynie oraz do Przemyśla. W wyjeździe tym wzięło udział 40 dzieci wraz z opiekunami z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu- opiekun grupy Pani Barbara Wojtuś
  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Jarosławiu- opiekun  grupy Pani Barbara Jańczak
  • Szkoła Podstawowa w Pełkiniach- opiekun grupy Pani Barbara Lemiech
  • Szkoła Podstawowa w Roźwienicy- opiekun grupy Pani Izabella Mroczka

  Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Zamku w Krasiczynie. Historię XVII wiecznego zamku przedstawił przewodnik, który oprowadził po Dziedzińcu Zamkowym, Kryptach w Baszcie Boskiej, Gabinecie Myśliwskim w Baszcie Szlacheckiej, Kaplicy Zamkowej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Salach ekspozycyjnych.

 • 30.09.2016

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia World Multiplication Table Day to akcja edukacyjna która odbyła się w naszej szkole 30 września 2016 roku, tak jak i w innych szkołach z różnych stron świata będących uczestnikami w tym wydarzeniu.
   

  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Mała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bł. O. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
  Pełkinie 198
  37-511 Wólka Pełkińska
 • 16 621 26 08

Galeria zdjęć