Poniedziałek 18.06.2018

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

AKTUALNOŚCI

• W dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie klasy IV i V udali się na wycieczkę do parku rekreacji „Zoom natury”, który położony jest nad zalewem w Janowie Lubelskim. Na początku uczniowie w dwóch grupach pod okiem przewodników poznawali najciekawsze informacje dotyczące parku janowskiego oraz mieli do wykonania różne zadania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów edukacyjnych, w których uczniowie mogli pozyskać informacje z przyrody, historii naturalnej za pomocą nowoczesnych środków przekazu. Ostatnim punktem wycieczki był park linowy, który jest jednym z najatrakcyjniejszych parków w Polsce.

• 29 maja w Szkole Podstawowej w Pełkiniach hucznie obchodzono Dzień Dziecka. Największą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, ale w programie znalazły się także zawody sportowe i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień rozpoczął  się Biegiem Ulicznym rozgrywanym w szkole już po raz drugi
    w tym roku szkolnym. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: najmłodsi, klasy średnie
     i najstarsi uczniowie, w tym uczniowie klas gimnazjalnych. Dla zwycięzców przygotowano medale i nagrody.

• "Kocham Cię Mamo", pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Matki". Przedstawienie przygotowali nasi najmłodsi uczniowie pod czujnym okiem p.Marysi Kot i Moniki Mosiak. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich mam, które przybyły na akademię. Po uroczystości mamy dostały od swoich pociech kwiaty i kolorowe medale :-)

Wszystkim mamom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze :-)heart

• Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

• Uprzejmnie informujemy, że pieniądze na sztandar szkoły można wpłacać na konto bankowe o numerze:
    PKO BANK POLSKI SA: 55 1020 4287 0000 2602 0147 7694,
    w tytule prosimy wpisać: sztandar szkoły.

• ,,Dziel się z innymi radością czytania”

Pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, którą przygotowali uczniowie klas: III, V i VI.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii utworzenia Dnia Książki, którą  opowiedziały uczennice klasy piątej. W dalszej części odbył się ,,Sąd nad książką”, podczas którego oskarżyciel oraz jego świadkowie wskazywali na jej wady, zaś obrońca ze swoimi świadkami podkreślali zalety książki. Sama książka próbowała się też bronić i wpłynąć na decyzję sędziego. Oczywiście, odniosła ona bezapelacyjne zwycięstwo, z czego wszyscy się bardzo cieszyli.

• Jak zapobiegać pożarom?  Oni to wiedzą!

,,Młodzi zapobiegają pożarom’’ – pod takim hasłem 27.03.2018 r. w Urzędzie Gminy  w Jarosławiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Głównym celem turnieju jest mobilizowanie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa oraz wyłonienie reprezentantów na turniej powiatowy.

Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych:

I – uczniowie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń i Dawid Krawiec

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jest bardzo wyczekiwana przez wszystkich uczniów naszej szkoły. 21 marca odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. Uczennice z klas VII, IIg i IIIg zaprezentowały wiosenny pokaz mody. Klasy I-III brały udział w  grach i zabawach oraz ogladały bajkę. Uczniowie klasy IV brali udzial w konkursie plastycznym pt" Wiosna". Na koniec "Dnia Wiosny" klasy V-IIIg rywalizowały w rozgrywkach sportowych.

• Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskiej byla organizatorem Konkursu Pieśni Religijnej i Oazowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jarosław. Podczas prezentacji na scenie wystąpiło ponad 30 uczestników z sześciu szkół (Makowisko, Morawsko, Munina, Pełkinie, Surochów i Wólka Pełkińska). Większość występów to popisy solowe, ale był tez duety i zespół. Jury konkursu w składzie: Dorota Machała, Julia Pawlust i Piotr Polański (pedagodzy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) nie miało łatwego zadania. Ostatecznie nagrody za pierwsze trzy miejsca trafiły do:

• Kobieta i miłość – „Ballady i romanse”

11 marca w Domu Kultury w Pełkiniach odbył się spektakl pt: „Kobieta i miłość - Ballady i romanse" Adama Mickiewicza”. Został on zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu wzięło udział 24 uczniów Szkolnej Grupy Teatralnej. Byli to: Aleksander Bała, Rafał Bartnik, Wiktoria Dulińska, Kamila Majdan, Wiktoria Matwij, Wiktoria Pawełek, Emiliana Kąkała, Karol Środek, Sławomir Załucki, Amelia Kołodziej, Karolina Fila, Arkadiusz Siedlarz, Sebastian Siedlarz, Sebastian Groch, Kamila Siuśta, Krzysztof Janas, Bartosz Dziubański, Amelia Sroka, Piotr Środek, Szymon Półtorak, Dawid Stęchły, Natalia Krzywańska, Karol Kajder, Michał Duliński. Są to uczniowie klas: 7, 2G i 3G Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach.