• WITAMY NA NASZEJ STRONIE
   • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

       21 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. W krótkiej części artystycznej wystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych. W kierunku naszych absolwentów ze strony młodszych kolegów padły ciepłe słowa oraz podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności. W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor Leszek Szczybyło wręczył nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie oraz za frekwencję. Na koniec akademii pan dyrektor podziękował nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za ciężką pracę. Życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Nie zabrakło również gratulacji dla naszych absolwentów, z życzeniami sukcesów w dalszej edukacji.
       Do zobaczenia we wrześniu 😊

      • Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

       „Przedszkola czas już minął i jest nam jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno”.
       20 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
       W uroczystości uczestniczyli Pan Dyrektor, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Dzieci z grupy Odkrywców zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i muzyczne. Tym występem podziękowały nauczycielom za wspólnie spędzony czas, opiekę, nauczanie i wychowanie. Młodsze dzieci pożegnały starszych kolegów, życząc im dalszych sukcesów w szkole. Pan Dyrektor każdemu przedszkolakowi wręczył dyplom i książkę ze specjalną dedykacją, rodzicom podziękował za współpracę i zaangażowanie w życie przedszkola. Na zakończenie uroczystości, rodzice wraz z dziećmi podziękowali nauczycielkom za ich pracę.

      • Spotkanie z alpakami :-)

       Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły piękne alpaki z „AlpakaTeam” z Nosówki o zabawnych imionach Henio i Miki. Podczas pokazu uczniowie mogli pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Dzieci karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni ich wizytą. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której można było poznać życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt.

       Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie wizyty pięknych alpak.

      • Święto Patrona Szkoły

       Święto Patrona Szkoły to zawsze szczególny dzień w życiu całej społeczności szkolnej. Jednak, kiedy Patron wywodzi się z lokalnej miejscowości, to ten dzień przybiera jeszcze bardziej uroczysty charakter.Tak też się stało 13 czerwca 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach, kiedy to odbyła się podniosła uroczystość z okazji 19. rocznicy nadania Szkole w Pełkiniach imienia błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego oraz 25. rocznicy beatyfikacji Patrona. W bieżącym roku przypada również 80. rocznica śmierci rodaka. W tym dniu do Pełkiń przybyli, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach Leszka Szczybyło, dostojni goście: Pani Irena Bylicka-Czartoryska, Pani Elżbieta Grunt - Wójt Gminy Jarosław, Pan Edward Pączka - Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Jarosławiu, ojciec Marek Grubka - przeor Klasztoru Dominikanów w Jarosławiu, Piotr Perykasza - radny Gminy Jarosław, Pani Małgorzata Michno - przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Półtorak – zastępca Rady Rodziców, Pan Marcin Węgor – prezes UKS ,,Sokół’’ Pełkinie, którzy swoją obecnością uświetnili obchody Święta Patrona. Przed godziną ósmą młodzież szkolna, nauczyciele i rodzice zgromadzili się przed muralem bł. o. Michała Czartoryskiego, by oddać hołd Patronowi i złożyć wiązanki kwiatów. Następnie na czele z pocztem sztandarowym udali się do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Patrona oraz całej społeczności szkolnej, którą koncelebrowali: ojciec

      • DZIEŃ DZIECKA

       Janusz Korczak powiedział: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Niech więc serdeczny, radosny uśmiech, Kochane Dzieci, towarzyszy Wam każdego dnia. Niech odsunie od Was wszystkie troski i kłopoty. Bądźcie szczęśliwe i zawsze uśmiechnięte! Niech się spełniają Wasze marzenia! Dzień Dziecka to ważne święto w szkole. Dzieci to największe dobro i skarb. Bez nich nie istniałaby szkoła. Dlatego ich radość i szczęście są, dla nas dorosłych, najważniejsze.3 czerwca odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Aby dzieci poczuły się w tym dniu wyjątkowo i szczęśliwie, przygotowano dla nich wiele atrakcji. Tradycyjnie już, odbyły się zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, konkurs jazdy na różnych pojazdach, malowanie twarzy i kolorowe tatuaże, kącik fotograficzny, poszukiwania ukrytych przedmiotów, ,,znajdź 5 osób...", balony z uśmiechem. Miłośników sportu przyciągnęły mecze i zawody. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom zabawy z animatorem- didżejem, a na zakończenie fantastyczna zabawa w pianie. W przerwach między zabawami można było odpocząć na ławeczce, częstując się grillowaną kiełbaską i herbatką, a następnie rozkoszować wspaniałą,cukrową watą lub popcornem. Słowem, było wszystkiego ,,czego dusza zapragnie”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezent zasponsorowany przez firmę Sibelco, natomiast w czasie imprezy rozdawano słodkości zasponsorowane przez firmę ,,SAN’’-Pajda. Dopisała pogoda i dorośli, którzy zorganizowali to wydarzenie.Taki Dzień Dzie

      • Dzień Rodziny

       Rodzina to mały świat stworzony przez miłość.

       Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach zaprosili niezwykłych gości na premierę filmu pt. „Zakochani w rytmie disco". Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt, Dyrektor ZEAS-u Pan Edward Pączka, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Półtorak, Dyrektor Leszek Szczybyło wraz z nauczycielami oraz najważniejsi w tym dniu - Rodzice naszych aktorów. Po filmowym klapsie przenieśliśmy się w czasie, poznając historię o tym, jak rodzice się poznali i się w sobie zakochali. Po premierze filmu przedszkolaki złożyły życzenia rodzicom, wykonali układ taneczny do utworu „Cudownych rodziców mam", wręczyli kwiaty i własnoręcznie zrobione prezenty. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich zaproszonych gości.

      • Wycieczka do Inwałdu

       24 maja 2024r. uczniowie klas 4-8 udali się na wycieczkę do Inwałdu gdzie mieli okazję zobaczyć Park Miniatur. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać wyjątkowe budowle świata zgromadzone w jednym miejscu. Większość konstrukcji wykonano w skali 1:25. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się takim znanym budynkom jak: Koloseum, Świątynia Akropolu, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra na Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Big Ben, Sfinks i piramidy, Zamek w Malborku czy Sukiennice w Krakowie. Drugą część wycieczki dzieci spędziły w Lunaparku na wesołej zabawie. Po dniu pełnym emocji i wrażeń uczniowie zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu.

      • Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin

       21 maja 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej Pogórzanin. Naszymi gośćmi byli: Kierownik Pogórzanina Pan Bogusław Zięba, Kierownik Pociągu Pan Tomasz Chudzik oraz Pani Izabela Lech-Kopeć (absolwentka naszej szkoły). Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII mieli okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie podróżować kolejką, jak zachować się na dworcu czy przed przejazdem kolejowym. Poznali również tajniki pracy kolejarza oraz zobaczyli atrybuty jakie on posiada. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość wcielenia się w rolę konduktora.

      • WYCIECZKA DO BAŁTOWA

       Uczniowie z klas I-III brali udział w atrakcyjnej wycieczce do Bałtowa, gdzie spacerowali ścieżkami edukacyjnymi wśród dinozaurów, poznawali burzliwą historię rozwoju życia. Wielu atrakcji dostarczyło safari wśród dzikich zwierząt na powierzchni ok. 60 ha. Emocji też nie zabrakło w kinie 5D, niesamowite efekty dźwiękowe, ruchowe. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domów po dniu pełnym intensywnych wrażeń.

      • KONSTYTUCJA 3 MAJA

       Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, pani Małgorzata Orłowska wraz z uczniami przygotowała prezentację. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.

      • OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

       W środę, 24 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełkiniach. Strażacy zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz z procedurami postępowania w razie wybuchu pożaru. Zaprezentowali również swój sprzęt, który wzbudził ogromne zainteresowanie, zwłaszcza, że każdy mógł go dotknąć i wypróbować. Uczniowie mogli również założyć strój strażacki i poczuć się jak prawdziwi bohaterowie w akcji. Spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń i wywołało niepowtarzalne emocje. Na pewno na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

      • POSADŹ SWOJE DRZEWO

       W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji „POSADŹ SWOJE DRZEWO”. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, korzystnie wpływają na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Bezdyskusyjną kwestią jest również to, że lasy są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów oraz zwierząt. Drzewa dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec jakim jest drewno, z którego tworzymy domy również dla nas. Uczniowie naszej szkoły otrzymali sadzonki klonu, jawora, buka oraz dębu. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo zasadzić je wraz z dziećmi w dowolnym miejscu. Mile widziane będą również zdjęcia przedstawiające podjęcie przez Was inicjatywy. Znajdą się one na szkolnej stronie Facebook. Fotografie można przesyłać pod adres: sppel@jaroslaw.itl.pl

      • SZKOŁA Z PASJĄ

       12 kwietnia w naszej szkole był dniem pełnym emocji i wrażeń, bowiem odwiedzili nas niesamowici goście. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kolejnym już spotkaniu w ramach projektu „Szkoła z pasją”.Tym razem gwiazdą była Iga Klesyk - mistrzyni Polski w akrobatyce sportowej i artystycznej a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję, ponad 6 metrowej konstrukcji, zaprezentowała ekwilibrystykę powietrzną, czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole - kilka metrów nad ziemią. Wszyscy byli zachwyceni tym niesamowitym występem. Całe wydarzenie poprowadził Krystian Herba - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie, sześciokrotny rekordzista Guinnessa. Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, uczniowie mogli dowiedzieć się jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki. Celem spotkania było też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, do rozwijania swoich pasji oraz zachęcenie ich do wiary we własne możliwości. Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

       Przypominamy, że już jutro rozpoczynamy SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY.W piątek (22.03.) sprzedawać będziemy świąteczne ozdoby oraz palmy wielkanocne, które będzie można poświęcić w kościele w Niedzielę Palmową. Od poniedziałku do środy (25-27.03.) zapraszamy na kiermasz ozdób i słodkości wielkanocnych. Zachęcamy do zakupu wystawionych prac. Wśród nich znajduje się imponujące rękodzieło wykonane przez Aleksandrę z rodzicami, przedstawiające historię męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy!

      • Zajęcia z robotyki w klasach I-III

       Robotyka w naszej szkole wprowadza uczniów w świat nowoczesnych technologii i programowania poprzez budowanie i programowanie robotów. Uczniowie na zajęciach skupiają się na: budowaniu robotów – mają możliwość samodzielnego konstruowania robotów z różnych elementów, takich jak klocki LEGO Spike, to pozwala im na rozwijanie zdolności manualnych i przestrzennych, oraz programowaniu robotów – uczą się podstaw programowania, które są niezbędne do sterowania robotami. Tworzą proste algorytmy i skrypty, które pozwalają robotom wykonywać określone zadania. Uczniowie podczas zajęć uczą się współpracy, logicznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów.

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Godziny dzwonków
    Sobota 13.07.2024
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • liczba odwiedzin: 630757