Wiadomości

.............................................................................

  PASOWANIE NA UCZNIÓW

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły,
Być dobrym kolegą…”

8 października 2015r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. W tym szczególnym dniu w poczet braci szkolnej dołączyło 10 uczniów klasy pierwszej. W obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości, uczniowie po krótkiej części artystycznej złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zgodnie z tradycją szkoły, dużym ołówkiem zostali pasowani na uczniów. Aktu tego dokonał dyrektor szkoły Kazimierz Jakubowski. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz złożenie życzeń.

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w zakładce ,,Album fotograficzny"

 

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

         13 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej w Pełkiniach, w 15 rocznice Beatyfikacji Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego przez papieża Jana Pawła II w Warszawie, odbyła się uroczystość z okazji tejże rocznicyku czci Patrona.

         W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w z nauczycielami uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Pełkiniach w intencji Patrona. Następnie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona i zaprezentowano program artystyczny na temat zycia i działalności Michała Czartoryskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

MIKOŁAJKI

Uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj.

Fotograficzna relacja z wizyty znajduje się w Albumie 


 

ZAKOPANE - INWAŁD

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zakopanego i Inwałdu. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Gubałówki, Krupówek,wycieczkę górską Doliną Kościeliską do Jaskini Mroźnej, wyjazd do Inwałdu- pobyt w Parku Miniatur, wycieczka do MINI ZOO, seans filmowy 5D,zakwaterowanie w ośrodku w Murzasichlach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w górach.


 


 

BOŻE NARODZENIE

Dnia 22 grudnia 2010r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu uczniów kl. IV pt. „ Co kraj, to świąteczny obyczaj…”. W pierwszej części uczniowie przedstawili zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w dziesięciu krajach m. in. w Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii  itd.


 

Po prezentacji krajów uczniowie przedstawili inscenizację, której akcja odbywała się w polskiej rodzinie. Rodzina ta przygotowywała się do świąt, kiedy to w odwiedziny do jednego dziecka przyszła dziewczynka, która niewiele wiedziała o narodzeniu Jezusa Chrystusa i o zwyczajach świątecznych panujących w Polsce. W rozmowie dziewczynka ta poznała najważniejsze elementy świąt w Polsce. Apel uświetniony był kolędami przy akompaniamencie dwojga uczniów : Krystiana Prymona na akordeonie i Patrycji Półtorak na trąbce.


 

Akademia z Okazji Odzyskania Niepodległości

        W dniu 9 listopada 2010r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        Uczniowie przypomnieli wszystkie zrywy niepodległościowe Polaków w czasie trwania zaborów. Wspomnieniom historycznym towarzyszyły okolicznościowe scenki, wiersze i piosenki patriotyczne. 

        Na zakończenie akademii uczniowie w barwnych strojach ludowych do melodii z filmu "Pana Tadeusza" zatańczyli "Poloneza" 


 


 

Egzamin na koniec szóstej klasy


 

          W szkołach podstawowych czwartek 2010-04-08 był dniem wolnym od nauki, bo uczniowie szóstych klas pisali sprawdzian. Jest to pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Jak na nim wypadną szóstoklasiści, dowiemy się po sprawdzianie? Uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań zamkniętych i kilka otwartych. Musieli się też wykazać umiejętnością pisania wypracowań. Sport był tematem wiodącym tegorocznego sprawdzianu. Stopień trudności zadań uczniowie określili jako łatwy.


 


 


Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii a w Polsce.


 

        Dnia 22 grudnia 2009r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie związane ze Świętami Bożego Narodzenia, w którym udział wzięła prawie cała klasa IV, część uczniów z klas V-VI, oraz troje uczniów z klasy III-grając kolędy na dzwonkach.

        Występ składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie mówili o zwyczajach świątecznych panujących w Wielkiej Brytanii; śpiewali też piosenki świąteczne po angielsku. Natomiast w drugiej części uczniowie mówili o tradycjach świątecznych w Polsce.


 

        Po przedstawieniu z udziałem Pana Dyrektora odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach : "Halloween" na najładniejszy lampion z dyni oraz konkursie świątecznym na najładniejszą kartkę świąteczną z życzeniami po angielsku.


 

Oto lista nagrodzonych:


 

KONKURS HALLOWEEN kl. IV-VI                 


 

I miejsce - Anna Kozdroń, Karol Ciołek


 

II miejsce - Dominika Pelc,          Kacper Koryl


 

III miejsce - Alina Płonka


 

WYRÓŻNIENIA: Ola Kołodziej, Patrycja Krawiec, Marlena Babiarz, Kamil Płoszaj, Patryk Rydzik, Jakub Wilk, Dawid  Górski,


 


 

Konkurs "Kartka Świąteczna"kl. I-III


 

I miejsce - Agnieszka Kondratek, Szymon Orłowski, Michał Słoma


 

II miejsce - Martyna Kowalczyk, Paweł Paluch


 

III miejsce - Jakub Perykasz, Maciej Mulawka


 

WYRÓŻNIENIA: Patrycja Groch, Wiktoria Stańko, Maciej Piśko, Wiktoria Dulińska, Jakub Sidor


 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.


 Podsumowanie I etapu projektu.


          W dn. 18.12.2009r. w naszej szkole odbył się pokaz związany z zakończeniem I etapu projektu - "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy". Uczniowie kl. II którzy brali udział w projekcie z wychowawczynią zaprezentowali występ kukiełkowy pt. "W TĘ BETLEJEMSKĄ NOC". Przedstawienie zostało nagrodzone dużymi brawami zarówno ze strony przybyłych rodziców jak i ze strony pozostałych uczniów.


         Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym.


 


„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

     

           Z dniem 1 września 2009 r. nasza szkoła rozpoczęła realizację I etapu projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy,” który współfinansowany jest przez Unię Europejską, budżet państwa oraz grupę Edukacyjną MAC SA.
Koncepcja projektu opiera się na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest dostrzec te zdolności, rozwijać je i wspierać.
Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wspieranie rozwoju uczniów klas młodszych odbywać się będzie poprzez kształtowanie kluczowych kompetencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera- amerykańskiego psychologa.

Główne założenia teorii wielorakich.
Każdy człowiek posiada wszystkie typy inteligencji, w różnym stopniu rozwinięte.
Tworzą one indywidualny profil inteligencji, charakterystyczny dla danej osoby.
Profil inteligencji jest dynamiczny, zmienia się w trakcie rozwoju. Wszystkie inteligencje ze sobą współpracują. Każdą inteligencję można rozwijać w działaniu, właściwie organizując środowisko rozwoju człowieka.
W odniesieniu do dzieci wyróżnia się 8 inteligencji: językową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, muzyczną, przyrodniczą, ruchową, interpersonalną i intrapersonalną.
W ramach projektu nasza szkoła otrzymała nowoczesna pomoce dydaktyczne dla uczniów.
W sali lekcyjnej klasy II powstały Dziecięce Ośrodki Zainteresowań na bazie celowo dobranych środków dydaktycznych.
Praca z dziećmi prowadzona jest zarówno podczas obowiązkowych zajęć, jak i na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.
W czasie zajęć każdy uczeń rozwija swoje słabe strony poprzez własne zdolności, zamiłowania i predyspozycje. Efektem końcowym uczestnictwa dzieci w projekcie będzie pokaz ich umiejętności i osiągnięć zaprezentowany na forum publicznym.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym, z realizacji I etapu projektu prowadzonych przez Barbarę Lemiech.


 


 


 


 


 

Sukces w przełajach 


W dniu 23.10. 2009 r. w Kolbuszowej odbyły się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnych biegach przełajowych. Uczennica naszej szkoły Martyna Bojarska zajęła I miejsce w biegu na 500 metrów.


 


 


 


 


Dzień patrona Szkoły
W dniu 15.06.2008 r uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć swojego patrona Błogosławionego Ojca Michała Czartoryskiego prezentując występ artystyczny dla rodziców i mieszkańców Pełkiń. Występ był równocześnie podsumowaniem pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły w roku 2007/2008. Zdjęcia z tego barwnego widowiska można znaleźć w zakładce ,,Album fotograficzny"


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
    Pełkinie 198
    37-511 Wólka Pełkińska
  • 16 621 26 08

Galeria zdjęć