Wiadomości

.............................................................................

  PASOWANIE NA UCZNIÓW

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły,
Być dobrym kolegą…”

 8 października 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. W tym szczególnym dniu w poczet braci szkolnej dołączyło 10 uczniów klasy pierwszej. W obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości, uczniowie, po krótkiej części artystycznej, złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zgodnie z tradycją szkoły, dużym ołówkiem zostali pasowani na uczniów. Aktu tego dokonał dyrektor szkoły Kazimierz Jakubowski. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz złożenie życzeń.

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w zakładce: ,,Album fotograficzny"

 

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

         13 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Pełkiniach, w 15. rocznicę Beatyfikacji błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego przez papieża Jana Pawła II w Warszawie, odbyła się uroczystość z okazji tejże rocznicy ku czci Patrona.

         W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Pełkiniach w intencji Patrona. Następnie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona i zaprezentowali program artystyczny na temat życia i działalności Michała Czartoryskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

MIKOŁAJKI

Uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj.

Fotograficzna relacja z wizyty znajduje się w Albumie 


 

ZAKOPANE - INWAŁD

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zakopanego i Inwałdu. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Gubałówki, Krupówek,wycieczkę górską Doliną Kościeliską do Jaskini Mroźnej, wyjazd do Inwałdu: pobyt w Parku Miniatur, wycieczka do MINI ZOO, seans filmowy 5D, zakwaterowanie w ośrodku w Murzasichlach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w górach.


 


 

BOŻE NARODZENIE

Dnia 22 grudnia 2010 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu uczniów kl. IV pt. „ Co kraj, to świąteczny obyczaj…”. W pierwszej części uczniowie przedstawili zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w dziesięciu krajach,  m. in. w Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii  itd.

Po prezentacji krajów uczniowie przedstawili inscenizację, której akcjarozgrywała  się w polskiej rodzinie. Rodzina ta przygotowywała się do świąt, kiedy to w odwiedziny do jednego dziecka przyszła dziewczynka, która niewiele wiedziała o narodzeniu Jezusa Chrystusa i o zwyczajach świątecznych panujących w Polsce. Podczas rozmów dziewczynka ta poznała najważniejsze elementy świąt w Polsce. Apel uświetniony został kolędami przy akompaniamencie dwojga uczniów : Krystiana Prymona na akordeonie i Patrycji Półtorak na trąbce.


 

Akademia z Okazji Odzyskania Niepodległości

        W dniu 9 listopada 2010 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        Uczniowie przypomnieli wszystkie zrywy niepodległościowe Polaków w czasie trwania zaborów. Wspomnieniom historycznym towarzyszyły okolicznościowe scenki, wiersze i piosenki patriotyczne. 

        Na zakończenie akademii uczniowie w barwnych strojach ludowych, do melodii z filmu "Pana Tadeusza", zatańczyli "Poloneza". 


 


 

Egzamin na koniec szóstej klasy


 

          W szkołach podstawowych czwartek 2010-04-08 był dniem wolnym od nauki, ponieważ uczniowie szóstych klas pisali sprawdzian. Jest to pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Jak na nim wypadną szóstoklasiści, dowiemy się po sprawdzianie? Uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań zamkniętych i kilka otwartych. Musieli się też wykazać umiejętnością pisania wypracowań. Sport był tematem wiodącym na tegorocznym sprawdzianie. Stopień trudności zadań uczniowie określili jako łatwy.


 


 


Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i w Polsce.


 

        Dnia 22 grudnia 2009 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie związane ze Świętami Bożego Narodzenia, w którym udział wzięła prawie cała klasa IV, część uczniów z klas V-VI oraz troje uczniów z klasy III, grając kolędy na dzwonkach.

        Występ składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie opowiadali o zwyczajach świątecznych panujących w Wielkiej Brytanii; śpiewali też piosenki świąteczne po angielsku. Natomiast w drugiej części uczniowie mówili o tradycjach świątecznych w Polsce.

        Po przedstawieniu z udziałem Pana Dyrektora odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach : "Halloween": na najładniejszy lampion z dyni oraz konkursie świątecznym na najładniejszą kartkę świąteczną z życzeniami po angielsku.


 

Oto lista nagrodzonych:


 

KONKURS HALLOWEEN kl. IV-VI                 


 

I miejsce - Anna Kozdroń, Karol Ciołek


 

II miejsce - Dominika Pelc, Kacper Koryl


 

III miejsce - Alina Płonka


 

WYRÓŻNIENIA: Ola Kołodziej, Patrycja Krawiec, Marlena Babiarz, Kamil Płoszaj, Patryk Rydzik, Jakub Wilk, Dawid  Górski,


 


 

Konkurs: "Kartka Świąteczna" kl. I-III


 

I miejsce - Agnieszka Kondratek, Szymon Orłowski, Michał Słoma


 

II miejsce - Martyna Kowalczyk, Paweł Paluch


 

III miejsce - Jakub Perykasz, Maciej Mulawka


 

WYRÓŻNIENIA: Patrycja Groch, Wiktoria Stańko, Maciej Piśko, Wiktoria Dulińska, Jakub Sidor


 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.


 Podsumowanie I etapu projektu.


          W dn. 18.12.2009 r. w naszej szkole odbył się pokaz związany z zakończeniem I etapu projektu : "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy". Uczniowie kl. II, którzy brali udział w projekcie, wraz z wychowawczynią zaprezentowali występ kukiełkowy pt.: "W TĘ BETLEJEMSKĄ NOC". Przedstawienie zostało nagrodzone dużymi brawami zarówno ze strony przybyłych rodziców jak i ze strony pozostałych uczniów.


         Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym.


 


„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

     

           Z dniem 1 września 2009 r. nasza szkoła rozpoczęła realizację I etapu projektu: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”,  który współfinansowany jest przez Unię Europejską, budżet państwa oraz grupę Edukacyjną MAC SA.
Koncepcja projektu opiera się na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest dostrzec te zdolności, rozwijać je i wspierać.
Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wspieranie rozwoju uczniów klas młodszych odbywać się będzie poprzez kształtowanie kluczowych kompetencji w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera- amerykańskiego psychologa.

Główne założenia teorii wielorakich:
Każdy człowiek posiada wszystkie typy inteligencji, w różnym stopniu rozwinięte.
Tworzą one indywidualny profil inteligencji, charakterystyczny dla danej osoby.
Profil inteligencji jest dynamiczny, zmienia się w trakcie rozwoju. Wszystkie inteligencje ze sobą współpracują. Każdą inteligencję można rozwijać w działaniu, właściwie organizując środowisko rozwoju człowieka.
W odniesieniu do dzieci wyróżnia się 8 inteligencji: językową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, muzyczną, przyrodniczą, ruchową, interpersonalną i intrapersonalną.
W ramach projektu nasza szkoła otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne dla uczniów.
W sali lekcyjnej klasy II powstały Dziecięce Ośrodki Zainteresowań na bazie celowo dobranych środków dydaktycznych.
Praca z dziećmi prowadzona jest zarówno podczas obowiązkowych zajęć, jak i na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.
W czasie zajęć każdy uczeń rozwija swoje słabe strony poprzez własne zdolności, zamiłowania i predyspozycje. Efektem końcowym uczestnictwa dzieci w projekcie będzie pokaz ich umiejętności i osiągnięć zaprezentowany na forum publicznym.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, zamieszczonych w albumie fotograficznym, z realizacji I etapu projektu prowadzonego przez Barbarę Lemiech.


 


 


 


 


 

Sukces w przełajach 


W dniu 23.10. 2009 r. w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnych biegach przełajowych. Uczennica naszej szkoły Martyna Bojarska zajęła I miejsce w biegu na 500 metrów.


 


 


 


 


Dzień patrona Szkoły
W dniu 15.06.2008 r. uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć swojego patrona, błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego, prezentując występ artystyczny dla rodziców i mieszkańców Pełkiń. Występ był równocześnie podsumowaniem pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły w roku 2007/2008. Zdjęcia z tego barwnego widowiska można znaleźć w zakładce: ,,Album fotograficzny"


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach
    Pełkinie 198
    37-511 Wólka Pełkińska
  • 16 621 26 08

Galeria zdjęć