• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY OC- ODKRYWCY

WYCHOWAWCA MGR  AGATA FUDALI

Grupa Odkrywców to grupa dzieci 6-cio letnich, liczy 19 dzieci w tym 10 dziewczynek i 9 chłopców. Prowadzimy proces edukacji w oparciu o pakiet wydawnictwa MAC ,,Olek i Ada”. Obudowa metodyczna pakietu została przygotowana w oparciu o zróżnicowane formy pracy i sprawdzone metody z naciskiem na kształtowanie i doskonalenie u dzieci sprawności manualnej, percepcji wzrokowej, koncentracji, logicznego myślenia oraz inteligencji emocjonalnej. W ramach zajęć dydaktycznych realizujemy innowacje pedagogiczne:
            1. ,,Nietypowe święta w przedszkolu - badam, poznaję, doświadczam”,
            2. ,,Multisensoryczne poznawanie literek”.
            Dodatkowo grupa realizuje program własny w oparciu o metodę prof. Marty Bogdanowicz Metodę Dobrego Startu (MDS), gdzie dzieci poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę uczą się symboli graficznych, wzorów litero podobnych, liter, cyfr, znaków matematycznych, czytania. Dzięki wykorzystaniu wymienionych metod udaje się stworzyć dogodne warunki do rozwoju każdego dziecka, pozwalając mu rozwijać indywidualne zdolności i zainteresowania. Najlepiej określił to Janusz Korczak ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.