• Wizyta pracowników Oddziału Celno-Skarbowego w Budomierzu

• 14.02.2024 r. gościliśmy pracowników Oddziału Celno-Skarbowego w Budomierzu – Pana Pawła Gontarza, Tomasza Śmieciuch i Panią Jolantę Peszko-Bańbor. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz zobaczyć różne przybory, które służą pomocą w wykonywaniu obowiązków celnych. Wielką atrakcją był pies służbowy ,,Rico’’, który pokazywał nietuzinkowe zdolności węchowe i tropiące oraz bardzo chętnie bawił się z dziećmi.

• SZKOLNE ZAWODY STRZELECKIE

• W zawodach na strzelnicy multimedialnej wzięli udział uczniowie klas IV - VIII.

Uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami oraz właściwą postawą strzelecką.

I miejsce – Fiałek Anna

II miejsce – Sławińska Nikola

III miejsce – Czerniakowski Damian

Organizatorzy: Trynieckie Centrum Kultury, Brać Strzelecka z Tryńczy, ZSP Pełkinie

• Wizyta Seniorów z Domu Dziennej Pomocy

• W minioną środę tj. 24 stycznia 2024 r. w progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bł. O. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach pan dyrektor Leszek Szczybyło przywitał niecodziennych gości - seniorów z Domu Dziennej Pomocy przy „Przystani nad Sanem” z Fundacji Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II WZRASTANIE w Jarosławiu. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy pani Marii Kosteczko upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie klas I-III „Kolędnicy z Pełkiń” zaprezentowali „Jasełka”, a przedszkolaki z grup „Tropiciele”, „Bystrzaki” i „Odkrywcy” przepięknie zaśpiewali dla seniorów piosenki oraz złożyli z serc płynące życzenia. Seniorzy nie ukrywali łez i ze wzruszeniem wynagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Po uczcie dla ducha nastąpił czas dla podniebienia oraz grę w szachy, warcaby i rozmowy pokoleń. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze i dostarczyło wielu niezapomnianych, pozytywnych wrażeń zarówno gościom, jak i gospodarzom.