• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

• Drodzy uczniowie życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
              Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

• Wycieczka przedszkolaków do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej!

• W dniu 22.06.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do „Kresowej Osady” w Baszni Dolnej. Największymi atrakcjami były warsztaty garncarskie, kulinarne oraz lekcja muzealna.Przedszkolaki podczas warsztatów garncarskich mogły podziwiać produkcję glinianego wazonu. Następnie samodzielnie wykonały figurki z gliny. Mali artyści stworzyli piękne rzeźby, wśród nich znalazły się dinozaury, żabki, motylki, pieski, kotki, ślimaki, a nawet basen z kulkami. Na warsztatach kulinarnych przedszkolaki dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne do wyrobienia ciasta piernikowego, samodzielnie tworzyły przepis, formowały ciasto oraz wykrawały różne ciekawe kształty. Efekt końcowy wyszedł pachnąco i pysznie. Dużo wrażeń i emocji dostarczyła zabawa na dmuchańcach. Radości nie było końca. Nasze przedszkolaki nie tylko świetnie i aktywnie spędziły czas, ale także poprzez lekcję muzealną poznały historię wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Nauka przez zabawę i przy okazji zwiedzanie tematycznej wioski była idealnym sposobem dla dzieci na polisensoryczne poznanie dawnych zawodów, tradycji oraz zwyczajów, które niegdyś towarzyszyły Polakom na Kresach Wschodnich.  Na zakończenie intensywnego dnia dzieci udały się na pyszne naleśniki z owocami i bitą śmietaną. O niesamowitych wrażeniach, które przedszkolaki doświadczyły podczas wycieczki, będą przypominać pamiątki zakupione w Kresowej Osadzie.

• Święto Patrona Szkoły

• W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyły się obchody Święta Patrona - bł. o. Michała Czartoryskiego. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez uczniów kwiatów pod muralem, upamiętniającym Patrona Szkoły. Następnie społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym, w korowodzie, udała się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił dominikanin o. Jacek  z klasztoru oo. dominikanów w Jarosławiu. Kolejna część obchodów odbyła się już w szkolnej sali, na której zgromadzili się rodzice, uczniowie, nauczyciele, księża oraz zaproszony gość – o. Jacek. Wszystkich uczestników serdecznie powitał Dyrektor szkoły Pan Leszek Szczybyło oraz nakreślił historię nadania szkole imienia bł. o. Michała Czartoryskiego. W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili część artystyczną poświęconą Patronowi, na którą złożyła się prezentacja życia i działalności Patrona, scenki z życia Patrona, okolicznościowe wiersze i piosenki.
              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Patrona.

• Dzień Dziecka!

• Niezwykły i niezapomniany Dzień Dziecka!

Dni 31 maja oraz 1 czerwca upłynęły w naszej szkole w fantastycznej i niecodziennej atmosferze. Wypełnione zostały wieloma atrakcjami i zabawami przeznaczonymi dla dzieci po to, by wywołać na ich twarzach uśmiech, a w sercach radość.Dzieci mogły się bawić na dmuchanych zjeżdżalniach lub pod kierunkiem animatora. Mogły wziąć udział w różnych zawodach sportowych oraz zabawnych konkursach. Mogły też zamienić się w   skarbów lub fotografa albo przebrać się za ulubioną postać i zrobić sobie zdjęcie w kąciku fotograficznym. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie dmuchanych balonów i zbieranie na nich autografów czy rysunków, a także malowanie kolorowanek relaksacyjnych. Podsumowaniem pierwszego dnia zabaw była ,,kąpiel w pianie”, która przerodziła się w euforię radości i szczęścia wszystkich dzieci.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie upominek.

Atrakcję drugiego dnia stanowił kulinarny pokaz z wykorzystaniem owoców, głównie cytrusowych. ,,Tajemnicza” Pani Renata zaprezentowała niezwykłe, owocowe arcydzieła sztuki. Wśród nich znalazły się: grejpfrutowo-cytrynowo-pomarańczowy paw, lalka z arbuza, delfiny z bananów, pingwiny z bakłażanów, jeże z winogron, łabędzie z ananasów, płaskorzeźby i napisy na arbuzie, truskawki jako biedronki i wiele, wiele innych. Nie tylko można było podziwiać owe ,,dzieła sztuki”, ale także je degustować. Owoce szczególnie wszystkim smakowały, gdy zostały polane gorącą czekoladą.

Pomiędzy zabawami i konkursami można było chwilę odpocząć w ,,kąciku gastronomicznym”, w którym szefowie kuchni serwowali wszystkim kiełbasę z grilla, watę cukrową, popcorn i herbatę.

Nasze dzieci, to nasz największy skarb! Ich szczęście, to nasz sukces! Dlatego za te dni pełne wrażeń i radości dziękujemy bardzo głównemu sponsorowi Dnia Dziecka, czyli Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pełkiniach. Dziękujemy bardzo firmie Sibelco Green Solutions, którą reprezentowały Pani Dominika Tkocz oraz Pani Dorota Boruta, za ufundowanie upominków dla każdego dziecka.

Dziękujemy bardzo Pani Renacie za ufundowanie i wykonanie przepysznych łakoci i arcydzieł kulinarnych z owoców.

Dziękujemy bardzo Panu Leszkowi Siuście za upieczenie pysznych kiełbasek na grillu.

Zapraszamy bardzo do obejrzenia relacji fotograficznej

z obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.