• Konkurs „Mistrz Ortografii”

• Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole przeprowadzony został konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4 – 8.

Język polski jest jednym z najważniejszych elementów, który łączy nas Polaków, a dbałość o piękno ojczystego języka, o staranną wymowę i poprawną pisownię jest przejawem patriotyzmu.

W grupie młodszej (klasy 4-5) zwyciężyli:

Anastazja Żak – zdobyła I miejsce i zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii

Hubert Wawro – II miejsce

Milena Michno – III miejsce.

W grupie starszej (klasy 6-8) zwyciężyły:

Karolina Bała - I miejsce i tytuł Szkolny Mistrz Ortografii

Anna Fiałek – II miejsce

Maja Michno – III miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA

• Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się dnia 24 listopada 2022 r. Szczegóły na plakacie.

• WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o groby żołnierzy walczących podczas I Wojny Światowej, oraz groby jeńców radzieckich zamordowanych podczas II Wojny Światowej w obozach Pełkinie i Wólka Pełkińska.

• SPOTKANIE Z POLICJĄ

• W dniu 28.10.2022r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z Policją. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom między innymi jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Mundurowi przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

• TURNIEJ BADMINTONA

• W piątek 21.10.2022r. na hali sportowej w Muninie odbył się turniej badmintona o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jarosław Elżbiety Grunt. W turnieju zaprezentowało się ponad dwadzieścia zespołów z powiatów: jarosławskiego (wszystkie szkoły z gminy Jarosław) przeworskiego i lubaczowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Wiktoria Grunt, Klaudia Sidor, Kinga Smyk, Kacper Grunt, Wojciech Dudek oraz Dawid Dyjor.Gratulacje i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z badmintonem!

• PIERWSZA POMOC

• W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszej szkoły odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole.