• DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

            • Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano niespodzianki. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła indywidualnie. Wszystkim Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

            • Wycieczka do Przemyśla!

            •   28 września klasy IV-VI uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla.

               Po Przemyślu oprowadzała uczniów pani przewodnik, opowiadając ciekawe historie związane z dziejami  miasta.

                 Oprócz tychże informacji uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki miasta.  Zwiedzili archikatedry: rzymsko-katolicką i grecko-katolicką, kościoły: św. Marii Magdaleny i klasztor oo. franciszkanów oraz oo. franciszkanów reformatów, dworzec kolejowy, wieżę zegarową – Muzeum dzwonów i fajek, wzgórze zamkowe, Kopiec Tatarski, a z niego Fort VII, Most Bramę Przemyską, pomnik-ławeczkę Józefa Szwejka, rynek i otaczające go stare kamienice. Zobaczyli również dwa  murale. Jeden - przy Rybim Placu, przedstawiający chłopca z rybą na tle dawnej synagogi i drugi - prezentujący widok na miasto od strony Sanu z przełomu  XVI/XVII w. przy ul. Serbańskiej.

               Po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta utrudzeni i głodni wycieczkowicze zatrzymali się w restauracji, by odpocząć i zjeść wybrany przez siebie posiłek: pizzę lub kebeb.

               Pełni emocji, wrażeń i wspomnień, z uśmiechniętymi buźkami wrócili do domów, by podzielić się informacjami i zdjęciami z wycieczki z bliskimi.

               Pogoda, jak zwykle, wygrana na loterii.!!! Słońce, słońce i jeszcze raz słońce !!!!!!!

               

            • SPRZĄTANIE ŚWIATA!

            • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" i usunęli śmieci zalegające w okolicy. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od zbierania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

            • WRĘCZENIE NAGRÓD DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

            • Dzisiaj  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pełkiniach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla najlepszych uczniów  naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Pani Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt wraz z Dyrektorem ZEAS-u  Edwardem Pączką wręczyli uczniom nagrody, natomiast rodzice otrzymali  listy gratulacyjne.

              Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • DZIEŃ SPORTU I REKREACJI!

            • Już kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w szkolnej akcji ,,Dnia Sportu i Rekreacji”. Ten dzień miał na celu propagowanie różnych dyscyplin sportowych oraz prowadzenia aktywnego trybu życia.

              Pan Dyrektor, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły przygotowali dla uczniów szereg ciekawych propozycji.

              Sportową rywalizację i zmagania uczestników rozpoczął VII Bieg Uliczny. Udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich klas.

              Wyniki przedstawiają się następująco:

              Kategoria A: klasy – I, II, III:

              1. miejsce - Mikołaj Barczyński

              2. miejsce – Alicja Fiałek

              3. miejsce – Aleksandra Wawro

              Kategoria B: klasy – IV, V:

              1. miejsce – Milena Michno

              2. miejsce – Alan Mazur

              3. miejsce – Nikola Ciechanowska

              Kategoria C: klasy – VI, VII, VIII:

              1. miejsce – Dawid Dyjor

              2. miejsce – Milena Kołodziej

              3. miejsce – Damian Czerniakowski

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

              W dalszej części odbyły się międzyklasowe konkurencje w przeciąganiu liny, wyścig w workach, ,,zbijak nogą”, tor przeszkód. W tych konkurencjach wyniki przedstawiają się następująco:

              Klasy - I, II, III:

              1. miejsce – klasa III

              2. miejsce – klasa II

              3. miejsce – klasa I

              Klasy – IV, V, VI

              1. miejsce – klasa VI

              2. miejsce – klasa V

              3. miejsce – klasa IV

              Klasy – VII, VIII

              1. miejsce – klasa VIII

              2. miejsce – klasa VII

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

              Dla amatorów jednośladów został przygotowany tor przeszkód, na którym popisywali się swymi akrobatycznymi umiejętnościami.

              Do miłośników sportu i wiedzy był skierowany Teleturniej Wiedzy ,,Familiada”, w którym uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i błyskotliwością.

              W oddziałach przedszkolnych odbył się ,,Dzień Kropki”, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy.

              Wszyscy mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, które sprawiły wiele radości dzieciom młodszym i starszym.

              Uczestnikom ,,Dnia Sportu i Rekreacji” cały czas towarzyszyła wspaniała, rytmiczna muzyka. Szkolni kucharze serwowali kiełbaski z grilla oraz gorącą herbatę.

              Na zakończenie pan Dyrektor wręczył uczestnikom i zwycięzcom sportowych rozgrywek w poszczególnych kategoriach pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe medale.

              Jak na prawdziwych sportowców przystało, nikt nie przestraszył się trochę pochmurnej i deszczowej aury. Wszyscy się świetnie bawili, a rywalizacja była zacięta, o czym się można przekonać, oglądając galerię zdjęć na szkolnym Facebooku. Zachęcamy!

            • Tworzymy Kodeks Przedszkolaka!

            • Każdy przedszkolak wie, że aby było miło i wesoło należy przestrzegać pewnych zasad. Przedszkolaki z grupy OC wraz z paniami omówiły reguły, których trzeba przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu. Dzieci zgodziły się na wszystkie zasady i tak powstał Kodeks Przedszkolaka. Na koniec każdy odcisnął swoją rączkę jako znak akceptacji 😊

            • Narodowe czytanie

            •   Narodowe Czytanie – polska akcja społeczna, propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Została zapoczątkowana w 2012 roku. Akcję zapoczątkowano w 2012 roku z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w ,,Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie. Akcję zorganizował prezydent Polski Bronisław Komorowski, a pomysłodawcą była Agnieszka Celeda, dyrektor Biura Kultura – wcześniej m.in. wicedyrektor TVP Kultura.

                Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale by stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.

                Publiczne czytanie ,,Pana Tadeusza” odbyło się 8 września 2012 r. w dziesiątkach miejscowości z udziałem rzesz słuchaczy. Warszawskie oficjalne czytanie epopei narodowej miało miejsce w Ogrodzie Saskim.

               

                Nasza szkoła  również przyłączyła się do  11.  edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

              W dniach od 5 do 9 września poszczególne klasy czytały na lekcjach języka polskiego różne ballady Adama Mickiewicza:

              klasa I, II, III, IV – balladę ,,Powrót taty”;

              klasa V – balladę ,,Pani Twardowska”;

              Klasa VI, VII – balladę ,,Świtezianka”;

              Klasa VIII – balladę ,,Lilije” i ,,Świteź”.