• Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy

• Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w naszej szkole w dniach 17-20 grudnia. Uzyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację ucznia naszej szkoły Kacpra Sidora. Serdecznie zapraszamy :-)

• W krainie fantasy

• 7 grudnia uczniowie klas IV-VI wybrali się na spektakl pt.: ,,W krainie fantasy” oparty na powieści J. R. R. Tolkiena  ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”.  Sztuka została przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie zostało zrealizowane z niezwykłą starannością. Aktorzy z oddaniem wcielili się w swoje role, a ich gra okazała się ekscytująca. Ogromne wrażenie wywarły kostiumy bohaterów, efekty specjalne, a także odpowiednio dopasowana  muzyka i światło. Warto było obejrzeć ten spektakl, który dostarczył uczniom wielu wrażeń i przeżyć. Była to wspaniała i pouczająca lekcja o walce dobra ze złem i przyjaźni. W głębi duszy każdy z nas jest hobbitem!

• Wizyta Świętego Mikołaja

• W tej przepięknej zimowej scenerii, do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pełkiniach zawitał długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Tego roku atmosfera podekscytowania i wielkiej radości trwała aż dwa dni, bowiem już 5 grudnia Mikołaj przybył w progi naszej szkoły aby obdarować uczniów, a także nauczycieli, klas od I –VIII, natomiast 6 grudnia odwiedził przedszkole. Zarówno uczniowie starszych klas jak i przedszkolaki , w pięknie przystrojonej sali, gorąco przywitali wspaniałego Gościa, który tryskał energią i humorem. Dzieci promieniały szczęściem, gdy otrzymały cudnie zapakowane prezenty. To był moment, w którym każde dziecko poczuło się wyjątkowe i docenione za swoje wysiłki i codzienną pracę. Po wspólnym spotkaniu Święty Mikołaj odwiedził wszystkie grupy przedszkolne w ich własnych salach zajęciowych, znowu zostawiając podarunki. Nie tylko przedszkolaki otrzymały nowe zabawki do swoich oddziałów, ale także wszyscy uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej, bowiem Mikołaj dotarł i tam. Nasz Święty nie zapomniał również o osobach, które mają wielkie i szlachetne serca i dzielą się swoją dobrocią z innymi . Złożył wizytę wszystkim, którzy współpracują ze społecznością szkolną, a także osobom starszym i samotnym. Z pełnym sercem i workiem pełnym prezentów rozwoził uśmiech, radość i szczęście. To niezapomniane wydarzenie rozpaliło serca wszystkich uczniów, nauczycieli i mieszkańców Pełkiń.