• WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

• W dniach 26 – 27 października 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili Jaskinię Raj , jedną z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich. Wszystkich zachwyciła przepiękna szata naciekowa ze skupiskami stalaktytów. Następnie pod okiem pani przewodnik zwiedzili Zamek Królewski w Chęcinach - średniowieczną warownię, która została wybudowana na początku XIV w. Uczniowie mogli podziwiać panoramę okolicy z wież widokowych .Drugi dzień rozpoczął się od pieszej wyprawy na Gołoborze i Święty Krzyż, gdzie znajduje się BAZYLIKA MNIEJSZA PW. TRÓJCY ŚWIĘTEJ I SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO.

Ostatnim punkiem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór , rezydencji pałacowej powstałej w latach 1621–1644 otoczonej fortyfikacjami bastionowymi położonej w miejscowości Ujazd. Wszyscy trochę zmęczeni, ale w doskonałych humorach bezpiecznie wrócili do domu.

• Święto Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, stał się okazją, by podziękować naszym Kochanym Nauczycielom za przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy, za wkład w wychowanie kolejnych pokoleń oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną, trudną pracę, by uczniowie mogli mieć zapewnione jak najlepsze warunki do nauki. Ten dzień stał się dniem radości, życzeń, kwiatów i okolicznościowych upominków. Formą podziękowania dla pedagogów i pracowników szkoły był również towarzyszący uroczystości występ artystyczny. Uczniowie klasy szóstej i siódmej pragnęli wyrazić w imieniu całej społeczności szkolnej uczniowską wdzięczność, przygotowując okolicznościową akademię, na którą złożyły się wiersze, piosenki oraz inscenizacja. Dzisiaj wszystkie dzieci i młodzież mogą zdobywać wiedzę w szkole, ale nie zawsze tak bywało. Dlatego inscenizacja pt.: ,,Nawojka" przypomniała wszystkim dawne czasy, gdy dziewczęta nie mogły studiować. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękujemy za pracę oraz życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów!

• POMOC DLA KACPRA!!!

• SZANOWNI PAŃSTWO!

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ULEGŁ POWAŻNEMU WYPADKOWI I OBECNIE WYMAGA KOSZTOWNEJ REHABILITACJI.  ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH PAŃSTWA O WIELKICH , GORĄCYCH I SZLECHETMYCH SERCACH O WSPARCIE FINANSOWE.

PODARUJMY KACPROWI ZDROWIE!!!

• STYPENDIA NAUKOWE

• Pani Wójt Elżbieta Grunt oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pan Edward Pączka wręczyli stypendia naukowe najlepszym uczniom naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!