Ogłoszenie

Szanowni Mieszkańcy Pełkiń, Absolwenci, Sympatycy Szkoły Podstawowej w Pełkiniach im. bł. ojca Michała Czartoryskiego.

Rok 2018 jest wyjątkowy dla naszej szkoły, ponieważ w tym roku przypada 140. rocznica istnienia szkoły w Pełkiniach. Główne obchody jubileuszowe planujemy na jesień ( październik lub listopad).

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale zarazem obowiązek pokazania dokonań i sukcesów ludzi związanych ze szkolnictwem w Pełkiniach .

Mamy obowiązek zebrania i przekazania historii 140 lat szkoły w Pełkiniach  dla następnych pokoleń.

Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, jak wielka odpowiedzialność i ogrom pracy spoczywa na barkach uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i dyrektora szkoły.

Oprócz różnych elementów obchodów jubileuszowych  chcemy pokazać historię naszej szkoły w postaci  wystaw, pokazów, ekspozycji i publikacji.

Zwracam się do Państwa  z uprzejmą prośbą o przekazanie do szkoły rzeczy związanych z historią szkoły w Pełkiniach. Mogą to być zdjęcia, tarcze szkolne, mundurki szkolne, notatki o szkole, świadectwa – słowem wszystko, co przyczyni się do pokazania historii szkolnictwa w Pełkiniach. Każdy drobiazg jest dla nas bezcenny. Postaramy się wszystko wykorzystać do obchodów jubileuszu naszej szkoły. Każdą rzecz, w  nienaruszonym stanie, zwrócimy Państwu.

Jeżeli Państwo chcielibyście opowiedzieć jakąś niezapisaną  historię o szkolnictwie w Pełkiniach, to także bardzo serdecznie zapraszam do szkoły.

Wszystkie rzeczy  proszę przynosić do sekretariatu lub do dyrektora Szkoły Podstawowej w  Pełkiniach.

Liczę na Państwa pomoc.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach