• Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!
            • Jak zapobiegać pożarom? Turniej wiedzy pożarniczej!

            • Jak zapobiegać pożarom?  Oni to wiedzą!

              ,,Młodzi zapobiegają pożarom’’ – pod takim hasłem 27.03.2018 r. w Urzędzie Gminy  w Jarosławiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Głównym celem turnieju jest mobilizowanie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa oraz wyłonienie reprezentantów na turniej powiatowy. 

              Uczniowie naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych:                               

                  I – uczniowie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń i Dawid Krawiec                                                                            

               II – uczniowie kl. VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka

              Nasi ,,młodzi strażacy” wykazali się bardzo dużą wiedzą i znaleźli się w ścisłej czołówce zdobywając I i II miejsca w Gminie:

              I miejsce w grupie kl. IV-VI  Dawid Krawiec

              II miejsce w grupie kl. IV-VI Mikołaj Krzeptoń

              II miejsce ex aequo w grupie kl.VII-IIIG Natalia Krzywańska i Amelia Sroka                            
               
              Wszyscy laureaci otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zdobywca I miejsca Dawid Krawiec będzie reprezentował Gminę na szczeblu powiatowym.   Laureatom gratulujemy sukcesu i wiedzy, a Dawidowi życzymy  powodzenia w powiecie.                       

               

          • Pierwszy Dzień Wiosny
            • Pierwszy Dzień Wiosny

            • Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jest bardzo wyczekiwana przez wszystkich uczniów naszej szkoły. 21 marca odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. Uczennice z klas VII, IIg i IIIg zaprezentowały wiosenny pokaz mody. Klasy I-III brały udział w  grach i zabawach oraz ogladały bajkę. Uczniowie klasy IV brali udzial w konkursie plastycznym pt" Wiosna". Na koniec "Dnia Wiosny" klasy V-IIIg rywalizowały w rozgrywkach sportowych.  

          • Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej
            • Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej

            • Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskiej byla organizatorem Konkursu Pieśni Religijnej i Oazowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jarosław. Podczas prezentacji na scenie wystąpiło ponad 30 uczestników z sześciu szkół (Makowisko, Morawsko, Munina, Pełkinie, Surochów i Wólka Pełkińska). Większość występów to popisy solowe, ale był tez duety i zespół. Jury konkursu w składzie: Dorota Machała, Julia Pawlust i Piotr Polański (pedagodzy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) nie miało łatwego zadania. Ostatecznie nagrody za pierwsze trzy miejsca trafiły do:

              I miejsce  –  Wiktoria Bieniek  (SP Munina)

              II miejsce  – Nina Dziedzic (SP Wólka Pełkińska)

              III miejsce  –  Anna Fiałek (SP Pełkinie)

               

          • BALLADY I ROMANSE
            • BALLADY I ROMANSE

            • Kobieta i miłość – „Ballady i romanse” 

              11 marca w Domu Kultury w Pełkiniach odbył się spektakl pt: „Kobieta i miłość - Ballady i romanse" Adama Mickiewicza”. Został on zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu wzięło udział 24 uczniów Szkolnej Grupy Teatralnej. Byli to: Aleksander Bała, Rafał Bartnik, Wiktoria Dulińska, Kamila Majdan, Wiktoria Matwij, Wiktoria Pawełek, Emiliana Kąkała, Karol Środek, Sławomir Załucki, Amelia Kołodziej, Karolina Fila, Arkadiusz Siedlarz, Sebastian Siedlarz, Sebastian Groch, Kamila Siuśta, Krzysztof Janas, Bartosz Dziubański, Amelia Sroka, Piotr Środek, Szymon Półtorak, Dawid Stęchły, Natalia Krzywańska, Karol Kajder, Michał Duliński. Są to uczniowie klas: 7, 2G i 3G Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach.

              Organizatorami widowiska byli: mgr Anna Sołtys, mgr Katarzyna Nycz, mgr Ryszard Wróbel. W spektaklu nie zabrakło momentów grozy, ale i też zabawnych chwil. Dekoracje, efekty specjalne i gra świateł oddały przekazywane przez aktorów emocje. Widowisko uatrakcyjniły krótkie filmiki i obrazy wyświetlane w prezentacji multimedialnej. Widowni najbardziej spodobała się scena walca wiedeńskiego w wykonaniu Amelii Kołodziej i Sebastiana Grocha w balladzie „Rybka”. Prowadzącymi  przedstawienie  byli: Kamila Majdan i Aleksander Bała.

              Na scenie wystawiono 6 ballad: „Powrót taty”, „Rybka”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”, „Romantyczność” i „Lilije”. Niektóre z nich są bardziej znane np. ze szkoły, inne mniej. Ballada „Rybka” przedstawia historię Krysi porzuconej przez Pana. Krysia z rozpaczy utopiła  się, pozostawiając dziecko. Zaopiekował się nim sługa, a Krysia jako nimfa wodna wypływała z jeziora, aby karmić niemowlę. Na końcu zemściła się na Panu i jego żonie, topiąc ich w jeziorze.

              Najwięcej grozy wywołała ballada „Lilije”. Pojawia się w niej duch zabitego przez żonę męża. Duch straszył morderczynię i nie dopuścił do jej ślubu z jednym z braci. Najzabawniejsza była oczywiście ballada „Pani Twardowska”, w której kobieta przegoniła diabła.

              Po widowisku rodzice aktorów przygotowali dla nich ciepły posiłek, ale nie zapomnieli również o publiczności, którą poczęstowali ciastem, kawą i herbatą. Spektakl na pewno długo pozostanie w pamięci aktorów i widzów.

          • Zapisy dzieci do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i do I KLASY  na rok szkolny 2018/2019
            • Zapisy dzieci do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i do I KLASY na rok szkolny 2018/2019

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego organizuje zapisy do Szkoły Podstawowej w Pełkiniach.
              Przyjmujemy zapisy do oddziałów przedszkolnych lub klasy I następujących roczników: 2011, 2012, 2013, 2014.
              Dzieci z rocznika 2015 będziemy przyjmować w zależności od możliwości lokalowych i rozwoju psychofizycznego dziecka. 
              Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu szkoły, nauczycielek w oddziałach przedszkolnych lub dyrektora szkoły.
              Tutaj można pobrać kartę zgłoszenia dziecka do Oddziału Przedszkolnego
              i do I Klasy Szkoły Podstawowej: 

              karta_zapisu_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego-_klasy_I.docx
              Karta zgłoszenia jest równiez dostępna w sekretariacie szkoły.

          • Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową Dziewcząt
            • Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową Dziewcząt

            • II MIEJSCE W POWIECIE

               

              01.03.2018r. odbyły się na hali sportowej w Muninie powiatowe igrzyska młodzieży szkolnej w piłki siatkowej dziewcząt. Dziewięć szkół zjawiło się w Muninie ażeby walczyć o  miano mistrza siatkówki powiatu jarosławskiego (SP Pełkinie, SP nr 11 Jarosław, SP Rokietnica,  SP Radymno, SP Laszki, SP Duńkowice, SP nr 1 Jarosław, SP Wiązownica, SP Wierzbna).

              Ze względu na duża liczbę drużyn turniej został podzielony na trzy trzyzespołowe grupy grające systemem „każdy z każdym”. SP Pełkinie bez żadnych problemów pokonały SP Laszki 2:0 (25:10, 25:9) oraz SP Duńkowice 2:0 (25:9, 25:14) wychodząc z grupy na pierwszym miejscu. W grze półfinałowej nasze dziewczęta równie szybko poradziły sobie z SP Wiązownica wygrywając 2:0 (25:12, 25:19) i awansując do finału. Niestety finał nie przebieg po naszej myśli i nie tyle co umiejętności ale i strach przed przeciwnikiem wygrał… Ostatecznie mecz finałowy SP nr 11 Jarosław (SAN Pajda) pokonały SP Pełkinie 0:2 (25:10, 26:2).
                           Naszą Szkołę reprezentowały: Wiktoria Pawełek, Wiktoria Dulińska, Wiktoria Matwij, Kamila Majdan, Andżelika Lech, Amelia Sroka, Emiliana Kąkała, Natalia Krzywańska. Wielkie brawa dla was za walkę i zostawienie serducha na parkiecia!

              Klasyfikacja końcowa:

              1. SP nr 11 Jarosław
              2. SP Pełkinie
              3. SP Rokietnica
              4. SP Wiązownica
              5. SP nr 1 Jarosław
              6. SP Duńkowice
              7. SP Laszki, SP Radymno, SP Wierzbna
            • Ogłoszenie

            • Szanowni Mieszkańcy Pełkiń, Absolwenci, Sympatycy Szkoły Podstawowej w Pełkiniach im. bł. ojca Michała Czartoryskiego.

                 Rok 2018 jest wyjątkowy dla naszej szkoły, ponieważ w tym roku przypada 140. rocznica istnienia szkoły w Pełkiniach. Główne obchody jubileuszowe planujemy na jesień ( październik lub listopad).

              Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale zarazem obowiązek pokazania dokonań i sukcesów ludzi związanych ze szkolnictwem w Pełkiniach .

              Mamy obowiązek zebrania i przekazania historii 140 lat szkoły w Pełkiniach  dla następnych pokoleń.

              Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, jak wielka odpowiedzialność i ogrom pracy spoczywa na barkach uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i dyrektora szkoły.

              Oprócz różnych elementów obchodów jubileuszowych  chcemy pokazać historię naszej szkoły w postaci  wystaw, pokazów, ekspozycji i publikacji.

              Zwracam się do Państwa  z uprzejmą prośbą o przekazanie do szkoły rzeczy związanych z historią szkoły w Pełkiniach. Mogą to być zdjęcia, tarcze szkolne, mundurki szkolne, notatki o szkole, świadectwa – słowem wszystko, co przyczyni się do pokazania historii szkolnictwa w Pełkiniach. Każdy drobiazg jest dla nas bezcenny. Postaramy się wszystko wykorzystać do obchodów jubileuszu naszej szkoły. Każdą rzecz, w  nienaruszonym stanie, zwrócimy Państwu.

              Jeżeli Państwo chcielibyście opowiedzieć jakąś niezapisaną  historię o szkolnictwie w Pełkiniach, to także bardzo serdecznie zapraszam do szkoły.

              Wszystkie rzeczy  proszę przynosić do sekretariatu lub do dyrektora Szkoły Podstawowej w  Pełkiniach.

              Liczę na Państwa pomoc.

                                                                             Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pełkiniach

                                                                                 Leszek Szczybyło

              Pełkinie,  26.01.2018